Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci, ilustrační foto
18.04.
přísnější azylová politika

Nezaplatíš 21 tisíc? Pojedeš domů, vzkazují Rakušané uprchlíkům

V Rakousku schválili další bič na uprchlíky. Pravicová vláda ve středu rozhodla o zpřísnění azylové politiky. Migranti, kteří vstoupí na území Rakouska, budou muset zaplatit administrativní poplatek ve výši 840 eur, v přepočtu asi 21 tisíc korun.

Převrácená uprchlická loď
14.03.
Aktuální čísla

Evropská komise prozradila, kolik do Evropy přišlo vloni migrantů

Evropská komise ve středu zveřejnila, kolik migrantů přišlo v uplynulém roce do Evropy. Pokud jde o ilegální překročení hranice, komise zaznamenává stálý pokles. V roce 2017 evropskou hranici nelegálně přešlo 205 tisíc lidí, což je méně, než před vypuknutím uprchlické krize! Přesto stále EU musí řešit statisíce žádostí o azyl.

Zadržení převaděči v Praze
aktualizováno 09.03.
nelegální migranti

V Praze chytili tři převaděče uprchlíků: Měli jich plnou dodávku

Policisté na Pražském okruhu zadrželi tři převaděče běženců. V dodávce vezli do Německa 22 uprchlíků z Iráku, Sýrie a Turecka. Detektivové mají informace, že přes Česko v minulosti nelegálně převezli zhruba 100 dalších lidí. Muži jsou ve vazbě. Hrozí jim až osm let vězení, sdělil dnes ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

U Plzně zadrželi dodávku plnou uprchlíků - 9
04.03.
11 běženců

U Brna chytli auto plné uprchlíků! Snažili se dostat do Německa

Místo ve vytouženém Německu skončily v Přijímacím zařízení pro cizince v Zastávce u Brna dvě rodiny z Iráku. Ty objevili policisté v autě na benzínové pumpě na dálnici D1 u Brna. Převážel je Iráčan, který v Německu legálně žije. Teď mu hrozí až dva roky v českém vězení.

Drogy zadržené v českém autobuse v Rakousku
19.02.
Policejní kontrola

Český autobus byl plný migrantů a konopí! Zastavili ho v Rakousku

Rakouská policie zastavila kvůli kontrole na jihu země český autobus. Uvnitř se skrývalo třináct migrantů z Nigérie, v zavazadlech objevili policisté také několik kilogramů konopí.

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno 18.02.
nelegální uprchlíci

Migrantům útěk na Západ nevyšel. 35 jich zavřeli do táborů v Česku

V neděli večer policisté z Plzeňska rozváželi do táborů pro uprchlíky běžence, které zadrželi v noci na sobotu. Řidiče dvou kamionů, ve kterých se ukrývalo 35 cizinců, včetně 11 dětí, už policie obvinila. Zítra bude soud rozhodovat o tom, zda skončí ve vazbě.

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno 17.02.
nelegální migranti

V kamionech se tísnily desítky uprchlíků! Chytili je u Plzně

Desítky nelegálních migrantů objevili plzeňští policisté v pátek večer v návěsech dvou kamionů. Skrývali se mezi zbožím.

Luca Traini - střelec z Maceraty
04.02.
Rasový motiv

Po migrantech v Itálii střílel tento muž! Policii nacisticky pozdravil

Italská média zveřejnila identitu střelce, který v sobotu v Maceratě zranil šest migrantů. Pálil na ně z projíždějícího auta. Přesný motiv 28letého Lucy Trainiho zatím není znám, střelba ale měla jasný rasový podtext. Muž navíc při zatýkání volal fašistická hesla.

Ztracené životy u libyjských břehů - Ilustrační foto
02.02.
pátrání po přeživších

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře

U libyjského pobřeží se převrátila loď plná migrantů, zachránili se jen tři lidé, dalších devadesát se pohřešuje, panují proto obavy, že se všichni utopili. Podle přeživších na lodi cestovali převážně Pákistánci, bylo tam také několik Libyjců.

Rvačka migrantů v Calais
aktualizováno 02.02.
Další nepokoje

V Calais se porvali uprchlíci: Měli pálky, stříleli! Čtyři bojují o život

Mezi migranty ve francouzském Calais vypukly obrovské nepokoje. Asi stovka uprchlíků házela kameny a bila protivníky pálkami či železnými tyčemi. Pět lidí bylo dokonce postřeleno, čtyři z nich v nemocnici bojují o život.