Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
14.01.
Hlasování se blíží

Poslanci chtějí odstřihnout Mayovou. Brexit se může odložit

Britské poslance čeká zásadní jednání. V úterý by měli definitivně rozhodnout o dohodě o brexitu, kterou vyjednala vláda Theresy Mayové se zbývajícími členskými státy EU. Podle premiérky je nyní nejpravděpodobnější zablokování odchodu Británie z EU.

Radek Vondráček
04.01.
Bezdůvodná absence

Bez omluvy půl platu. Vondráček chce postih za absenci poslanců

V případě absence, která nebude odůvodněná, na zasedání Sněmovny nebo výboru se poslanci bude krátit plat. Navrhuje to předseda dolní komory Radek Vondráček. O lepší kontrolu docházky usiluje také opozice. Podobné sankce už platí i v řadě jiných zemí.

Kolik berou poslanci
19.12.
Kam půjdou miliardy

Sněmovna projednává rozpočet. Opozice kvůli němu tepe vládu

Poslanci zahájili dnes dopoledne finální kolo projednávání vládního návrhu státního rozpočtu na příští rok. Předpokládá 40miliardový schodek. Debata se nese v duchu kritiky opozice. Někteří poslanci Sněmovnu žádají o podporu svých návrhů na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Hlasování o nich i o rozpočtu jako celku se očekává odpoledne.

Prásk.tv píše:

Volby 2017 - 1
čtěte o tématu sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Vládní interpelace bez členů vlády
aktualizováno 06.12.
interpelace

Babišova vláda nemakala. Na jednání nepřišel ani jeden ministr

Schůze Sněmovny musela být přerušena, na vládní interpelace totiž velká část vlády vůbec nedorazila. Schůze začíná v 9:00, po čtvrt hodině ale stále nikdo nedorazil, až poté přišel ministr kultury. Souběžně s interpelacemi se koná také jednání Bezpečnostní rady státu. Interpelace se přesunuly na odpoledne.

Jízdné - Dopravní podnik hl. m. Prahy
aktualizováno 05.12.
Veřejná doprava

Jízdenky možná zlevní. Poslanci u nich schválili nižší DPH

Jízdné ve vlacích, autobusech a lanovkách by mělo nově spadat do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty místo nynějších 15 procent. Počítá s tím novela zákona o DPH z pera poslanců STAN, kterou dnes schválila Sněmovna.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 03.12.
PŘEHLED Peníze na provoz

Za co utrácí poslanci dotace? Piráti za ovoce, KSČM za noviny

Poslanecké kluby jednotlivých stran téměř vyčerpaly svou dotaci na provoz, zjistil portál iRozhlas.cz. Největší hnutí ANO dostalo za prvních šest měsíců roku 2018 přes dva a půl milionu korun, nejmenší STAN necelých 400 tisíc. Podívejte se, za co kluby dotaci utrácí.

Andrej Babiš, Ivan Bartoš, Tomio Okamura
aktualizováno 23.11.
Reakce na jednání

Babiš: Piráti museli být pod vlivem drog. Opozice mluví o černém dni

Hlasování o nedůvěře vládě vzbudilo mezi politiky bouřlivé reakce. Zatímco premiér Andrej Babiš znovu zopakoval slova o kampani, lžích a nemocném synovi, opoziční poslanci mluví o "černém pátku". Podle některých je to ale krok k předčasným volbám.

Andrej Babiš
aktualizováno 24.11.
92 pro, 90 proti

Babišova vláda pokračuje. Hlasování o nedůvěře přežila

Opozice s návrhem na vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše neuspěla. Poslanci asi po sedmihodinové diskuzi rozhodli, že kabinet bude pokračovat. Pro vyslovení nedůvěry bylo 92 poslanců, proti 90. Nepřítomno bylo 18 zákonodárců včetně sociálních demokratů.

Radek Vondráček
19.11.
Hlasování o nedůvěře

O osudu vlády se rozhodne v pátek! Opozice nemá dost hlasů

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) svolal zvláštní sněmovní schůzi k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě hnutí ANO a ČSSD na pátek 23. listopadu v 09:00, jak se očekávalo. Schůzi vyvolali poslanci šesti opozičních stran kvůli posledním informacím v případu Čapí hnízdo.

Facebook
26.10.
Anketa Děti mají smůlu

Sociální sítě až od 15! Sněmovna nepodpořila snížení hranice

Mladí Češi se budou moci registrovat na sociálních sítích až po dovršení patnácti let. Sněmovna v pátek nepodpořila návrh Pirátů, aby byla hranice snížena na 13 let. Evropské Nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožňuje stanovit tuto hranici mezi 13 až 16 let.