Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Prezident vyhrožuje

Trump o KLDR: "Jednání jsou k ničemu, fungovat bude jen jedno!"

Kim Čong-un, Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Vztah mezi Kim Čong-unem a Donaldem Trumpem je v poslední době vyhrocený

Americký prezident Donald Trump znovu naznačil, že se kloní k silovému řešení vztahu s KLDR. Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat".

"Prezidenti a jejich vlády jednali se Severní Koreou po 25 let, byly uzavřeny dohody a zaplaceno mnoho peněz," napsal Trump v první části svého tweetu. "Nefungovalo to, dohody byly porušeny ještě před tím, než na nich zaschl inkoust, z amerických vyjednavačů udělali blázny. Je mi líto, ale jen jedna věc bude fungovat!" dodal.

 

Bílý dům na dotazy novinářů odmítl specifikovat, co Donald Trump onou "jedinou věcí" přesně myslel. Je ale jasné, že odkazoval na silové řešení napjatých vztahů s KLDR a jejím vůdcem Kim Čong-unem.

 

Americký prezident už dříve naznačil, že chystá vojenskou odpověď. "Víte, co tohle znamená? Možná je to klid před bouří," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s vojenskými veliteli, věnovanému Íránu a KLDR. Na dotaz, co myslí tou "bouří", odpověděl jen "uvidíte".

 

 

Před týdnem zase v reakci na jednání amerického ministra zahraničí se Severní Koreou prohlásil, že je to ztráta času. "Říkal jsem Rexi Tillersonovi, našemu skvělému ministru zahraničí, že vyjednáváním s raketovým mužíkem jen marní čas," uvedl znovu na twitteru. "Šetři energii, Rexi, uděláme, co je potřeba!" doplnil.

 

Vztahy mezi Spojenými státy a Severní Koreou se v posledních měsících vyostřily. USA se nelíbí, že KLDR čím dál častěji testuje jaderné i další rakety. Trump si teď s Kimem vyměňují výhrůžky, k vojenské odpovědi ale zatím nedošlo.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.10. | 07:34 pan-then
21
Celá naše vesnice má nejraději mír a klid. USA už nikdo nemá rád, jsou to ...
8.10. | 08:09 Bohumír Panuš
-11
alfleth - americká historie je příliš krátká na hrdinské bitvy, přesto ...
8.10. | 17:20 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
JAk by svet byl krasny, nebyt agresi USA, nebyt samotneho USA..Kolik jen obeti ma jejich teroristicka politika za cele ty roky valek ktere rozpoutavaji po svete? Kolik penez co chybi jinde to vse stoji?
8.10. | 17:17 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
USA do valky v Evrope zasahlo az tehdy , kdy hrozilo ze valku vyhraje SOvetsky svaz a stim vse souvisejici..Velkej policista uz tu davno je , OSN, RB OSN..Jenze je pod vlivem USA atak si snim vsichni vytiraji vyfukove roury.
8.10. | 17:12 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zacotomame,,tezko posoudit kdo zvas je hezci, jestli ty nebo Kim,,ale Kimovi jeste funguje kladelko,,to se o Kacerovi da tezko tvrdit..Predstav si je oba nahaty, a srovnej sam se sebou....
8.10. | 17:09 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Cezare,,nesmis cucet porad na Ceske presstitut,,oni opravdu komunisti male deti nezrali,,stejne tak ne v KLDR kde navic zadne komunisty nemaji...Co ti furt vrta hlavou Kim,,proc ne treba Dynastie Saudu ktera je daleko krutejsi?
8.10. | 15:36 Jan Kotlej
-2
Náhlasit nevhodný komentář
pan-then a ti druzí,svět potřebuje něco jako velkého policistu tak proč by to nemohlo být USA,nebo si vážně myslíte,že se vše vyřeší jenom řečmi, já jsem bohužel přesvědčen,že ne . Hezkej den Jan Kotlej
8.10. | 13:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
truthwillpreval: Ruskej švábe, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
8.10. | 12:47 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě na internetu koluje informace, že SSSR by bez půjček USA válku nikdy nevyhrál. Je to další mediální lež, protože paradoxně největší americká podpora SSSR byla po největších bitvách.
8.10. | 12:14 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Bohumír Panuš – kdo opravdu výrazně pomohl vyhrát druhou světovou válku proti fašizmu bylo SSSR. Američané mají zanedbatelný podíl. Ale chápu, že někteří chtějí přepsat dějiny, ale ty se přepsat prostě nedají. Američané dokonce fašizmus podporovali,ale pššššt o tom se psát nesmí.
8.10. | 12:11 alfleth
-1
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame: to jistě néééé !!! jen pro tento ksicht neznám pojmenování , to správné slovo co by ho popsalo
8.10. | 12:10 truthwillprevail
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat". To je pravda, protože se Američané dohodnout nechtěli.