Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
aktualizováno dnes 12:40
odpudivé řeči

Tajemník SPD posílal Židy a Romy do plynu. Stíhá ho policie

Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně.

Sněmovna a uprchlíci
aktualizováno 17.01.
Revize dublinského systému

Povinné přerozdělování migrantů? Poslanci řekli vládě, co má udělat!

Vláda by při projednávání unijní reformy azylové politiky měla zablokovat zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci států EU. Vyzvala ji k tomu dnes Sněmovna. Odpovědnost za udělování azylu by si podle ní měly ponechat pouze členské státy.

Andrej Babiš
aktualizováno 16.01.
Hlasování o důvěře

Babišova vláda důvěru nezískala, hlasovalo pro ni jen 78 poslanců

Podle očekávání menšinová vláda hnutí ANO nezískala na úterním hlasování důvěru. Pro vyslovení důvěry hlasovali jen poslanci z hnutí ANO, proti pak zástupci všech stran, dohromady 117 poslanců. Vláda zřejmě již ve středu podá demisi.

Prásk.tv píše:

Volby 2017 - 1
čtěte o tématu sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Čapí hnízdo
10.01.
Hledají kompro?

Kvůli Čapímu hnízdu pozval výbor exdetektiva. Chtěly to ANO a SPD

Mandátový a imunitní výbor si na úterý pozval bývalého detektiva Jiřího Komárka, řekl novinářům předseda poslaneckého klubu TOP 09 a člen výboru Miroslav Kalousek. Označil to za nehoráznost a věc, která výboru nepřísluší.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
aktualizováno 18.12.
celý dokument programové prohlášení

Babiš představil priority vlády: Vyšší důchody, levné pivo, ne euru

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v návrhu programového prohlášení počítá se zjednodušením a elektronizací daňového systému či vytvořením pravidel pro "předvídatelný růst minimálních mezd".

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 15.12.
Policejní "mlátička"

Ondráček zatím komisi pro GIBS nepovede. V prvním kole neprošel

Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 13.12.
Ceremoniál na Hradě

Zeman jmenoval ministry! Šéfem Úřadu vlády je Radek Augustin

Prezident Zeman jmenoval na Pražském hradě vládu Andreje Babiše. Kabinet tvoří devět nováčků a pět dosavadních ministrů. V 15:30 se vláda poprvé sešla k řádnému jednání. Na tiskové konferenci pak premiér oznámil, že novým ředitelem Úřadu vlády se stal Radek Augustin.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
12.12.
volba členů

Ondráček je v komisi pro kontrolu GIBS! Funkci šéfa má na dosah

Poslanci v úterý volili členy jedenácti různých sněmovních komisí. Nejvíce diskutovanou byla volba komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta by totiž mohla napovědět, kdo bude jejím předsedou. Komunisté do jejího čela prosazují poslance Zdeňka Ondráčka, bývalého člena komunistického Sboru národní bezpečnosti.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
05.12.
zásah proti demonstrantům

KSČM trvá na Ondráčkovi. Bití lidí v roce 1989 je dávná minulost 

Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček zůstává kandidátem do čela sněmovní komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Poslanecký klub KSČM tak odmítl požadavek hnutí ANO, aby našel jiného kandidáta.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 04.12.
horáčkova výzva

Babiš poslechl Horáčka. Odmítá Ondráčka v čele komise pro GIBS

Hnutí ANO požádá komunisty, aby do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zvážili nominaci někoho jiného než Zdeňka Ondráčka. Šéf hnutí Andrej Babiš to dnes sdělil ČTK. Jeho nominaci považuje za problematickou. Reagoval na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka.