Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
oblíbené řetězce

Známé obchody mají problém: Prodaly alkohol dětem, věk znaly!

Dítě pije alkohol
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

V Penny Marketu, Bille i Albertu prodávali alkohol nezletilým. A v některých případech dokonce i tehdy, když prodavačům předložili ke kontrole občanský průkaz. Informovala o tom Česká obchodní inspekce.

Na prodej alkoholu mladistvým se zaměřila Česká obchodní inspekce (ČOI)  na jihu Moravy. V Brně zkontrolovali celkem 18 prodejen a v 16 z nich zjistili porušení zákona. 

 

Inspektoři se zaměřili na pět městských brněnských částí - Kohoutovice, Bystrc, Černá Pole, Medlánky a Královo Pole. A výsledkem nejspíš byli sami zaskočeni. Zákon porušovali téměř všichni kontrolovaní.

 

Kontroly inspektoři provedli v obchodních řetězcích Tesco, Kaufland, Lidl, Penny market, Billa a Albert a také ve čtyřech tzv. večerkách. "V Penny Marketu, Bille a Albertu byl alkohol mladistvému prodán, i když mladistvý na žádost pokladní předložil svůj občanský průkaz, z něhož bylo zřejmé jeho datum narození, uvedl mluvčí ČOI Karel Havlíček.

 

 

Se všemi 16 hříšníky zahájila ČOI správní řízení, ve kterém mohou za porušení zákona dostat pokutu až do výše jednoho milionu korun.

mom TN.cz