Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 08:59
noční zásah

V Rožnově pod Radhoštěm hořel bývalý mlýn. Uvízli v něm čtyři lidé

Požár bývalého mlýnu v Rožnově pod Radhoštěm - 1
Zdroj: HZS Zlínského kraje
V Rožnově pod Radhoštěm hořel bývalý mlýn

U požáru bývalého mlýna na Čechově ulici v Rožnově pod Radhoštěm zasahovali v úterý v noci zlínští hasiči. V budově zůstali uvězněni čtyři lidé, kteří se dolů dostali až s pomocí hasičského žebříku.

Hasiči na místo požáru dorazili krátce před půl dvanáctou v noci. Na dřevěném přístřešku uviděli stát čtyři osoby. "K přístřešku postavili nastavovací žebříky a pomohli osobám slézt na zem. Pro možné podezření, že se osoby nadýchaly zplodin hoření, povolal velitel hasičů záchrannou zdravotnickou službu. Zdravotníci u osob nezjistili žádné zranění," popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

14

GALERIE: Požár bývalého mlýnu v Rožnově pod Radhoštěm

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Požár bývalého mlýnu v Rožnově pod Radhoštěm - 4

Hodnocení:

 

Hasičům se podařilo požár uhasit během dvou hodin, poté museli rozebrat i stropní konstrukci. Podle majitele je poškozený dům určen k demolici, doposud ho využívaly osoby bez domova. Během dvou let hořelo v domě už potřetí.

 

 

"Příčina požáru zůstává ve společném šetření policie a hasičů, protože byly ohroženy životy osob," dodal Žemlička. Na místo museli hasiči znovu v půl osmé ráno, začalo totiž podruhé hořet. Navíc se ukázalo, že ve vedlejší místnosti spí tři tři lidí, kteří se nechtěli z místa hnout. Vyvedli je až policisté.

mom TN.cz