Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
dnes 16:38
Rozdělení mezi státy

Babiš zuří kvůli zachráněným migrantům: "Není to správné!"

Premiér Andrej Babiš (ANO) nepovažuje za správné, že si 450 migrantů zachráněných v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi rozdělí státy EU. Postup těchto zemí podle něj bude motivovat pašeráky lidí.

Záchrana uprchlíků - 2
aktualizováno dnes 21:01
uprchlická krize

Itálie nátlaku ustoupila. Všech 450 migrantů už se vylodilo na Sicílii

Všech 450 migrantů, kteří byli zachráněni v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi, se vylodilo v sicilském přístavu Pozzallo - zbylí muži se na pevninu dostali v noci na pondělí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na starostu města Roberta Ammatumu. Vylodění povolila italská vláda poté, co se pět zemí (Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko) zavázalo, že každá z nich přijme padesátku uprchlíků.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno včera 21:18
450 uprchlíků

Pomozte s migranty, žádá Itálie i Česko. Babiš: Je to cesta do pekel

Italský premiér Giuseppe Conte rozeslal premiérům evropských zemí dopis, v němž žádá Evropskou unii, aby pomohla se 460 migranty, kteří jsou nyní na moři a Itálie se o jejich přijetí hádá s Maltou. Dopis obdržel i premiér Andrej Babiš. Ten ale vzkázal, že takový přístup je cesta do pekel.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Uprchlíci na člunu
aktualizováno 08.07.
Nelegální migrace

Uprchlíci mají novou cestu do Evropy! Experti se bojí další vlny

Migranti při cestách do Evropy stále častěji využívají západní cestu. Směřují přes Středozemní moře do Španělska, které je teď podle agentury na ochranu hranic nejvíce ohrožené. V červnu této trasy využilo 6000 nelegálních uprchlíků.

Záchrana uprchlíků - 2
05.07.
migrační opatření

Německá vláda rozhodla: Tranzitní centra pro migranty nebudou!

Strany německé vládní koalice dnes večer dosáhly dohody na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrea Nahlesová po jednání se svými koaličními partnery uvedla, že shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Zdůraznila ale, že se nebudou vytvářet žádná tranzitní centra na hranicích.

Hraniční stráž USA - Ilustrační
26.06.
Zmírnění pravidel

USA už nestíhají imigranty, kteří překročili hranice s dětmi

Spojené státy ustupují od nulové tolerance vůči nelegálním imigrantům. Šéf Celního a pohraničního úřadu Kevin McAleenan totiž oznámil, že prozatím pozastavil stíhání nelegálních imigrantů, kteří překročili hranice s dětmi.

Záchrana uprchlíků - 3
aktualizováno 23.06.
Druhý Aquarius

Další loď s migranty nechce nikdo přijmout, na palubě má 239 lidí

Mezi Itálií a Maltou se rozhořel další spor o loď plnou migrantů, která do Středozemního moře připlula pod nizozemskou vlajkou. Plavidlo Lifeline patřící německé neziskové společnosti zachraňující uprchlíky z vod Středozemního moře, nechce ani jedna ze zemí přijmout. Na palubě je 239 lidí.

Melania Trump
aktualizováno 22.06.
Galerie + video Další průšvih

"Je mi to fuk!" šokovala Trumpová při návštěvě dětí migrantů

Melanie Trumpová očividně ještě nemá dost skandálů okolo sebe a svého manžela. Americká první dáma dnes přicestovala do jednoho z detenčních center v Texasu, aby navštívila děti migrantů zadržených na hranicích. Objevila se tam však v bundě s nápisem "Mně je to vážně jedno, a co tobě?", čímž pobouřila celý svět.

Separace uprchlíků v USA - 1
20.06.
Uprchlická krize

Trump couvl! Zrušil kritizované odebírání dětí migrantů rodičům

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal dekret, jímž zrušil dosavadní kontroverzní praxi rozdělování rodin uprchlíků zadržených na hranicích bez dokladů. Oznámil to Bílý dům. Při podpisu prezident zdůraznil, že jeho dosavadní politika nulové tolerance vůči nelegální migraci se nemění.

Separace uprchlíků v USA - 1
aktualizováno 20.06.
Migrační krize

Skandál v USA: Dětské migranty oddělují od jejich rodičů

Veřejnost ve Spojených státech pobouřily záběry z tamního detenčního centra pro dětské migranty, na kterých plačící děti zoufale volají své rodiče. Pod palbou kritiky je hlavně vládní politika nulové tolerance. Kvůli ní prý žijí v uprchlických zařízeních tisíce dětí bez kontaktu s rodiči.