Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti, kteří se dostali přes plot v Ceutě
včera 06:36
nákladná opatření

Británie dá Francii na posílení hranice před migranty 1,3 miliardy

Británie zaplatí Francii 44,5 milionu liber (1,3 miliardy korun) za posílení bezpečnostních opatření v oblasti severofrancouzského města Calais, která chrání britské území mimo jiné před ilegální imigrací. Finanční podpora je součástí širší dohody o správě společné hranice, kterou podepsali ve vojenské akademii v Sandhurstu nedaleko Londýna ministři vnitra obou zemí.

Donald Trump v Jižní Koreji
aktualizováno 12.01.
Kontroverzní výroky

Vymyšlené stíhačky, migranti z "pr*elí světa". Trump znovu perlil!

Prezident Spojených států Donald Trump zrušil dlouho plánovanou návštěvu Londýna, kde se měl sejít s britskou premiérkou Mayovou. Trump prý nesouhlasí s přemístěním americké ambasády v britské metropoli. Vlna kritiky se ale na jeho hlavu snesla i z dalších důvodů.

Jaroslav Doubrava
08.01.
Vážné obvinění

Senátor: Němci k nám prý vozí autobusy migrantů! Reakce policie

Vozí k nám Němci z Mnichova uprchlíky? Senátor z Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava tvrdí, že má takové informace. Dokonce se o tom snažil informovat ministra vnitra, nikdo s tím ale nechce nic dělat. Podle policie je to nesmysl.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Mladí migranti. Ilustrační
aktualizováno 04.01.
odmítání programu

Komise podala na Česko žalobu kvůli odmítání uprchlických kvót

Evropská komise podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí soudu. Už na počátku prosince tento krok avizoval první místopředseda EK Frans Timmermans. Naznačil přitom tehdy, že věc stále může vyřešit změna přístupu trojice středoevropských zemí. Mluvčí unijního soudu dnes ČTK telefonicky řekl, že první slyšení se nebude konat dříve než v listopadu či v prosinci.

Kandidáti na prezidenta - Jiří Drahoš, Mirek Topolánek, Michal Horáček
aktualizováno 04.01.
Prezidentské volby

Kandidáti promluvili o zahraniční politice! Nechtějí přijímat migranty

Zahraniční politika je dalším tématem, na které jsme se ptali devíti prezidentských kandidátů. Všichni se shodli na tom, že bychom neměli přijímat imigranty. Ale například názory na to, zda by byli pro nebo proti referendu o vystoupení z Evropské unie, už se liší.

Papež František promluvil k americkém kongresmanům
aktualizováno 25.12.
Vánoční mše

Papež František kritizoval migraci. Lidé mají proměnit strach v lásku

Papež František ve svém tradičním poselství mše vánoční odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Papež, který je sám vnukem italských přistěhovalců do Argentiny, zároveň vyzval k pohostinnosti.

Uprchlíci v Dánsku
aktualizováno 08.12.
Uprchlická krize

MIGRAČNÍ KVÓTY: Kolik měla ČR přijmout uprchlíků a co hrozí dál?

Evropská komise zažalovala ve čtvrtek Česko, Polsko a Maďarsko kvůli neplnění migračních kvót, které ministři vnitra zemí EU schválili v roce 2015. Česko mělo podle kvót přijmout téměř 2 700 lidí, přijalo jich ovšem jen 12. Mechanismus kvót skončil v září, na stole je ale další návrh.

Mladí migranti. Ilustrační
05.12.
kvůli azylu

O věku lhaly tisíce uprchlíků, odhalily je testy zubů a kloubů

Do Švédska přijelo v letech 2015 a 2016 více než 80 000 migrantů. Téměř sedm tisíc z nich tvrdilo, že jsou nezletilí, nebylo tomu ale tak. Bylo jim více než osmnáct let.

Uprchlíci ve městě
aktualizováno 03.12.
Slušný příspěvek

Německo nabízí migrantům desítky tisíc! Pokud se vrátí domů

Německo chce pomoct odmítnutým žadatelům o azyl. Pokud se dobrovolně odstěhují zpět do své domoviny, vyplatí jim úřady 3000 eur (v přepočtu asi 77 tisíc korun).

Mexická policie
15.11.
hromadná vražda

Dopadli muže, který v Mexiku naplánoval masakr migrantů!

Mexická policie zadržela Martiniana Jaramillu, který je šéfem jednoho z místních drogových kartelů. Muž je podezřelý, že naplánoval masakr 72 migrantů ze Střední a Jižní Ameriky.