Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
Znovu hrozí

Trump: "Nebyl jsem na KLDR dost tvrdý! Stanou se nemožné věci!"

Zdroj: TV Nova

Americký prezident Donald Trump znovu zaskočil své poradce. Prohlášení o "ohnivé odplatě", kterou v případě útoku na USA pozná KLDR, bylo podle něj ještě mírné. Severokorejci by podle něj měli být nervózní, protože Američané utrácí miliardy za protiraketovou obranu.

Představitelé Severní Koreji a Spojených států si stále vyměňují ostrá slova. Zatímco Severokorejci oznámili, že už mají plán útoku na americký tichomořský ostrov Guam, Trump ve čtvrtek opět varoval, aby s provokacemi skončili. Píše o tom portál Daily Mail.

 

"Kim Čong-un by měl být velmi, velmi nervózní. Stanou se věci, které si ani nemysleli, že jsou možné. Moje prohlášení o odplatě zřejmě nebylo dost tvrdé. Tohle dělají naší zemi už dlouho, mnoho let, a tak už bylo načase, aby se někdo postavil za naše lidi i obyvatele jiných států," uvedl Trump.

 

Americký prezident také zdůraznil, že nebude "nečinný a slabý" jako jeho předchůdci. "Nerespektuje (Kim Čong-un - pozn. red.) naši zemi, říká hrozné věci. U mě mu to ale neprojde, rozhodně takové věci nebude říkat a určitě je nebude dělat. Není to výhrůžka, jen prohlášení," dodal Trump na tiskové konferenci.

 

Bývalý realitní magnát mluvil také o tom, že americký jaderný arzenál je "v úžasném stavu a stále se zlepšuje i sílí". Příští týden má jeho administrativa oznámit plán na protiraketovou obranu, za který utratí miliardy dolarů.

 

 

Už předchozím vyjádřením podle listu The New York Times prezident šokoval své poradce. Prohlášení o "ohnivé zlobě, jakou svět ještě neviděl" údajně Trump s nikým nekonzultoval. I přesto dokázal tým rychle zareagovat a prezidentova slova později obhajoval.

 

Vztahy obou zemí se vyostřily poté, co americká rozvědka zjistila, že KLDR disponuje miniaturizovanou jadernou hlavicí. Severokorejci zase dlouhodobě kritizují přelety amerických stíhaček přes jejich území.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o napětí mezi zeměmi:

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.8. | 08:44 Yoren Yoren
24
Dva nabubřelí hlupáci si měří síly a obyčejní lidé to odnesou. Vem je čert oba ...
11.8. | 09:16 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-12
11.8. | 09:05 roko-lanek: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát ...
12.8. | 19:16 Roman Skala
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tu kunndu Trhnisiho by měli připnout k první výstřelené raketě.
12.8. | 18:55 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 18:31 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
12.8. | 18:31 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
DRzko,, myslis abyho meli aspon tolik, jako ho meli pred tim nez si zvolila Venezuela Chaveze? Tak to vubec zadnou revoluci delat nemuseli a uz davno by vymreli hladem!! Strejda Sam to i tehda mel v packach"
12.8. | 18:22 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 16:13 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, možná by pro začátek stačilo, aby měli v obchodech aspoň nějaké zboží, primitivní čůůůůůůůráku
12.8. | 16:13 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko,, no, kteri autobusaci rozvratili ceskoslovensko? Poslys, myslis ze tam bude lip kdyz Madura svrhnou a do ulic opet vyjdou jeho priznivci,Chavezovci?? Ti dnesni pubertaci netusi proc a co dostalo Chavese k moci.Kazdy rezim, i ten Cesky potrebuje prezit generaci pametniku..
12.8. | 15:52 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 08:28 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, nepřipadá ti, že Venezuelu rozvrací spíš ten obescávač kol autobusu?
12.8. | 15:28 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Milos - U KLDR mají Američané smůlu, jejich známá taktika která má oslabovat stát uvnitř nefunguje. Nemohou nasadit své nadace, protože KLDR je v izolaci a nepustí žádnou nadaci a nelze Korejce ovlivnit ani na internetu. Takže Američané spoléhají jen na sankce které nefungují.
12.8. | 15:25 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Milos - Američané nemají peníze na žádné války, nemají peníze ani na své základny, které mají po celém světě a stejně si pořád půjčují a financují své aktivity. Neustále to kongres řeší. Mimochodem jak ekonomicky tak politicky, se Američané do KLDR angažují. Nechápu tvůj příspěvek.
12.8. | 14:42 Jaroslav Rojšl
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nebojte se, vy co tady kritizujete Trempa, svítá - jeho největší český obdivovatel a ten, jak říkal Kmoníček, sázel proti celému kasinu na jeho vítězství, a touží hlavně po společné fotce s ním, třeba i na toaletě, to má v hlavě dobrý a mi zvítězíme - zpátky ni krok ...
12.8. | 12:35 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ano , nevdek svetu vladne..Jinak receno,,Cesi se vysJali na vychod a ze zapadu litaji jen same sJacky..