Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2016 22:42
TEROR V PAŘÍŽI

Výslech Abdeslama: Terorista v Bruselu plánoval další útoky

Zdroj: TV Nova

Zadržený terorista Salah Abdeslam s policií spolupracuje. Rozpovídal se o pařížských útocích a prozradil také, že z Bruselu plánoval další útoky. Policisté berou tyto informace velmi vážně, protože při raziích našli spousty zbraní a objevili další islamisty, kteří s Abdeslamem spolupracovali.

"Řekl, že byl připraven znovu rozjet z Bruselu svojí činnost,a nejspíš je to pravda," řekl novinářům belgický ministr zahraničí Didier Reynders. "Našli jsme hodně zbraní, těžkých zbraní. A viděli jsme, že kolem sebe vybudoval v Bruselu novou skupinu podporovatelů," dodal ministr Reynders.

 

"Abdeslam spoléhal na velkou síť přátel a příbuzných, která mu existovala a byla využívána pro obchod s narkotiky a drobné zločiny. Teď ho tito lidé schovávali," uvedl podle televize RTBF belgický federální prokurátor Frederic Van Leeuw. "Bylo to o solidaritě přátel a sousedů," vysvětlil.

 

Čtyřiadvacetiletý Abdeslam jako jediný ze strůjců přežil krvavý masakr v Paříži. Vyšetřovatelům přiznal, že jeho původní plán nevyšel. Měl se odpálit na stadionu Stade de France. S touto informací přišel francouzský prokurátor Francois Molins. Abdeslama a jeho právníka Svena Maryho ale rozčílilo, že Molins informaci zveřejnil.

 

 

Francouzského prokurátora teď chtějí žalovat, protože narušil důvěrnost vyšetřování. Molins se ale brání, že francouzské právo mu dovoluje o vyšetřování veřejně hovořit. Francie usiluje o vydání Abdeslama, který má francouzské a marocké občanství. Terorista se tomu ale brání a také proto usilovně spolupracuje s belgickými vyšetřovateli.

 

 

Pařížské útoky islamistických sebevražedných atentátníků si vyžádaly život 130 lidí a stovky zraněných. Pařížský prokurátor Francois Molins uvedl na tiskové konferenci, že Salah Abdeslam belgickým vyšetřovatelům potvrdil, že, cituji, se chtěl odpálit do povětří na Stade de France, ale od úmyslu ustoupil," uvedl Molins. Důvod, proč svůj plán terorista neuskutečnil, neuvedl.

 

 

Vyšetřovatelé doufají, že Abdeslam, který byl při zákroku postřelen do nohy, odhalí více informací o teroristické síti, která plánovala útoky na Paříž, její financování a další plány.

 

Policisté odvádějí zadrženého v Molenbeeku

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

TAJEMSTVÍ 11. ZÁŘÍ ODHALENO! Co přimělo teroristy k jednomu z nejhorších útoků v historii?

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.3. | 11:24 lada48
17
Vzhledem k tomu, že nás tahle hov*da chtějí dostat zpátka do středověku, nebyl ...
20.3. | 20:32 jodu
0
Kozozmrdy řvát Alláh Akbar umí, ale ...
21.3. | 10:03 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jasný signál k tomu, že pokud vláda dovolí vstup muslimům z válečných zón, spáchá vlastizradu. Jinak později taky tady můžeme číst, český občan jménem Abdulláh jel válčit do Sýrie též.
20.3. | 22:30 fantozzi602
1
Náhlasit nevhodný komentář
to jeho priznani je ucelove,boji se az ho vydaji do francie,radsi chce byt souzen v belgii,tam jsou i soudci kozomrdi
20.3. | 21:27 stupurak10
3
Náhlasit nevhodný komentář
Takový kozomrd už lepší nebude u nás by mu Sobotka dal podmínku a vyšetřování na svobodě!!!Ke zdi
20.3. | 20:32 jodu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kozozmrdy řvát Alláh Akbar umí, ale jít do Francie a nest zodpovědnost na to jsou všichni muslimové zbaběli
20.3. | 18:00 fantozzi602
5
Náhlasit nevhodný komentář
Skupina má poměrně pestré složení, jsou v ní vysokoškoláci, dva muži, kteří mají vystudované stavební vysoké školy, je tam lékař, žena která má vysokou technickou školu," dalsi krestane v cesku,kozomrdi,kteri jsou vsichni vysokoskolaci,jsou to teroristi,sobotka je zkurvennej zmrrd
20.3. | 14:42 skeptikus
7
Náhlasit nevhodný komentář
.."Litujeme, ale přístup k psaní nových komentářů byl pro porušení pravidel pro vaši IP adresu zakázán." ALE HOWNO VY ŠULÍNI Z REDAKCE..
20.3. | 14:41 skeptikus
6
Náhlasit nevhodný komentář
..měly by se brát ohledy na jeho vyznání.Doporučuji soud a následnou popravu v souladu s jeho vírou.Nebo chcete tomu primitivu dopřát výsad civilizovaného měkkého evropského trestu?Tak to pak je jiná.Dopřejeme mu dovolenou..
20.3. | 13:30 lela 321
5
Náhlasit nevhodný komentář
allanaldík, já zase věřím,že vše vyklopil hned při prvním výslechu.muslimáci jsou ustrašení a zbabělí.hrdinové jsou pouze ozbrojení ve velké skupině,proti neozbrojeným lidem.jinak prý na jednotlivce když hukne nějaký pořadný chlap,nebo statná ženská,tak jim prý okamžitě povolí svěrač a začnou bulit
20.3. | 11:56 petalinos
6
Náhlasit nevhodný komentář
Že to hned vše vyžvanil?Bojovnici ISIS jsou přece trenovani aby nepromluvili nebo jen kecy?Tady mi něco nehraje.Vše přiznal a ted se nechá odsoudit a bude vzorem ISIS.V base se zabije a alah už na něj čeká z otevřenou náručí.
20.3. | 11:34 kimy69
14
Náhlasit nevhodný komentář
No to je ale muslimský chcípáček. Vypadá to, že půlka semene šla v den oplodnění do kozy Lízy a na tohodle vyšly řídší spermie...