APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Cipro: Je to opravdu smutná sezona

Trenér fotbalové Slavie nevěřil, že Slavia nebude hrát žádný evropský pohár po dvaceti letech.

Fotbalisté Slavie Praha se rozloučili s vidinou účinkování v evropských pohárech v sezoně 2010/11, přestože porazili v odvetném zápase semifinále Ondráškovka Cupu tým Jablonce 2:1. Do finále postoupili Jablonečtí a kouč Slavie František Cipro nesl vyřazení hořce.
 

"Je to pro Slavii opravdu smutná sezona. Nevěřil jsem, že se může stát, aby Slavia nehrála žádný evropský pohár po dvaceti letech. Jenže tahle sezona se nám bohužel nepokazila až dneska, problémy vznikaly už dřív. Měli jsme vyhrát s nulou, a to se nám nepovedlo. Nechtěli jsme dopadnout jako včera Lyon, který byl v podobné pozici. Doufal jsem, že hráči dokáží dát ve druhém poločase tři góly do poslední chvíle. Nemůžu jim nic vytknout, dali do boje všechno. Měli jsme ke třetímu gólu blízko, ale je pravda, že si Jablonec po chybách v obraně zajistit postup už v prvním poločase," prohlásil kouč Slavie František Cipro, který v roce 1996 přivedl červenobílé k prvnímu titulu po 49 letech a probil se s nimi až do semifinále Poháru UEFA.

Pro Slavii skončí tato sezona neúspěchem. Nepodaří se jí obhájit mistrovský titul a patrně zmizí na rok z evropské pohárové scény. "To je bohužel možná pravda, ale sezona ještě neskončila. Čekají nás ještě čtyři ligová kola. I když jsme vyhráli, tak je nám to k ničemu. Myslím si, že nepostoupilo lepší mužstvo. Postoupilo mužstvo, které mělo více štěstí. Že nebudeme hrát poháry, to je po sportovní stránce hodně špatné. Nejen pro hráče, ale i pro fanoušky, pro celý český fotbal, pro koeficient. Se Slavií jsem sehrál spousty pohárových zápasů, možná nejvíce v republice. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Sparta a Slavia by měly hrát poháry," řekl po utkání trenér červenobílých.
 

Slavia nemá klasického gólového útočníka
 

Cipro si však byl vědom toho, že Slavia postup ztratila především vlastními chybami. "Dostali jsme takový polovlastní gól. O vinu se při něm podělili Grajciar i Vaniak. Peter Grajciar posílal malou domů hlavou z půlky hřiště. A jak mám Vaňouse rád a chci, aby pro další sezónu zůstal, tak dneska při tom gólu pozdě vyběhl. Druhá strana mince je ta, že jsme měli velký tlak, ze kterého by jiné mužstvo góly dalo, ale my ne. Nemáme klasického gólového útočníka. To, že dal gól zase Petr Trapp, stoper, o lecčems svědčí. Vždyť kromě tří gólů Bohemce, které padly po standardních situacích, jsme se poslední dobou moc střelecky nepředvedli. To je náš nynější problém,“ konstatoval Cipro.

Trenér Jablonce František Komňacký byl spokojen s postupem do finále, ale závěr utkání protrpěl. "Posledních deset minut jsem trnul, abychom nedostali další branky. Slavia měla hodně centrů, hodně standardních situací, ale nakonec jsme tlaku odolali. Naštěstí jsme měli vzadu vysoké hráče. Po druhém gólu Slavie to byl boj o holý život, o holý postup. Slavia však dneska, při vší úctě k ní, nemá vpředu takovou sílu, aby nám během jednoho poločasu dala tři góly," prohlásil Komňacký.
 

Po první pětačtyřicetiminutovce měl pocit, že postup bude jednodušší. "Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas proti soupeři, kterému šlo vlastně o všechno. Měli jsme malý náskok, a když jsme v první půli dali gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Ale zdálo se to asi jenom nám. Situace se zkomplikovala vyloučením Eliáše, které bylo podle mého názoru nesmyslné," analyzoval zápas trenér Jablonce.
 

"Musím hráče za výkon pochválit, i když tam samozřejmě nebylo všechno perfektní, ale hráli s obrovským nasazením. Po vyrovnávacím góle z penalty to bylo hlavně o vůli a o obraně, abychom vydrželi nápor Slavie," dodal Komňacký.

rk, tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události