Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Facebook
26.10.
Anketa Děti mají smůlu

Sociální sítě až od 15! Sněmovna nepodpořila snížení hranice

Mladí Češi se budou moci registrovat na sociálních sítích až po dovršení patnácti let. Sněmovna v pátek nepodpořila návrh Pirátů, aby byla hranice snížena na 13 let. Evropské Nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožňuje stanovit tuto hranici mezi 13 až 16 let.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
26.10.
Jednání sněmovny

Na oddlužení dosáhne víc lidí! Tohle pro bankrot musí udělat

Na možnost osobního bankrotu zřejmě dosáhne širší okruh lidí v dluhové pasti. Sněmovna schválila insolvenční novelu, která podmínky oddlužení zmírní. Neexistovala by nynější vstupní podmínka, podle níž musí být dlužník schopen uhradit v pěti letech aspoň 30 procent svých závazků.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 24.10.
Státní rozpočet

Sněmovna schválila nový rozpočet! Schodek bude 40 miliard

Poslanecká sněmovna hlasy ANO, ČSSD a KSČM schválila základní parametry státního rozpočtu na příčtí rok. Schodek má oproti loňsku klesnout z 50 na 40 miliard korun.

Prásk.tv píše:

Volby 2017 - 1
čtěte o tématu sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
aktualizováno 24.10.
Jednání poslanců

Zeman podpořil rozpočet, navezl se do Kalouska. Ten prohrál sázku

Poslanci se začnou zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Ve Sněmovně o něm mluvil také prezident Miloš Zeman, který ho podpořil. Kritikou ale nešetřil, deficit by se podle něj měl postupně snižovat.

Lékárna
23.10.
Falešné léky

Změna pro lékárníky: Pravost léků budou možná muset ověřovat!

Lékárníci asi budou muset ověřovat pravost vydaných léků. Budou srovnávat zvláštní kód na krabičce s údaji v celoevropském úložišti. Povinnost zavede vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna.

Vedení poslanecké sněmovny
aktualizováno 23.10.
Program na tento týden

Tento týden jedná Sněmovna. Hlavním tématem je rozpočet

O cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Ruska by poslanci měli debatovat ve středu potom, co v prvním čtení projednají vládní návrh státního rozpočtu pro příští rok. V pátek ráno si dolní komora připomene 100. výročí založení samostatného československého státu. Ve středu příštího týdne pak budou poslanci hlasovat o tom, zda vydají Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání, nebo ne. Poslanci o tom rozhodli dnes při jednání o změnách programu schůze.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 22.10.
Ekonomům se nelíbí

Sněmovna bude rozhodovat o rozpočtu se schodkem 40 miliard

Už tento týden začne bitva ve Sněmovně o nejdůležitější zákon roku. Na poslaneckých lavicích totiž přistane návrh rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 40 miliard korun. To ostře kritizuje opozice a ekonomové. Podle nich je to nezodpovědné. Naopak na stranu vlády se přiklánějí odbory.

Miroslav Kalousek, Andrej Babiš
08.10.
Vyhrocený spor

Kalousek podal na Babiše žalobu. Nadával mu do zloděje a ožraly

Právník Miroslava Kalouska podal žalobu na premiéra Andreje Babiše. Bývalý šéf TOP 09 požadoval omluvu za výroky, které Babiš na jeho adresu prohlásil před hlasováním o důvěře vládě v červenci.

Protesty před Poslaneckou sněmovnou
17.09.
zákaz demonstrací

Opevněná Sněmovna? Poslanci chtějí lepší zabezpečení ulice

Někteří poslanci chtějí víc opevnit Sněmovnu. V ulici by měly přibýt například zátarasy. Nechtějí, aby se tam konaly podobné demonstrace, jaká se před budovou Sněmovny proběhla v den hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše.

Schůze vrchních ústavních činitelů na Hradě
aktualizováno 12.09.
zahraniční politika

Schůze na Hradě. Politici odmítli kvóty, nepodpořili zrušení sankcí

Nejvyšší ústavní činitelé se ve středu odpoledne setkali na Pražském hradě, kde jednali o tématech české zahraniční politiky. Na schůzce, kterou svolal prezident Miloš Zeman, řešili migrační krizi, sankce vůči Rusku a cestu prezidenta do Izraele.