Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2017 16:20
Slavnostní recepce

Zeman se setkal s Trumpem. Ovčáček zveřejnil fotku jako důkaz

Miloš Zeman a manželé Trumpovi
Zdroj: facebook, Jiří Ovčáček
Prezident Zeman se na slavnostní recepci vyfotil s manžely Trumpovými

Prezident Miloš Zeman se v úterý večer setkal s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Prezidentův mluvčí zveřejnil na sociálních sítích fotku, kde se Zeman usmívá vedle manželů Trumpových.

"Slavnostní recepce v New Yorku, úterý večer. Pan prezident s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho manželkou Melanií," napsal k fotce usmívajících se státníků mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček.

 

Podání ruky a fotografie s Trumpem měl Zeman na programu už při odletu do New Yorku. Prezidenti se potkali na recepci po jednání Valného shromáždění (VS) OSN, kterou Trump jako hlava hostujícího státu pořádal.

 

Zda si státníci stihli déle promluvit, nebo Trump Zemana pouze přivítal, Ovčáček nesdělil. Setkání prezidentů se přitom řeší od prosince loňského roku, kdy měl Trump českého prezidenta pozvat do USA po telefonu. Poté se schůzka odložila na neurčito.

 

 

V úterý Zeman vystoupil spolu s dalšími státníky s projevem na zahájení VS OSN. Hovořil hlavně o boji proti mezinárodnímu terorismu a následcích migrační vlny z Asie a Afriky. Svět podle Zemana stále váhá postavit se "teroristické anticivilizaci" s plnou silou.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Den předtím obdržel prezident ocenění amerického židovského fondu Bojovník za pravdu. Sešel se také s bývalou manželkou Donalda Trumpa a českou rodačkou Ivanou Trumpovou. Ve středu večer zamíří Zeman zpět do Prahy.

epa TN.cz