Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.8. 2016 09:45
Majetek za miliony

Začal boj o dědictví po Monice a Klárce! První hádky a komplikace

Dědictví po Monice
Zdroj: Archiv Petra Kramného, tn.cz

Tři roky po vraždě Moniky a Klárky začal boj o jejich majetek. Ze hry venku je samozřejmě Petr Kramný, kterého soud pravomocně poslal za vraždu do vězení.

V Karviné začal boj o dědictví po Monice a Klárce Kramných! Na jedné straně je matka Petra Kramného Irena Rychlá, která si na dědictví po vnučce a snaše dělá nárok. Na druhé straně je rodina Moniky, tedy otec a dva bratři. Maminka Moniky se rozsudku ani dědictví nedožila. Zemřela během soudního procesu, který byl pro ni nesmírně bolestivý a stresující.

 

Ve hře je pěkný a vybavený byt v Karviné, garáž a dvě auta - Chevrolet Orlando a Škoda Felicia. Jenže ani po třech letech po smrti Moniky a Klárky není jasné, komu všechen majetek připadne. A dá se očekávat další bitva právníků, respektive právniček. Pozůstalé po Monice zastupuje pražské advokátka Klára Long Slámová, matku Petra Kramného zlínská právnička Jana Rejžková.

 

Nad soudním řízením bude dohlížet notářka, jenže podle informací TN.cz se teď vše opět opozdí. Notářka, která měla po smrti obou žen v Egyptě dědictví na starosti, odešla před časem do důchodu. Nová notářka si musí vše nastudovat a hlavně čeká na doručení pravomocného rozsudku, na kterém stále pracuje Vrchní soud v Olomouci.

 

Podle něj má Kramný otci Moniky Kramné Erichu Niceijovi zaplatit 18 418 korun za pohřeb a poté další 1 400 000 jako nemajetkovou škodu, bratru Martinovi 175 tisíc a druhému bratru Radmilovi 70 466 korun. Původně přitom částka měla dosahovat osmi a půl milionu.

 

Po pravomocném rozsudku, který prohlásil Kramného za vraha, je jasné, že Kramný dědit nebude. Niceijovi jsou ale podle informací TN.cz v šoku z toho, že se o dědictví hlásí jeho matka Irena, která za svým synem stojí a tvrdí, že je nevinný.

 

 

Na soudní řízení mohlo mít vliv to, jestli v Egyptě zemřela dřív Monika nebo Klárka. Pokud by jako první zemřela Monika, mohla si skutečně na dědictví po Klárce dělat nárok právě její babička, tedy Irena Rychlá. Jenže tím, kdo zemřel jako první, se soud vůbec nezabýval. Jak tedy dědictví dopadne, je zatím ve hvězdách. U teď je ale jasné, že to mezi pozůstalými po Monice a mezi Irenou Rychlou znovu skřípe a vzduchem létají výčitky, nadávky a hádky.


Podívejte se na reportáž z rozsudku nad Perem Kramným:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

DĚDICTVÍ ADOLFA BORNA: Opravdu po něm zbyly miliony?

vrl TN.cz