Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jitka Chalánková
Aktualizováno Včera 17:01
ANKETA Diskuze o umělém oplodnění

"Právo na dítě nepatří k základním právům," šokovala poslankyně!

Poslankyně Jitka Chalánková šokovala své kolegy i veřejnost. Sněmovna jednala o návrhu, aby mohly umělé oplodnění podstoupit i svobodné ženy, nejen manželky. "Právo na dítě nepatří mezi základní lidská práva," prohlásila Chalánková v diskuzi.

poslanecké ne

Za děti poškozené očkováním stát odškodňovat nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách.

Nemocnice - ilustrační foto
Aktualizováno Předevčírem 13:19
Univerzitní nemocnice

Lékaři se bojí nového zákona: Nemocnice rozprodají majetek!

Deset fakultních nemocnic by se mělo změnit na univerzitní. Počítá s tím novela zákona, kterou mají na programu poslanci. Zákon má podporu rektorů vysokých škol, naopak výhrady má třeba Česká lékařská komora.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 19.4. 2017 21:17
Už 8. června

Předčasné volby v Británii budou, záměr schválili poslanci

Britská Dolní sněmovna dnes drtivou většinou podpořila záměr premiérky Theresy Mayové vypsat předčasné parlamentní volby na 8. června. Pro hlasovala podle očekávání i velká část opozice. Výsledný poměr hlasů činil 522 ku 13.

Učitelé
Aktualizováno 7.4. 2017 18:47
změny na školách

Poslanci schválili učitelům kariérní řád. Odvíjí se od něj jejich plat

Kariérní řád pro učitele dnes schválili poslanci ve Sněmovně. Výrazně zasáhne do života všem učitelům. Bude je dělit podle zkušeností a délky praxe. Příplatek budou brát učitelé i za to, že vedou svoji třídu.

Občanka
Aktualizováno 7.4. 2017 13:51
schváleno sněmovnou

Nové doklady pro Česko: Všichni budou povinně měnit občanky

Stát zřejmě bude moci zavést plošně občanské průkazy s elektronickým kontaktním čipem. Vydávat se budou zdarma, ne za 500 korun jako nyní. V novele o občanských průkazech to dnes schválila Sněmovna.

Daňové podvody?

Babiš otočil: "Dluhopisy vysvětlím, premiérovi píšu dopis!"

Andrej Babiš dál čelí kritice kvůli nákupu korunových dluhopisů. Lídři některých stran a poslanci podezírají ministra financí z toho, že ošidil stát na daních o desítky milionů korun a požadují po něm vysvětlení.

Brexit - Ilustrační foto
Aktualizováno 1.3. 2017 21:28
horní komora

Zákon o brexitu dostal dodatek, ten má ochránit práva občanů EU

Horní komora britského parlamentu, Sněmovna lordů, dnes navzdory odporu vlády premiérky Theresy Mayové schválila dodatek k návrhu zákona o takzvaném brexitu, tedy odchodu Spojeného království z Evropské unie. Dodatek zavazuje vládu k vypracování návrhu garance práv občanů unie po brexitu. Tento krok lordů podle světových tiskových agentur zpozdí schválení britského zákona o zahájení brexitu, který se nyní bude muset vrátit do Dolní sněmovny.

valorizace

Do důchodu v 65 letech? Poslanci posunuli novelu do finále

Stanovení věkové hranice pro odchod do penze na 65 let bude Sněmovna schvalovat zřejmě v půlce března. Důchodovou novelu posunuli poslanci do finále dnešním druhým čtením, byť je přerušila debata o změnách v rozpočtovém určení daní ve prospěch obcí. Sociální demokraté chtějí vládní předlohu využít pro vyšší každoroční růst penzí, což už dřív podpořil navzdory postoji poslanců za koaliční hnutí ANO sociální výbor dolní komory.

Prezident Miloš Zeman v Poslanecké sněmovně - 9
Aktualizováno 1.3. 2017 20:23
Národní parky

Zeman ostrouhal! Zákon, který přišel podpořit, poslanci smetli

Poslanecká sněmovna schválila ve středu původní parlamentní verzi novely zákona o národních parcích. Nevyslyšeli tak apel prezidenta Miloše Zemana, který minulé úterý přišel podpořit senátní verzi zákona.