Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 2. 2016
Byla těhotná

Žal ve Vatikánu: Papež František pohřbil milovanou sekretářku

Papež František pohřbil zemřelou sekretářku
Zdroj: Profimedia

Papež František smutní nad smrtí milované sekretářky. Čtyřiatřicetiletá Miriam Woulouvá zemřela náhle, byla v sedmém měsíci těhotenství. Na sobotní pohřeb dorazil papež František s kyticí bílých růží a u rakve se dlouhé minuty modlil.

Čtyřiatřicetiletá Miriam, která byla původem z Eritreje, pracovala pro papeže Františka jako sekretářka. Působila v hotelu Santa Maria ve Vatikánu, kde bydlí papež a několik kněžích. František se rozhodl, že bude žít právě zde poté, co odmítl luxusní papežský apartmán.

 

Zemřelá sekretářka prý byla velmi milá a s papežem Františkem si rozuměla. Vznikl mezi nimi blízký pracovní vztah, který se postupně přetavil v přátelství. Na pohřeb přišel František s kyticí dvanácti bílých růží. Rakev pokropil svěcenou vodou a své milované pracovnici na poslední cestu požehnal. V lavici se potom dlouhou dobu modlil.

 

Miriam Woulová zemřela náhle, policie však vyloučila násilnou smrt. Tělo mladé ženy nalezl ve středu v římském bytě její bratr poté, co se mu několik dní neozvala a nezvedala telefon. "Všechny nás ta zpráva velmi zarmoutila," uvedl mluvčí Vatikánu Federico Lombardi.

 

 

Miriam byla v sedmém měsíci těhotenství, což je také nejpravděpodobnější příčina smrti. Její organismus zřejmě neunesl tak velkou zátěž. Měla totiž silnou cukrovku a lékaři ji varovali, že pokud otěhotní, může i zemřít.
 

epa TN.cz