Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.8. 2014 21:31
úmrtí v nemocnici

Ministr k zdravotní sestře: Žádná ochranná opatření se nechystají!

Zdroj: TV Nova

Případu z rumburské nemocnice, kdy zdravotní sestra podle policie podala pacientce draslík přímo do žíly, nešlo podle ministra zdravotnictví zabránit. Jak se k tomu vyjádřil?

Na 50letou zdravotní sestru z interny v nemocnici v Rumburku se prý ještě před několika roky mohli její kolegyně i lékaři spolehnout. Teď ale měla podle policie onkologické pacientce aplikovat draslík přímo do žíly a tím ji zabít.


"Nikde nemůžete v žádném systému zabránit tomu, aby psychicky vyšinutý člověk si vzal do svých rukou kompetenci, která mu nepatří a udělal něco takového," vyjádřil se k případu ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
Ani po tomto alarmujícím případu ale ministr neplánuje zavést například plošné psychotesty u zdravotnického personálu, který pracuje s potenciálně smrtícími látkami.


Podle informací televize Nova nemělo jít o její první pochybení. Potvrdil to lékař Lužické nemocnice Petr Vondráček: "Měl jsem informaci, že už nějaká taková událost s touhle sestřičkou byla, oznámila to jiná sestra."


Vedení rumburské nemocnice po podezřelém úmrtí pacientky zpřísnilo vnitřní předpisy. To se však týká jen kontrol zdravotní dokumentace, hlavně na jednotce intenzivní péče, kde pacientka zemřela.

mis TN.cz