Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.6. 2017 21:11
text zdravice

Zeman gratuloval Klausovi k narozeninám. Tohle mu popřál

Zdroj: TV Nova

Hrad zveřejnil přání, které prezident Miloš Zeman adresoval Václavu Klausovi k jeho 76. narozeninám. Ocenil v něm oslavence jako jediného pravičáka, který není v množině těch, které Zeman nesnáší.

Miloš Zeman pronesl Václavu Klausovi narozeninovou zdravici, ve které ho ocenil jako "přítele českých zájmů" a trochu nesouvisle si při tom "kopl" do vlády, které prohlásil, že se po volbách "podělá". Václav Klaus ale podle prezidenta zřejmě patří mezi lidi, kteří se "nepodělají".

 

 

Oslavu narozenin měl Václav Klaus už včera. Dorazil nejen prezident, ale řada tváří zdejší současné i bývalé politiky. Byli mezi nimi například Jana Bobošíková, Jindřich Forejt, Miroslav Macek, Petr Nečas s manželkou Janou, Dominik Duka či bývalý ministr Vladimír Mynář a mnoho dalších.

 

Tady je text proslovu, který pronesl Miloš Zeman Václavu Klausovi:

 

Dámy a pánové,

 

jsem levicový politik, který nesnáší pravici s jedinou výjimkou, a tato výjimka se jmenuje Václav Klaus. Ale ještě více nesnáším lidi, kteří nejsou ani levice, ani pravice.

 

Kdysi byl docela hezký bonmot, který říkal: „Ten, kdo o sobě tvrdí, že není ani levicový, ani pravicový, je levičák.“ A já jsem tento bonmot docela s radostí přijal. Ale někdy mám dojem, že jsou opravdu věci, které jsou nad tímto klasickým staletým rozdělením, a tahle věc se jmenuje obrana národních zájmů.

 

A já se nebudu ptát, zda ten, kdo vyznává levicové nebo pravicové hodnoty, je přítel relokačních kvót. Já se budu ptát, zda je přítel českých národních zájmů a obávám se, že pod tlakem Evropské unie, který stále sílí, naše vláda tomu teď bude chvilku vzdorovat, hrdě vzdorovat před volbami, aby se pak podělala po volbách a právě proto je zapotřebí dát dohromady lidi, kteří se nepodělají.

 

Děkuji vám za vaši pozornost.

 

Miloš Zeman, prezident republiky, Praha, 19. června 2017

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.6. | 01:22 lup3
1
Přát někomu k narozeninám o kom si myslím, že by bylo lepší, kdyby ho matka ...
21.6. | 04:44 Tomáš Smolík
-2
chcípněte oba , paraziti !
21.6. | 09:43 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vendelín tunelář...
21.6. | 09:12 Tony
1
Náhlasit nevhodný komentář
Proč má Jája tak oteklý ksicht?Asi přestal hrát tenis.
21.6. | 09:05 Petr Kelenda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Klaus je hrobař ČR. Vzít to tehdy do rukou poctivý člověk tak mohlo být všechno jinak.
21.6. | 08:13 Tony
0
Náhlasit nevhodný komentář
Papatunel to je jenom největší tragedie po semišové revoluci.Určitě by vše skončilo jinak a třeba tak jak jsme si přáli po totalitě.Narcis to udělal po svém a privatizací otevřel kohoutky zlodějům a tunelářům.A nakonec těm co byli konečně souzeni udělil amnestii.Tak to je povaha a ještě se předvádět
21.6. | 07:13 Jan Vanicek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prani k narozeninam,kde Zeman jenom mluvi jen o sobe,"ja a jen ja".To je Zemanovi,ale vlastne i Klausov vlastni.
21.6. | 06:24 hejtman77
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Klaus byl tunelář , ale aspoň měl ůroveň , zeman taky vytuneloval co mohl a je to vagabund a ostuda této země xindl jeden:-)
21.6. | 04:44 Tomáš Smolík
-2
Náhlasit nevhodný komentář
chcípněte oba , paraziti !
21.6. | 01:22 lup3
1
Náhlasit nevhodný komentář
Přát někomu k narozeninám o kom si myslím, že by bylo lepší, kdyby ho matka potratila, nebo alespoň oběsila na pupeční šňůře mi příjde jako masochysmus. Tisíckrát mě může papa tunel konejšit postojem k EU, ale nikdy nesmaže zločiny, jichž se dopustil.