Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

podmínky pobytu

Pobyt cizinců v ČR bude mnohem přísnější, schválila sněmovna

Sněmovna znovu schválila novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci. Rozhodla tak dnes přes nesouhlas Senátu a ochránců lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízení pro cizince, který navrhla vláda. Normu nyní posoudí prezident.

Rozchod Sobotkových

Sobotka chtěl manželství udržet: "Rodiče se rozvedli," přiznal

Premiér Sobotka se zřejmě snažil manželství zachránit, jak to jen šlo. Před časem totiž přiznal, že sám pochází z rozvrácené rodiny. Nezvykle osobní proslov ve Sněmovně možná dokonce podnítily první neshody v manželství.

Zákon o kožešinových farmách
Aktualizováno 7.6. 2017 13:44
Zákaz od ledna 2019

Kožešinové farmy v Česku skončí! Návrh prošel Sněmovnou

Sněmovna schválila zákaz kožešinových farem v Česku. Skončit mají v závěru ledna 2019. Normu posoudí Senát. Jednání o novele bylo bouřlivé i s ohledem na kampaň ochránců zvířat a petici za přijetí zákazu, kterou podepsalo zhruba 46 tisíc lidí.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Volající
Aktualizováno 24.5. 2017 21:39
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Schválila sněmovna

Dobrá zpráva! Po měsíci na nemocenské dostanete více peněz

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
Aktualizováno 5.5. 2017 13:09
Povinné pojištění

Napodruhé Trump vyhrál! Zrušení Obamacare už Sněmovnou prošlo

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu po tvrdých bojích a lobování těsným poměrem hlasů schválila novou reformu systému zdravotního pojištění. Kongres se tak posunul blíž ke zrušení velké části předchozího programu zvaného Obamacare.

ROP Severozápad

Policie žádá o vydání 2 poslanců! Měli podvádět s dotacemi

Policie žádá Sněmovnu o vydání poslanců Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borky (KSČM) k trestnímu stíhání, potvrdila dnes ČTK předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová. Podle portálu Česká justice je chtějí policisté stíhat zřejmě v případu ROP Severozápad.

poslanci souhlasí

Sousedi už nezadluží ostatní. Dluhy na bytu bude platit kupec

Při převodu vlastnictví bytové nebo jiné jednotky by mohly dluhy na příspěvcích na správu domu ze zákona přecházet z převodce na nabyvatele. Předpokládá to novela skupiny poslanců ČSSD, ANO, KSČM, TOP 09, KDU-ČSL a Úsvitu, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Předlohu nyní projednají ústavně-právní výbor a výbor pro veřejnou správu. Dostaly na to poloviční lhůtu, aby mohla být případně schválena do podzimních voleb.

Porod
Aktualizováno 28.4. 2017 10:41
Zákon o pohřebnictví

Mrtvé novorozeně nebude odpad. Zakážou se i papírové rakve

Noví podnikatelé v pohřebnictví zřejmě budou muset skládat zkoušku a mít praxi v oboru, zakážou se nejlevnější papírové rakve. Děti, které se narodí mrtvé, už také nebudou považovány za odpad. Počítá s tím novela, kterou schválila Sněmovna. Předlohu teď posoudí Senát.

Andrej Babiš
Aktualizováno 28.4. 2017 23:04
CELÝ DOKUMENT Vládní krize

Babiš vysvětlil dluhopisy v dopise. Sobotka ho chce pečlivě pročíst

Vicepremiér Andrej Babiš poslal předsedovi Sněmovny Janu Hamáčkovi dopis, kterým měl vysvětlit nákup dluhopisů a vyvrátit podezření z daňových úniků. Zopakoval v něm své dřívější argumenty. Tvrdí, že transakce byly legální.