Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2017 21:28
Nejsou peníze

Zavřená hřiště i bazény. Sportovci živoří, odnese to i veřejnost

Zdroj: TV Nova

Konec rekreačních sportovišť v Česku. Až k tomu může podle některých sportovních klubů dojít. Kvůli nedostatku financí od ministerstva školství přistupují ke krizovým plánům.

Z programu na údržbu areálů totiž kluby nedostaly zatím žádné peníze. Musejí tak zavírat stadiony, tělocvičny nebo bazény a také propouštět.

 

Dotace byly pozastaveny po květnové policejní razii ve fotbalové asociaci a na ministerstvu školství kvůli údajným podvodům při financování sportu.

 

Od vypuknutí dotačního skandálu v českém fotbalu uplynulo pět měsíců. Stejně jako se čeká na první výsledky vyšetřování, tak stovky sportovních klubů čekají na peníze. Chybějí jim dotace na údržbu sportovišť. A někde už proto zavírají.


 

Dotační program číslo IV - tedy peníze na údržbu - ministerstvo školství zrušilo a nyní vypsalo nový. Na ten ale dosáhnou jen kluby s celostátní působností. Malé "vesnické" spolky tak jsou na suchu.

 

České sportovní kluby hospodaří s majetkem za více než 60 miliard korun. Nedostatek peněz na jeho provoz a údržbu mohou pocítit především statisíce sportovců a to včetně dětí. Kluby tak sahají nejen k zavírání sportovišť, ale i k propouštění.

Finanční situace mnoha tělovýchovných jednot i sportovních klubů je podle České unie sportu už nyní kritická a proto její zástupci poslali dopis na ministerstvo školství, ve kterém žádají okamžitou nápravu.

 

Podle ministerstva kluby do budoucna o peníze nepřijdou. Jen chtějí přímě dotace sjednotit do jednoho programu, ovšem až od příštího roku. Dotace pokrývají třeba čtvrtinu nákladů na údržbu. V tělovýchovných jednotách to dělá i několik set tisíc korun.

pez, Jaroslav Brousil TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.10. | 20:16 zacotomame
12
No tak hlavně, že je na platy fotbalistů.
4.10. | 20:38 Milos Trasimi
-1
Daňový poplatníci v EU a arabští sponzoři zřejmě nechtějí přispívat na ty kteří ...
5.10. | 10:26 Petr Pundr
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak hlavně že se Pelta a spol nakapsovali,a zatím co si v klidu nakradené dotace užívají,sportovci utřou a budou si muset vše platit samy .To je ta česká specialita.Policie a justice nekoná,zločinci si vesele užívají svobody a sport jako takový jde do kytek!
4.10. | 22:59 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi a kdo se tady chlubí, že nic nedělá a čerpá dotace? Játo třeba nevím. Jistě to doložíš odkazem, kde se o tom budeme všichni moci přesvědčit, protože jinak to bude další z tvých mnoha lží.
4.10. | 22:07 jhena
7
Náhlasit nevhodný komentář
když je na nákup hráčů několik desítek milionů, tak to neni tak hrozný
4.10. | 21:37 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ale hlavně a což je důležité utnou dotace těm parazitům co se veřejně a před zraky všech chlubí na Tn.cz že nic nedělají a čerpají dotace.Vsichni jistě víme o koho jde že ano?
4.10. | 20:39 Milos Trasimi
3
Náhlasit nevhodný komentář
A doufám že utnou dotace i těm kteří na dotacích parazitují a nic nedělají.
4.10. | 20:38 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Daňový poplatníci v EU a arabští sponzoři zřejmě nechtějí přispívat na ty kteří je urážejí a vyhrožují že jim vyvraždí ženy a děti.Tak blbý zase nejsou.Pozadejte o dotace vaše milované Rusy a Putina.Kdyz uvidí jak pronikavou lásku k němu chováte snad vám pomůže.
4.10. | 20:16 zacotomame
12
Náhlasit nevhodný komentář
No tak hlavně, že je na platy fotbalistů.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme