Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 16.10.
Mimořádná schůze

Jednání o lithiu: Poslanci požádali vládu o zneplatnění memoranda

Poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi jednala o těžbě lithia téměř celý den. Nakonec schválila návrh komunistů na zneplatnění memoranda, které podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček a australskou firmou European Metals Holding.

Poslanecká sněmovna bez lavic
05.10.
Poslanecká sněmovna

Místo poslanců dělníci. Jednací sál se dočkal rekonstrukce. VIDEO

Poslanecká sněmovna využila toho, že se poslanci do voleb už nesejdou, a začala s velkou rekonstrukcí jednacího sálu v Thunovském paláci, kde normálně poslanci jednají. Sál se změnil ve staveniště.

Žena a počítač
08.09.
Nová pravidla

Placení po internetu bude bezpečnější, schválili poslanci

Bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb se zřejmě zvýší. Přinést to má nový zákon o platebním styku, který dnes schválila Sněmovna a nyní ho dostane k projednání Senát.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 07.09.
Vydaný ke stíhání

Babišovi hrozí obvinění i vazba! Pět scénářů, co se může dít

Sněmovna ve středu po dlouhé debatě vydala předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co teď bude s oběma politiky dál a jak jejich stíhání ovlivní volby?

Andrej Babiš
06.09.
Vydání ke stíhání

Babiš: "Chci se co nejdřív očistit u soudu. Voliči snad nejsou hloupí!"

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek se chtějí co nejrychleji u soudu očistit. Uvedli to poté, co je Sněmovna vydala k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci pro farmu Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 06.09.
Poslední řádné jednání

Poslanci zřejmě vydají Babiše a Faltýnka: Diskuze potrvá hodiny!

Vydat, nebo nevydat? Tuto otázku v úterý řešila Poslanecká sněmovna. Začalo totiž její poslední řádné jednání, na kterém poslanci budou rozhodovat, zda lídři hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek přijdou o poslaneckou imunitu. Policie chce oba stíhat za údajný dotační podvod spojený s farmou Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 18.08.
kauza čapí hnízdo

Imunitní výbor se radil o vydání lídrů ANO. Pozval si je k vysvětlení

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslance, které chce policie obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, zve na další zasedání. Babiš a Faltýnek budou podle informací ČTK vysvětlovat členům výboru svůj pohled na policejní žádost ve středu 30. srpna.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.07.
Moc práce, málo času

Poslanci nestihnou schválit stovky věcí. Odpovědnost házejí na jiné

Poslanci nestihnou projednat velké množství zákonů. Ani kdyby pracovali přesčas. K projednání je více než tři sta sněmovních tisků a poslanci se sejdou už jen tento týden a pak až v září. Na většinu návrhů zákonů se tak do voleb nedostane.

Chřipka
14.07.
novela zákona

Lidé budou moci čerpat až tříměsíční ošetřovatelské volno!

Sněmovna v pátek odsouhlasila novelu zákona o zdravotním pojištění, jejíž součástí je i návrh o dlouhodobém ošetřovném. Předlohu musí ještě posoudit Senát a schválit prezident.

Veterinář - ilustrační
aktualizováno 30.06.
Od roku 2020

Pejskaři, pozor! Všichni psi v Česku budou muset mít čipy!

Do tří let bude v Česku nejspíš zavedeno povinné čipování psů. Od roku 2020 to má zavést novela veterinárního zákona, kterou schválila Sněmovna. Novelu, která má také zpřísnit podmínky pro chov psů, nyní dostane k projednání Senát. Má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel.