Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:53 7.5.2014
video pamatujete?

Čech, který uhranul NHL svým nájezdem, oznámil konec kariéry

Marek Malík
Foto: Getty Images
Sdílet Přidat názor

Marek Malík, hokejista, který v roce 2005 předvedl v NHL nájezd roku a muž, který získal i trofej Bud Light Plus-Minus Award, se rozhodl v 38 letech ukončit hráčskou kariéru.

Bronzový medailista z olympijských her v Turíně v roce 2006 a aktér 756 zápasů v zámořské NHL by se v budoucnu chtěl věnovat práci trenéra.

 

reklama

Vytáhlý zadák a vítkovický odchovanec pověsil brusle na hřebík po angažmá v Innsbrucku. "Těch důvodů je více. Nejvíce ale asi vztah k rodině. Mám už celkem starší děti a taky bych se rád už věnoval jim. Navíc jsem začal tak nějak postrádat takový ten zdravý náboj, který jsem měl dříve," uvedl Malík pro oficiální vítkovický web.


 


Někdejší český reprezentant prožil podstatnou část kariéry v zámoří a v sezoně 2001/2002 došel s Carolinou až do finále Stanleyova poháru. V NHL dohromady s působením v Carolině, Hartfordu, Vancouveru, New Yorku Rangers a Tampě Bay nastřádal 756 startů. Jeho úspěšná finta z penaltového rozstřelu zápasu mezi Rangers a Washingtonem byla televizní stanicí TSN vyhlášena gólem roku 2005.


Po návratu domů v roce 2009 odehrál čtyři sezony za Vítkovice, s nimiž v sezoně 2010/2011 dosáhl na extraligové stříbro. Krátce hrál za Ženevu a poslední sezonu strávil v Innsbrucku. Za národní tým Malík nastoupil k 15 zápasům.

TN.cz / ram, čtk
http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

Nehoda kamionlů na silnici R48 - 1

GALERIE: Nehoda kamionlů na silnici R48

GALERIE: Nehoda kamionlů na silnici R48

 Celý článek
Opuštěná sovětská základna
Z TOHO MRAZÍ

MĚSTO DUCHŮ: Obří sovětská základna leží kousek od Berlína

Obrovská vojenská základna byla jednou z největších, kterou kdy SSSR měl mimo své území. Nachází se pouhých několik desítek kilometrů ...

 Celý článek
Studentka v knihovně - 1

GALERIE: Studentka v knihovně

GALERIE: Studentka v knihovně

 Celý článek
reklama
reklama

 

reklama