Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Při nehodě kamionu v Turecku zemřelo 22 migrantů. Včetně dětí
aktualizováno včera 16:19
Tragická událost

Při nehodě kamionu v Turecku zemřelo 22 migrantů. Včetně dětí

Na západě Turecka havaroval nákladní vůz převážející migranty. Při nehodě zahynulo 19 lidí včetně malých dětí, uvádějí světové agentury s odvoláním na tureckou tiskovou kancelář Anadolu. K nehodě došlo na silnici spojující města Aydin a Izmir.

Luca Traini - střelec z Maceraty
04.10.
Padl rozsudek

Ital střílel z auta na migranty! Chtěl pomstít dívku, odpyká si 12 let

Ital Luca Traini, který na začátku února střílel na lidi z jedoucího auta, jde na 12 let do vězení. Muž na policii vypověděl, že se mstil za vraždu 18leté dívky, kterou měli zabít a rozčtvrtit migranti. Traini při svém útoku mířil na osoby tmavé pleti.

Uprchlíci na silnici v Calais
02.10.
Odsouzen za pašeráctví

Jirkovi vlezli do kamionu migranti. Ve Francii dostal 18 měsíců

Český řidič kamionu Jiří Sagan dostal ve Francii nepodmíněný trest 18 měsíců za pašování uprchlíků. I sami migranti přiznali, že do kamionu českého šoféra vlezli bez jeho vědomí. Soud to ale neobměkčilo. V pondělí se v Evropském parlamentu zastal českého řidiče i europoslanec Tomáš Zdechovský.

Prásk.tv píše:

Uprchlíci
čtěte o tématu migranti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Uprchlíci
02.10.
tragédie u maroka

Uprchlíci prosili celý den o pomoc, nedočkali se. 34 se jich utopilo

U marockých břehů se utopilo 34 běženců, včetně dvou dětí, kteří se plavili spolu s dalšími migranty na lodi směřující do Španělska. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM) a španělskou nevládní organizaci Caminando Fronteras. Podle členky této nevládní organizace, kterou cituje španělský tisk, byli přeživší zachráněni v pondělí odpoledne marockým námořnictvem a někteří z nich jsou nyní v nemocnici v Maroku.

Německá policie
aktualizováno 02.10.
Extremismus v Německu

Extremisti v Chemnitzu chystali pogrom na cizince, policie zasáhla

Německá policie zatkla členy ultrapravicové buňky. Úřady o nich mluví jako o teroristech. Členové skupiny plánovali útoky na cizince, politiky a novináře. Někteří se účastnili pogromů na přistěhovalce během protestů v Chemnitzu na přelomu srpna a září.

Kontrola na pražském letišti
27.09.
Lhali o původu

Policie na letišti zadržela osm migrantů. Měli padělané doklady

Na brněnském letišti zadržela cizinecká policie osm migrantů, kteří měli padělané osobní doklady. Po zadržení se vydávali za Syřany, ukázalo se ale, že ani tohle není pravda.

Syrské děti
aktualizováno 21.09.
Spor o sirotky

Babiš schválil přijetí 50 dětí, tvrdí Šojdrová. Premiér: Žádné nejsou!

Zástupci neziskových organizací dostali za úkol vybrat syrské sirotky, které by mohlo Česko přijmout. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem to uvedla europoslankyně Michaela Šojdrová. Babiš trvá na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.

Policejní kontrola - ilustrační foto
17.09.
Detektor Heartbeat

Policisté mají speciální přístroje, detektory odhalí tep migranta!

Policisté na hraničních přechodech mají novou metodu, jak odhalit nelegální migranty, detektor Heartbeat. Detektor snímá srdeční tep a pozná, zda řidič nepřeváží ve svém voze migranty. Na nákup speciálních přístrojů, které policistům urychlují práci, vyčlenila vláda 350 milionů korun, uvedl deník Právo.

Dalajláma a uprchlíci
aktualizováno 13.09.
Nečekaná slova

Dalajláma překvapil: Evropa patří Evropanům, migranti se mají vrátit

Tibetský duchovní vůdce dalajláma překvapil účastníky konference ve švédském Malmö svým výrokem o migrantech. Podle dalajlámy by se uprchlíci měli vrátit do zemí původu a obnovit je. To ale nezbavuje Evropu závazku lidem v nouzi pomoci.

Imigranti
04.09.
Anketa Uprchlíky neodmítají

Volební "trumf" Zelených: V Praze chtějí ubytovat 5 000 migrantů

S unikátní strategií přišli před komunálními volbami pražští Zelení. Na rozdíl od jiných stran, které striktně odmítají přijímání uprchlíků, Zelení naopak deklarují, že se migrantů nebojí. V Praze by jich chtěli ubytovat 5 000. Pomohli by prý zaplnit díry na českém pracovním trhu.