Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.11. 2017 18:46
diktátor mugabe

Tyran si žil v luxusu, zatímco jeho lidé umírali hladem! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Tyran a diktátor, který stál v čele Zimbabwe tři desítky let, žije v luxusu, zatímco jeho lidé umírají hlady a žijí v chudobě. Bývalý prezident Robert Mugabe (93) byl známý jako velký marnotratník. Také pro to se ho armáda snažila donutit k tomu, aby rezignoval. Což se jim i povedlo.

Mramorové podlahy, drahé lustry a bazén. Manželé žijí v opravdovém přepychu. Bývalý prezident Zimbabwe neváhal vybudovat luxusní sídlo, ani když věděl, že lidé v jeho zemi hladoví. O tom, jak Jeho paláíc vypadá, informoval britský deník Daily Mirror.

 

Obrovský palác má 25 pokojů, jeho cena je odhadnutá v přepočtu na dvě miliardy korun. Prezidentské sídlo je lidem nedostupné. Je obehnáno vysokým plotem a chráněné systémem, které také stálo miliony. Fotografie sídla byly zveřejněny jako důkaz, jak tyran rozhazuje jmění, i když miliony lidí v jeho zemi trpí.

 

18

GALERIE: Dům prezidenta Zimbabwe

Zdroj: YouTube.com

Dům prezidenta Zimbabwe - 1

Hodnocení:

 

Mugabe a jeho žena Grace se svého života v luxusu odmítají vzdát. Život v honosném sídle, ulehání do přepychové postele a usedání do pozlaceného gauče se jim zřejmě nebude opouštět snadno, i když v současnosti slouží jako domácí vězení. V domě je drží armáda, dokud se situace nevyřeší.

 

 

Sídlo vyhotovila společnost ze Sibiře. Nábytek, který je například z ebenového dřeva, navrhoval čínský architekt. Na rozsáhlém pozemku se nacházejí dvě jezera.

ham TN.cz
Reklama