Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 9.10. 2017 12:25
Smutná zpráva

Zemřel herec Jean Rochefort! Zářil v Angelice i velkém blondýnovi

Herec Jean Rochefort
Zdroj: Profimedia

Ve věku 87 let zemřel francouzský herec Jean Rochefort. Proslavil se rolí v sérii o Angelice, hrál také v komediích o velkém blondýnovi. O Rochefortově smrti informovala agenturu AFP jeho dcera Clémence.

Jean Rochefort se potýkal se ztravotními problémy už delší domu. Naposledy byl hospitalizován letos v srpnu, v nemocnici také v pondělí zemřel. Píše o tom portál Le Figaro. O jeho smrti informovala francouzská média Rochefortova dcera.

 

Rochefort patřil k populárním francouzským hercům, za svůj život natočil více než 150 filmů. Nejčastěji se objevoval v komediích. Lidé milovali jeho vřelý hlas a udržovaný knír, který se stal jeho poznávacím znamením.

 

S herectvím začínal Rochefort už v dětství, studoval v Paříži a poté na konzervatoři v Nantes, kde se spřátelil s Jean-Paulem Belmondem. V 50. letech se objevil v prvním filmu, vystupoval také na různých divadelních scénách a kabaretech.

 

 

Hvězda se z něj stala ale až v 70. letech, kdy se prosadil v komediích Velký blondýn s černou botou a Návrat velkého blondýna. Hrál také ve třech filmech ze série o Angelice, kde ztvárnil policistu Françoise Desgreze.

 

Třikrát si Rochefort vyzkoušel také filmovou režii. Poslední film, který natočil, měl premiéru v roce 2015. Herec byl dvakrát ženatý, má pět dětí. Jeho velkou vášní byli koně.

epa TN.cz