Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti na lodi
aktualizováno 09.01.
Dlouhé čekání

Po týdnech na pevné zemi. Malta přijala padesátku migrantů z lodí!

Migranti ze dvou lodí německých humanitárních organizací ve Středozemním moři se mohou vylodit na Maltě. Následně budou rozděleni do osmi zemí Evropské unie. Na moři strávili utečenci několik týdnů a na své území je původně nechtěla pustit ani Malta, ani Itálie.

Migranti v matracích
aktualizováno 02.01.
Nová metoda

Migranti překvapili španělskou policii! Cestovali v matracích

Překvapení čekalo španělskou policie, která objevila dva migranty ukryté v matracích. Migranti cestovali na stropě dodávky a za převoz do Evropy každý z nich měl zaplatit 4 500 eur (přes 116 tisíc korun). Řidič dodávky policii unikl.

Hranice Mexiko
aktualizováno 30.12.
Imigrační politika

Smrt dětí migrantů zavinili demokraté, tvrdí Donald Trump

Americký prezident obvinil opoziční demokraty, že jsou zodpovědní za smrt dětí či jakéhokoli jiného migranta na hranici Spojených států. Napsal to v sobotu na svůj twitter. Podle něj vše vyřeší stavba zdi, o jejíž financování se s demokraty pře.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Loď Aquarius
28.12.
Migrační krize

Loď s 300 uprchlíky dorazila do Evropy: Přijala je španělská vláda

Do španělského přístavu Crinavis de San Roque v pátek ráno dorazila loď nevládní organizace Proactiva Open Arms s více než třemi stovkami migrantů. Španělská vláda loď přijala poté, co jí odmítla přijmout Itálie a Malta. Informaci přinesl španělský deník El Periódico.

Belgický premiér skončil. Důvodem je pakt o migraci
aktualizováno 19.12.
Charles Michel

Belgický premiér skončil. Vaz mu zlomil pakt o migraci

Belgický premiér Charles Michel před poslanci oznámil demisi. Od minulého týdne vedl menšinový kabinet kvůli neshodám kolem migračního paktu OSN. Opozice navíc plánovala vyslovit jeho vládě nedůvěru. Zemi tak zřejmě čekají předčasné volby.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
18.12.

VIDEO: Američané ročně deportují zpátky až 100 tisíc lidí

Situace na hranici Mexika a Spojených států se dál vyostřuje. Stovky migrantů se denně snaží překonat zeď, která země odděluje.

Demonstrace v Bruselu
16.12.
Demonstrace v Bruselu

Lidé protestovali proti migračnímu paktu. Policie nasadila vodní dělo

Tisíce lidí před Evropskou komisí (EK) v Bruselu protestovaly proti migračnímu paktu OSN. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní dělo. Někteří demonstranti se do sídla EK snažili vniknout. Policie zadržela asi 90 lidí.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
15.12.
první oběť

Napětí na hranici roste, mexické úřady musely migranty přesunout

Mexickým úřadům začínají vadit migranti, kteří na hranicích čekají na vstup do Spojených států. Tamní vláda už uzavřela sportovní areál, kde běženci přespávali. A posílá je také pryč z ulic, kde si postavili stany. Migranti se přesouvat nechtějí, bojí se, že když se od hranice vzdálí, nebudou mít šanci získat ve Spojených státech azyl.

Záchrana uprchlíků - 2
04.12.
Žádosti o azyl

Většina uprchlíků v Německu své údaje falšuje! Vymýšlí si i v Česku

Většina uprchlíků, kteří v Německu žádali o azyl, falšovali své údaje. Zjistil to nový izraelský systém IntuView. Ten pracuje s umělou intuicí a dokáže vyhledávat v nečekaných souvislostech, včetně těch emočních.

Muslimská dívka ve škole
29.11.
Šokující příběh

Dívku ve škole ostatní šikanovali. Jako jediná mluvila německy

Těžké chvíle si v jedné z německých škol prožila už v první třídě tehdy šestiletá Yara. Ze strany spolužáků byla terčem šikany a násilí. Důvod je šokující. Jako jediná totiž mluvila německy.