Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 9. 2017
Museli ho přestěhovat

V Tatrách řádil agresivní jelen. Turisty kopal do zadku. VIDEO

Zdroj: TV Markíza

V Tatranské Lomnici museli ochránci zvířat přestěhovat mladého jelena. Zvíře totiž opakovaně útočilo na turisty, kopalo je, zkoušelo jíst jejich oblečení a jedna žena po střetu s jelenem dokonce skončila v nemocnici. Zoologové si myslí, že původně plaché zvíře přišlo o matku a přivyklo si na lidi.

Lidé mají jelena za plaché zvíře, to ale rozhodně nebyl případ mladého samce, který terorizoval turisty v Tatranské Lomnici v Tatrách. "Ještě dva týdny mě bolelo rameno. A také hlava," řekl muž, který od jelena dostal nakládačku, když si s ním chtěl udělat selfie.

 

Čím více jelen chodil mezi turisty, tím byl odvážnější, agresivnější a neodbytnější. "Máme zaznamenáno více případu napadení, kdy jelen předníma nohama kopal návštěvníky. Jednu ženu srazil na zem a ta musela být převezena do nemocnice," řekl televizi Markíza jeden z ochránců zvířat.

 

Zoolog si myslí, že jelen přišel o matku, našel útočiště blízko lidí a mezi lidmi se mu zalíbilo. Zvíře nahánělo děti, když vidělo, že turisté něco jí, chodil za nimi loudit. V Tatrách se proto začalo mluvit o bezpečnosti turistů.

 

"Jelen umí být nebezpečný. Možná medvěd ještě člověka na Slovensku nezabil, ale jelen už ano," řekl Markíze zoolog. Střet s jelenem se vloni stal osudným důchodci z Horní Nitry, více o smrtelném útoku jelena ZDE

 

 

Ochránci zvíře museli uspat a přestěhovat do obory v Tatranské Javorině. V té se setkal s dalším mladým jelenem, se kterým se už skamarádil ve svém předchozím útočišti. Podle svědků se totiž po Tatranské Lomnici poslední dobou potulovali společně. Až se aklimatizují, vypustí je ochránci zvířat do rozsáhlého areálu.

 

"Tato ztráta plachosti byla způsobená hlavně lidmi, kteří ho nezodpovědně přikrmovali a přibližovali se k němu," varuje zoolog.
 

vbo TN.cz