Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
05.12.
zásah proti demonstrantům

KSČM trvá na Ondráčkovi. Bití lidí v roce 1989 je dávná minulost 

Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček zůstává kandidátem do čela sněmovní komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Poslanecký klub KSČM tak odmítl požadavek hnutí ANO, aby našel jiného kandidáta.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 04.12.
horáčkova výzva

Babiš poslechl Horáčka. Odmítá Ondráčka v čele komise pro GIBS

Hnutí ANO požádá komunisty, aby do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zvážili nominaci někoho jiného než Zdeňka Ondráčka. Šéf hnutí Andrej Babiš to dnes sdělil ČTK. Jeho nominaci považuje za problematickou. Reagoval na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka.

Poslanecká sněmovna - peníze
aktualizováno 01.12.
Ostatní protestují

Piráti chtějí pro poslance méně peněz: 30 tisíc na dopravu je moc!

Piráti se chystají na další pokus o snížení finančních náhrad poslanců. A jde jim hlavně o peníze na telefon a dopravu. Pět tisíc korun měsíčně na mobilní a datové služby jim přijde zbytečně moc, stejně jako 40 tisíc korun na dojíždění. Řadě poslanců se to ale samozřejmě nelíbí.

Prásk.tv píše:

Volby 2017 - 1
čtěte o tématu sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Poslanecká sněmovna
30.11.
Museli hlasovat

Piráti a SPD se pohádali o místa! Nikdo nechtěl sedět v koutě

Noví poslanci byli zvoleni teprve před 40 dny a už teď se ukazuje, že domluvit se bude pro ně poměrně těžké. Do sporu se dostali i kvůli tak banálnímu tématu, jako je zasedací pořádek. Výhrady, kde kdo bude ve sněmovně sedět, měli poslanci z řad Pirátů i SPD - nikdo totiž nechtěl místa v koutě.

Radovan Koten
aktualizováno 30.11.
Jednání sněmovny

Poslanci potvrdili šéfy výborů. Koten povede ten bezpečnostní

Sněmovní výbory kromě toho zahraničního už budou řídit noví předsedové. Poslanci je ve čtvrtek ve funkcích potvrdili - včetně sporného Radka Kotena (SPD), který povede bezpečnostní výbor. Poslanecké kluby se také dohodly na vedení sněmovních komisí.

Václav Klaus mladší
aktualizováno 29.11.
zasedají od rána

Poslanci zvolili předsedy výborů. V čele školského bude Klaus ml.

V Poslanecké sněmovně se dnes rozhoduje o vedení jednotlivých výborů. Dolní komora parlamentu kvůli tomu přerušila svou schůzi. Některé z nich již úspěšně zvolili. Celkem dnes jednalo nebo jedná 15 výborů z 18.

2077018
27.11.

Střepiny: 26. 11. 2017

Jestli nějaké téma všechny spojuje a zároveň vyvolá vášně, pak je to jídlo. Kvalita potravin se stala jedním z nejskloňovanějších pojmů. Bio produkty a otázka ceny, ředění nápojů, lživé popisky na obalech, zakázané přísady v jídle, ale i preference lokálních potravin. Jak si vlastně vedou české produkty v rámci evropské konkurence? To je téma reportérky Karolíny Tomaškové.

Andrej Babiš - 3
aktualizováno 23.11.
jednání o vládě

Strany vidí koalici ANO s KSČM, SPD a Piráty. Babiš překvapil

Ani měsíc po volbách zatím není jasné, jestli se vítěznému hnutí ANO a jejímu předsedovi Andreji Babišovi podaří sestavit novou vládu. Podle něj ho všechny ostatní strany, které se dostaly do Sněmovny, odmítají. Babiš nyní na sociální síti vyzval předsedu ODS ke spolupráci, ačkoliv jednání o předsedovi Poslanecké sněmovny napovídalo zcela jinou situaci.

Radek Vondráček, ANO
aktualizováno 23.11.
opozice neuspěla

Předsedou Poslanecké sněmovny se stal Radek Vondráček (ANO)

Předsedou Sněmovny dnes zvolili poslanci jejího bývalého místopředsedu Radka Vondráčka (ANO). V tajné volbě získal 135 hlasů. Do funkce ho navrhlo hnutí ANO, neměl protikandidáta. Hlasovací lístky si vyzvedlo 197 poslanců. Proti Vondráčkovi se sešlo 14 hlasů, další dva byly neplatné. Dalších 46 poslanců svůj hlas neodevzdalo.

Poslanci
21.11.
galerie nástup do funkce

Benda, Filip, Sobotka. Takhle vypadali v parlamentu před 20 lety

Po podzimních volbách se složení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR výrazně proměnilo, místa ve Sněmovně zaplnily úplně nové tváře. Najde se i několik poslaneckých mazáků, kteří jsou v politice již opravdu dlouhou dobu. Málokdo si ještě pamatuje, jak tito politici vypadali ve svých začátcích.