Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2017 21:11
Sporná novinka

Účtenková loterie běží teprve pár dní, kritici ji už chtějí zrušit

Zdroj: TV Nova

Čtyři dny běží účtenková loterie, ve které se dá vyhrát až milion korun. A ministerstvo financí si účast v loterii chválí. Od neděle bylo do soutěže přihlášeno kolem 160 tisíc účtenek.

Proti se ale postavily některé politické strany, které loterii chtějí zrušit. Podle nich porušuje zákon na ochranu osobních údajů.


Účtenky do loterie přibývají obřím tempem, jedna skoro každou vteřinu. Za tři dny celkem závratných 160 tisíc. Ministr financí Ivan Pilný je podle vlastních slov zájmem příjemně překvapen.

 

Z námi oslovených lidí se do účtenkovky nezapojil ani jediný. A řada z těch, kteří to chtěli udělat, to vzápětí vzdali. Přihlásit se do loterie můžete buď na internetových stránkách www.uctenkovka.cz, nebo pomocí aplikace v telefonu - a tady je první kámen úrazu.


Podle recenzí některých uživatelů totiž aplikace pořádně nefunguje, jeden člověk ji dokonce označil za ostudu ministerstva financí. Chválí ji jen málokdo.A to není jediná kritika účtenkové loterie - někomu vadí i to, že při zpracování účtenky musíte zadat i DIČ (daňové identifikační číslo) podnikatele.

 

"My si myslíme, že účtenkovku takto špatně a protizákonně připravenou bychom měli zastavit. protože spěch, aby stihli účtenkovku před volbami šel na úkor zákonů," zlobí se volební lidr STAN Jan Farský.

 

Účtenková loterie ale běží dál. První výherci budou vylosování 15. listopadu a to z účtenek vydaných během října. Další pak vždy v měsíčních intervalech.

pez, Nikol Slancová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.10. | 21:22 tutka
7
Asi jste se neptali těch správných lidí. Je známo, že síru dští zejména TOP09 a ...
4.10. | 22:59 jhena
-6
pokud má nějaký prodejce na ůčtence chybu, tak Účtenková loterie mu vydrodukuje ...
5.10. | 08:34 bogorovnyj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Úkolem státu není provozovat nějaký posraný výherní soutěže, stát se má starat o to aby věci fungovaly bez loterií.
5.10. | 08:33 bogorovnyj
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Rozhodně su pro zrušení. I já to platím z daní a nic z toho nemám pokud nechcu sdílet s MF osobní údaje a co kdy kde nakupuju. Proč bych měl dotovat paskvil z kterýho nic nemám? Ať se na provozování loterie složí ti kdo to budou hrát, pak je to cajk. Babiš, Schillerová, Pilný, všichni čúráсі.
5.10. | 08:14 Ilona Charlesnova
1
Náhlasit nevhodný komentář
DIČ je veřejný údaj na účtenkách , to by museli být stíháni i obchodníci že uvádí svoje IČO a DIČ na účtenkách , tak jaké porušení práva.V živnost. rejstříku je u každého IČO jméno a příjmení datum narození neboť toto není důvěrný údaj, zajímalo by mne tedy jaký zákon autor účtenkové loterie porušil
5.10. | 07:57 Bohumír Panuš
2
Náhlasit nevhodný komentář
První den byl nějaký problém ale od té doby vše funguje perfektně. Nekradu, nepodvádím tak je mi jedno co si kdo o mně z účtenky zjistí a děkuji všem kteří tuto loterii nehrají protože si špatně přečetli pravidla nebo dají na to, co říkají kamarádi.
5.10. | 07:38 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
S EET souhlasím s účtenkovou loterií nikoliv.Je to zbytečné a peníze by měl stát raději dát osamělým malým dětem třeba do nějakého klokánku.
4.10. | 23:27 vechtr-z-protivina
-6
Náhlasit nevhodný komentář
A hlavně si potom nestěžujte, že budou zneužity osobní údaje.
4.10. | 23:26 vechtr-z-protivina
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Já osobně se do tohoto státního Big Brothera nezaregistruji, i kdyby k tomu Babiš s poskoky přidával i kamion koblih a vagon přichcíplých, svinstvem krmených vodňanských kachen, co druhý den chutnají, jak kdyby v nich byla rozemletá železná rezatá traverza.
4.10. | 23:22 vechtr-z-protivina
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo chce, a je mu jedno, že o něm stát bude zase vědět o něco více, ať se do této špinavosti přihlásí. Ať dá osobní údaje, přihlásí, kolik utratil, aby měl stát přehled. Jednoho krásného dne se úředník může zajímat, proč Franta Novák utratil o 200kč víc, než vydělal a nezdanil to. Nas..t!
4.10. | 22:59 jhena
-6
Náhlasit nevhodný komentář
pokud má nějaký prodejce na ůčtence chybu, tak Účtenková loterie mu vydrodukuje pokutu, toto nebudu podporovat, státní ůředníci dávajte si pokuty mezi sebou a ty co vás defakto živí těm dejte pokoj
4.10. | 21:22 tutka
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Když jsem v diskusích zjišťoval, proč někteří tvrdí, že podporuje udávání, dočkal jsem se buď nadávek, nebo výlevů na téma jak je Babiš zlý, asi nejčastěji žádné odpovědi. Takže mám za to, že ony řeči o udávání rozšiřují odpůrci Babiše. Věcně ne tom není špetka pravdy.