APLIKACE TN.CZ
Videoreportáž

Nafta nejspíš zdraží od srpna. Podle vlády už zlevněnou daň nepotřebujeme

Pohonné hmoty v následujících týdnech výrazně zdraží. V srpnu by nafta mohla stát i o pět korun za litr víc než dnes. Důvodem je růst cen ropy a také návrat spotřební daně z motorové nafty na úroveň, kde byla do loňského května.

Spotřební daň u nafty vzroste o 1,50 Kč na litr. Původně přitom měla nižší sazba platit až do konce roku, což obhajovalo také opoziční hnutí ANO. Vláda své kroky zdůvodnila aktuálně nízkými cenami pohonných hmot. 

Související obsah

​Definitivně o novele zákona o spotřebních daních poslanci rozhodnou pravděpodobně příští týden. A s účinností se počítá od prvního dne následujícího měsíce poté, co změna právní úpravy vyjde ve sbírce zákonů.

Po odhlasování změn dolní komorou musí novelu ještě schválit Senát a podepsat prezident. 

jip, TN.cz

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události