Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2014 09:35
V oblacích

Drama v letadle mířícím do Prahy! Dívce se vznítil mobil v tašce

Témata:

Nepříjemné chvíle zažili ráno cestující na palubě letadla mířícího z izraelského Tel Avivu do Prahy. Při nástupu do stroje českého dopravce začal jedné cestující hořet mobilní telefon.

Mezi lidmi vypukla panika a posádka pak raději nechala všechny evakuovat. Po opětovné prohlídce letadlo nakonec odstartovalo se zhruba třicetiminutovým zpožděním.

 

Spořádaný nástup zhruba 150 lidí do letadla ve druhém největším městě Izraele se proměnil v bleskový úprk východy zpátky na letištní plochu. Rozruch způsobil chytrý telefon této dívky - Yarden Leviové. I když ho v tu chvíli nepoužívala, přístroj se vznítil.

 

"Moje dcera otevřela kabelku, a pak jsme viděli oheň a šlo z ní horko," řekl médiím Dan Levi, otec Yarden. V konflikty zmítané zemi to nebyl pro ostatní cestující příjemný zážitek, kouř ze spáleného plastu se rychle šířil celým letadlem a málokdo věděl, co se přesně děje.

 

 

Takový případ vznícení chytrého telefonu není prvním, nebezpečí roste při používání neoriginálního příslušenství. " Všichni cestující z preventivních důvodů opustili palubu letadla a zdroj tohoto dýmu byl vynesen mimo prostor letadla," sdělila Vladimíra Dufková, tisková mluvčí Travel Service. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Novinka na trhu: Budeme odemykat mobily pomocí e-tetování?

Novinka na trhu pro těhotné: Teď můžete své dítě monitorovat na mobilu

pet TN.cz