Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Platy
aktualizováno 03.11.
státní zaměstnanci

Poslanci si zvýší plat o 20 %? Ostatním přidávají jen zlomek

Platy poslanců zřejmě od příštího roku vzrostou o 20 procent na 90 tisíc korun. Žádné jiné profesi přitom o tolik více vláda a následně sněmovna ve státním rozpočtu nepřidala - alespoň zatím.

Samoživitelky a zvýšení platů poslanců
aktualizováno 02.11.
kritika poslanců

"Stydím se!" posílá samoživitelka vzkaz poslancům kvůli platům

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent. A to se samozřejmě nelíbí mnoha lidem.

Andrej Babiš
aktualizováno 02.11.
Zvýšení platů

"Nehorázná ostuda!" zuří Babiš na vlastní poslance kvůli platům!

Premiér Andrej Babiš se rozzlobil na poslance hnutí ANO kvůli tomu, že pomohli zvýšení platů politiků o 20 procent. Odmítli projednat novelu, podle které by platy vzrostly o devět procent. Tu přitom navrhla menšinová vláda ANO.

Obchodní sdělení

Starejte se o své peníze

V poslední době se dal bankovní trh do pohybu. Zvyšují se sazby, které nám zdražují úvěry. Některé banky ale reagovali také zvýšením sazeb vkladů. Využijte toho a uložte peníze na spořicí účty, kde vám něco vynáší.

Učitelka - Ilustrační foto
17.10.
Jednání zákonodárců

Senátoři podpořili vyšší platy učitelů a více peněz pro školy

Učitelé by podle Senátu měli od roku 2020 pobírat plat ve výši nejméně 130 procent průměrné mzdy. Nepedagogickým pracovníkům by se mzda měla meziročně zvýšit o osm procent.

Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
aktualizováno 26.09.
13 400 Kč

Minimální mzda se může zvýšit! Vláda se shodla na kompromisu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navrhne zvýšení minimální mzdy pro příští rok o 1200 korun. Minimální mzda by tak pro příští rok mohla být 13 400 korun.

Důchod
aktualizováno 19.09.
růst důchodů

Vláda schválila zvýšení důchodů až o tisíc korun! KALKULAČKA

Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší asi o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun.

Vláda se s odboráři dohodla na růstu platů
aktualizováno 31.08.
Zvýšení tarifů

Vláda se dohodla s odbory. Platy ve veřejné sféře vzrostou i o 15 %

Vláda se dohodla s odbory na růstu platů ve veřejném sektoru od ledna. Většině pracovníků veřejných služeb se zvednou platové tarify o pět procent, policistům a vojákům o dvě procenta. Zbývající peníze poputují do odměn a příplatků.

Andrej Babiš - peníze
aktualizováno 29.08.
Finanční injekce

Vláda: Platy ve veřejné sféře stoupnou víc, než bylo v plánu

Do zvýšení platů ve veřejné sféře by mělo příští rok putovat průměrně o osm procent peněz víc než letos. Vláda původně počítala s navýšením sumy o šest procent. Platové tarify ale neporostou plošně.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 24.08.
Nejen poslanci

Političtí rekordmani mají 10 funkcí! Berou statisíce, budou mít víc

Platy poslanců často stoupají do astronomických výšin. Někteří z nich totiž kumulují více funkcí a kromě poslanců jsou i hejtmany, zastupiteli nebo předsedy sněmovních výborů. Mezi rekordmany patří Jiří Běhounek (za ČSSD) a Josef Bělica (ANO).

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.