Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 11.05.
Dlouhý proces

Vláda zdaleka není hotová! Tohle všechno se ještě musí stihnout

Zdá se, že po více než půl roce od parlamentních voleb by mohlo Česko mít vládu s důvěrou. Jenže přestože to vypadá, že už se strany dohodly, k fungujícímu kabinetu je ještě daleko.

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín
aktualizováno 30.04.
murín skončil

Nového šéfa GIBS vybere komise. Funkce se zatím ujme Haderková

Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dočasně povede Lenka Haderková, která dosud působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce. ČTK to řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Nového ředitele inspekce, který nahradí Michala Murína, bude vybírat nezávislá odborná komise. V pondělí o tom na jednání rozhodla vláda.

Sněmovna - bydlení
aktualizováno 20.04.
zmírnění zákona

Poslanci rozhodli: Zastupitelé nemusí zveřejňovat svůj majetek!

Údaje o movitém majetku a závazcích komunálních politiků mají být podle Sněmovny neveřejné. U představitelů malých obcí, kteří za obecní funkci nepobírají plat, budou veřejné jen údaje o nemovitostech a funkcích ve firmách. Změny má přinést novela zákona o střetu zájmů, kterou dnes dolní komora schválila.

Prásk.tv píše:

Volby 2017 - 1
čtěte o tématu sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Směnárna
aktualizováno 12.04.
Změna pravidel

Bič na směnárny neprošel, proti byli poslanci ANO i SPD

Spolu s taxikáři mají špatnou pověst u zahraničních turistů také některé směnárny, které peníze vyměňují buď za šílený kurz, nebo si účtují obrovské skryté poplatky. Případně obojí. Přítrž tomu chtěla změnou zákona udělat část poslanců.

Andrej Babiš
aktualizováno 09.03.
Vyhazovy vlády

Poslanci neschválili program schůze. Hodiny se hádali zbytečně

O návrhu části opozice, aby vláda bez důvěry nečinila nevynucené personální změny, Sněmovna hlasovat nebude. Poslanci po čtyřech hodinách diskuze neschválila program.

Andrej Babiš a Michal Murín
08.03.
Bezpečnostní výbor

Spor Babiše s Murínem: Chce, aby státní zástupci mluvili o GIBS

Premiér v demisi Andrej Babiš chce, aby státní zástupci promluvili na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny. Ten se má za týden zabývat jeho sporem s ředitelem GIBS Michalem Murínem, o němž prohlásil, že k němu nechová důvěru. Inspekce předtím informovala, že premiér na šéfa GIBS vyvíjí nátlak, aby odstoupil.

Tomio Okamura
aktualizováno 07.03.
Jednání sněmovny

Druhý pokus nevyšel. Okamura zůstává ve vedení Sněmovny

Poslanci se sešli na mimořádné schůzi kvůli odvolání Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny. O jeho odvolání však hlasovat nebudou. Dolní komora program mimořádné schůze s tímto bodem neschválila.

Zeman na inauguraci
07.03.
Panují nejasnosti

Kdo bude na inauguraci chybět? Hosty zval Hrad místo Sněmovny

Inaugurace prezidenta Miloše Zemana vyvolala mezi poslanci vlnu nevole. Na ceremoniál, který je společným jednáním obou komor Parlamentu, zve hosty předseda Sněmovny. Ten prý ale ani nemá seznam pozvaných k dispozici.

Zdeněk Ondráček
aktualizováno 06.03.
Jednání sněmovny

Odvolají dnes poslanci Ondráčka? Protestovat přišlo na 30 tisíc lidí!

Občanští demokraté v úterý ve Sněmovně navrhnou odvolání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. A mají velkou šanci na úspěch. Demonstrace, které se včera konaly v jedenácti českých městech, totiž přiměly některé politiky přehodnotit svůj postoj. Podle pořadatelů se jich účastnilo 30 tisíc lidí.

Tomio Okamura
04.03.
Vadí výroky o Letech

Druhý pokus: Poslanci chtějí z čela Sněmovny odvolat Okamuru

Úterní pokus poslanců odvolat šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru z postu místopředsedy sněmovny nevyšel. Strany se ho ale zřejmě znovu pokusí sesadit ve středu na mimořádné schůzi Sněmovny. Na výsledku hlasování se podle nich tento týden podepsaly hlavně absence kvůli nemoci. A tak se poslanci dušují, že příští týden to už bude všechno jinak.