Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomio Okamura
14.09.
Hádka kvůli hlasování

"Okamura je lhář!" tvrdí lidovci, podali na něj trestní oznámení

Tři lidovečtí poslanci Evropského parlamentu podali trestní oznámení na Tomia Okamuru. Vadí jim, že na svém facebooku sdílel text, ve kterém uvedl, že společně s dalšími devíti českými europoslanci hlasovali pro potrestání České republiky za nepřijímání migrantů. Nejenže poslanci hlasovali proti rezoluci, ta navíc o sankcích vůbec nebyla!

Uprchlíci a čokoláda
aktualizováno 13.09.
zastal se nás

Zrychlíme vracení migrantů, slíbila EU. Češi dostanou lepší čokoládu

Evropská komise přijde do konce měsíce s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Uvedl to dnes v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Mluvil také o rozšíření schengenského prostoru či o dvojí kvalitě potravin.

Znásilnění v Itálii
01.09.
děsivá bilance

Migrant znásilnil v Itálii ženu (81)! Počet útoků v zemi letos vzrostl

Po znásilněné Polce a transexuálovi šokoval Itálii další případ. Muž z Nigérie napadl jednaosmdesátiletou důchodkyni v parku v Miláně a znásilnil jí.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Papež František promluvil k americkém kongresmanům
aktualizováno 22.08.
Anketa Kontroverzní výrok

Papež: Práva uprchlíků jsou víc než národní bezpečnost

Papež František zveřejnil minulý týden své poselství k nadcházejícímu Světovému dni migrantů a uprchlíků. Upozornil v něm na to, že lidská práva, včetně práv uprchlíků, by měla vždy stát nad národní bezpečností. František vyzval, aby země uprchlíky "vítaly, chránily, podporovaly a integrovaly".

Migranti ve Španělsku
aktualizováno 17.08.
pobřežní stráž

Migrantů proudících do Evropy přibývá! Španělsko si nevydechne

Španělsko dál čelí obrovskému náporu uprchlíků, kteří stále ve vyšších počtech připlouvají k jeho pobřeží. Tamní námořní stráže hlásí, že jen za posledních 24 hodin z moře vytáhli na šest set migrantů. Jedná se tak zatím o tří set procentní nárůst přílivu uprchlíků oproti loňskému roku.

Migranti ve Španělsku
aktualizováno 10.08.
VIDEO Šokující záběry

Poplach na pláži! Z člunu vyskočili migranti a běželi mezi turisty!

Obrovský šok zažili turisté na pláži v jižním Španělsku. Z moře se najednou vyplavila skupina asi 30 migrantů, kteří vběhli mezi opalující se návštěvníky. Než dorazila policie, z pobřeží utekli.

Nepokoje v uprchlickém táboře
aktualizováno 11.07.
Jsou naštvaní

Nepokoje na Lesbu: Migranti ničili a zapalovali uprchlický tábor

Uprchlickým táborem na řeckém ostrově Lesbos otřásají další nepokoje. Běženci, kteří s podmínkami v táboře nejsou spokojení, se ho dokonce snažili podpálit. Požár zničil několik budov. Někteří uprchlíci jsou ale v táboře déle než rok a stále čekají na rozhodnutí řeckých úřadů.

Rakouští vojáci na hranicích
04.07.
komplikace na cestě do Itálie

Rakousko se bojí přívalu migrantů, chce nasadit na hranice vojáky

Cesta autem k moři by se českým turistům brzy mohla prodloužit. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil v pondělí oznámil, že pokud Itálie nezastaví příliv migrantů, obnoví Rakousko v nejbližších dnech kontroly na hranicích s Itálií. K tomu je připraveno nasadit až 750 vojáků.

Migranti na lodi
14.06.
uprchlická krize

Nová vlna migrantů! Cestu do Evropy plánují miliony uprchlíků

Italská námořní hlídka zachránila o víkendu 2850 migrantů. Počet příchozích uprchlíků stoupá, zvyšuje se také počet obětí, které plavbu do Evropy nepřežijí. Letos má být nápor příchozích běženců rekordní. Už nyní se na cestu připravuje 7 milionů lidí.

Nápor migrantů v Idomeni
12.06.
uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.