Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 18.08.
kauza čapí hnízdo

Imunitní výbor se radil o vydání lídrů ANO. Pozval si je k vysvětlení

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslance, které chce policie obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, zve na další zasedání. Babiš a Faltýnek budou podle informací ČTK vysvětlovat členům výboru svůj pohled na policejní žádost ve středu 30. srpna.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.07.
Moc práce, málo času

Poslanci nestihnou schválit stovky věcí. Odpovědnost házejí na jiné

Poslanci nestihnou projednat velké množství zákonů. Ani kdyby pracovali přesčas. K projednání je více než tři sta sněmovních tisků a poslanci se sejdou už jen tento týden a pak až v září. Na většinu návrhů zákonů se tak do voleb nedostane.

Chřipka
14.07.
novela zákona

Lidé budou moci čerpat až tříměsíční ošetřovatelské volno!

Sněmovna v pátek odsouhlasila novelu zákona o zdravotním pojištění, jejíž součástí je i návrh o dlouhodobém ošetřovném. Předlohu musí ještě posoudit Senát a schválit prezident.

Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Veterinář - ilustrační
aktualizováno 30.06.
Od roku 2020

Pejskaři, pozor! Všichni psi v Česku budou muset mít čipy!

Do tří let bude v Česku nejspíš zavedeno povinné čipování psů. Od roku 2020 to má zavést novela veterinárního zákona, kterou schválila Sněmovna. Novelu, která má také zpřísnit podmínky pro chov psů, nyní dostane k projednání Senát. Má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel.

Léky
30.06.
Schválila sněmovna

Skvělá zpráva pro důchodce a děti! Doplatky za léky se sníží

Důchodci a děti budou mít zřejmě nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se měla snížit z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Při překročení limitu vracejí zdravotní pojišťovny peníze, které za léky zaplatili navíc. Novelu schválila sněmovna.

Razie cizinecké policie na Václaváku
27.06.
podmínky pobytu

Pobyt cizinců v ČR bude mnohem přísnější, schválila sněmovna

Sněmovna znovu schválila novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci. Rozhodla tak dnes přes nesouhlas Senátu a ochránců lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízení pro cizince, který navrhla vláda. Normu nyní posoudí prezident.

Manželé Sobotkovi - 5
10.06.
Rozchod Sobotkových

Sobotka chtěl manželství udržet: "Rodiče se rozvedli," přiznal

Premiér Sobotka se zřejmě snažil manželství zachránit, jak to jen šlo. Před časem totiž přiznal, že sám pochází z rozvrácené rodiny. Nezvykle osobní proslov ve Sněmovně možná dokonce podnítily první neshody v manželství.

Zákon o kožešinových farmách
aktualizováno 07.06.
Zákaz od ledna 2019

Kožešinové farmy v Česku skončí! Návrh prošel Sněmovnou

Sněmovna schválila zákaz kožešinových farem v Česku. Skončit mají v závěru ledna 2019. Normu posoudí Senát. Jednání o novele bylo bouřlivé i s ohledem na kampaň ochránců zvířat a petici za přijetí zákazu, kterou podepsalo zhruba 46 tisíc lidí.

Volající
aktualizováno 24.05.
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Nemoc
17.05.
Schválila sněmovna

Dobrá zpráva! Po měsíci na nemocenské dostanete více peněz

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.