Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2017
napětí roste

Vypukne jaderná válka? KLDR má už brzy dokončit plán útoku!

Zdroj: TV Nova

Napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy se dále vyhrocuje. Severokorejská armáda tvrdí, že do několika dnů bude mít plán raketového útoku na americký ostrov Guam. Čtyři střely by podle ní měly přeletět nad Japonskem a dopadnout asi 30 kilometrů od amerického území.

Napětí mezi Washingtonem a Pchjongjangem vrcholí a někteří obyvatelé malého ostrůvku v severozápadní části Tichého oceánu se obávají nejhoršího. Autonomní území USA je totiž od severokorejských hrozeb vzdálené jen něco přes tři tisíce kilometrů.

 

"Je to strašidelné už od včerejška. S rodinou se teď snažíme naplánovat, co bychom v případě nouze dělali," pžinala novinářům jedna z místních žen.

 

Spojené státy mají na Guamu vojenskou základnu pro námořnictvo i letectvo a protiraketový obranný systém. A právě kratší vzdálenost od Korejského poloostrova ho činí pro Kimův režim lákavějším terčem než třeba pevninské území USA. Raketa by na ostrov dorazila za necelých 18 minut. Někteří lidé ale hrozbu příliš vážně neberou.

 

 

"Myslím, že nejbezpečnějším místem je to, kam míří. Nezdá se ale, že by jejich testy byly úspěšné a my máme dobrou obranu," říká další z místních.

 

Ani další si nepřipouští, že by ostrovu hrozilo reálné nebezpečí a bezmezně důvěřují šéfovi Bílého domu. "Věřím, že se o nás Spojené státy postarají. Nebojím se, mám víru v Boha i prezidenta USA," dodává jiná žena,

 

Jenže Donald Trump svou bojovnou rétorikou obavy netlumí - včera severokorejského vůdce před jeho počínáním znovu varoval. "Severní Korea by raději Spojeným státům hrozit neměla. Setkají se totiž s takovým ohněm a zuřivostí, jaké svět ještě neviděl," prohlásil prezident.

 

K mírovému a politickému řešení situace proto obě země nabádá OSN. Mezi státy je ale jen omezený počet komunikačních kanálů, které by pomohly napětí snižovat. V hlavním městě Severní Korey zastupuje americké zájmy Švédsko.

Kateřina Tůmová / lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.8. | 21:08 rundlik
17
Bůh nás všechny opatruj před těmio šílenci,kteří mají v rukou jaderné ...
10.8. | 20:30 pichav
-16
☝ UN NECHAPE !!!! ZE TO NEMA UNDO !!!! JAKO TY JEHO HRY DOMACI !!!!!!!! MOHL BY ...
11.8. | 21:58 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 21:26 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
11.8. | 21:26 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NO, na Kubu musi Amici emigrovat, cestovat jim US rezim nedovoli, a do Mexika si hranice zajistil Kacer tou vysokou zdi,,moderni Zeleznou oponou! Tak co Jim zbyva nez Kanada?
11.8. | 20:51 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 19:57 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, už jsem se lekl, že emigrují do Mexika nebo na Kubu
11.8. | 19:57 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Lide po stovkach emigruji z USA..Kanada pro ne stavi tabory..Zeme "neomezenych moznosti" ale omezenych lidi..Kde by USA bylo nebyt privandrovalcu..
11.8. | 19:00 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 18:37 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
11.8. | 18:37 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nic nepodsouvam, Drzko..Ty se tu tak prezentujes, tak se nediv ze te tak-a jiste nejen ja--vidime..Compri?
11.8. | 18:28 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 17:26 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@@, jako ty už může akorát PODSOUVAT, pič00vat, kvičet a hýkat
11.8. | 17:26 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
No, jablko nespadlo..Chtel bych videt tu tvou "Kravskou gynekolozku"..To musi bejt pohled pro Bohy ,,celej tata, plesatej, spekatej a blbej..
11.8. | 16:37 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 15:21 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, aha, takže opět odpovědět nedokážeš, primitivní čůůůůůůráku. Jako bavič jsi tady ale nenahraditelnej. Co ten tvůj Thomas, je ještě větší primitivní čůůůrák, než ty? Tipoval bych že asi ano, jablko nepadlo daleko od stromu.
11.8. | 15:21 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ty toho hnupe netusis daleko vic,,ale ja zase netusim proc to tady tak predvadis?