Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2015 21:01
EXKLUZIVNĚ pirát silnic

VIDEO: Šílenec v kamionu u Prahy ohrožoval životy ostatních řidičů

Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelně bezohlednou a nebezpečnou jízdou ohrožoval začátkem března šofér kamionu ostatní řidiče poblíž středočeských Čerčan. Při předjíždění jiného kamionu jede několik desítek sekund v protisměru a řidiči mu musí nebezpečně uhýbat. Případem už se zabývá policie.

Nebezpečná situace se stala na silnici č. 3, která je jednou z hlavních spojek do Jižních Čech a je tak velmi vytížená. Řidič kamionu s návěsem jihočeské Madety se tam snažil předjet jiný kamion. Jenže jeho náklaďák neměl pro předjetí druhého evidentně dostatečný výkon. Ani po několika desítkách sekund se mu předjížděcí manévr nepodařil a rozšíření silnice mezitím skončilo.

 

To ale kamioňákovi nezabránilo v dalších pokusech o předjížděcí manévr a pokoušel se o něj, i když v protisměru přijížděla osobní auta. Ta musela nebezpečně uhýbat až do odstavného pruhu, aby je řítící se nákladní auto nesmetlo z cesty. Takový střet by totiž jistě skončil smrtí posádky osobního auta.

 


 

Nakonec se přívěs kamionu nebezpečně rozkymácel a začal vybočovat z dráhy jízdy, na což rychle zareagoval řidič předjížděného kamionu bržděním a předjíždějícímu šílenci udělal rychle místo. Po tomto nebezpečném manévru se kamion zařadí a videozáznam končí. Video již redakce TN.cz předala policistům, kteří se případem začali zabývat. K případu se čelem postavila i společnost Madeta, pro jejíž dceřinou společnost Milktrans řidič jezdil.

 

Jak dopadl šílený řidič kamionu, který ohrozil svou bezohlednou jízdou životy ostatních řidičů, se podívejte v reportáži TV Nova v 19:30 v Televizních novinách!

 

Podívejte se na reportáž z Odpoledních Televizních novin:

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasná fotogalerie: Co se stane s autem, když ho necháte 70 let stát. Splyne s přírodou

Vnadnou modelku Mesarošovou trefil zezadu kamion. Jak je na tom?

jox TN.cz