Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2017
jaderná hrozba

"Válka je nevyhnutelná," oznámilo ministerstvo KLDR! Napětí vrcholí

Severní korea vojsko
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Válka na Korejském poloostrově je na spadnutí. Společné cvičení Spojených států a Jižní Koreje, stejně jako hrozby zaznívající z Washingtonu, jsou podle KLDR jasným důkazem toho, že "válka je nevyhnutelná". Uvedlo to tamní ministerstvo zahraničí.

Největší vojenské letecké cvičení spojenců a hrozby Spojených států vůči Pchjongjangu mohou za to, že se válka na Korejském poloostrově stala nevyhnutelnou. Ve středu to oznámilo severeokorejské ministerstvo zahraničí.

 

"Zbývající otázkou je, kdy válka propukne," upozornil mluvčí ministerstva s tím, že KLDR sice nechce válku, ale "nebude se před ní schovávat". Jeho slova cituje agentura Reuters.

 

Napětí na Korejském poloostrově rychle vzrostlo poté, co KLDR provedla několik raketových testů a oznámila, že má zbraně, které by mohly zasáhnout i Spojené státy. Na zvyšující se hrozbu a možný střet s KLDR o víkendu upozornil i bezpečnostní poradce Bílého domu H. R. McMaster.

 

 

Společné letecké cvičení USA a Jižní Koreje odstartovalo v pondělí a potrvá až do pátku. Hovoří se o něm jako o největším společném cvičení v historii. Kolik lidí se ho účastní a co všechno je na něm k vidění, se dočtete zde.

 

Více informací o společném cvičení USA a Jižní Koreje se dozvíte i v reportáži:

lud TN.cz
Reklama