Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jeden z odsouzených Nuon Chea
aktualizováno včera 07:36
spravedlnost po letech

Odsouzeni za genocidu. Vůdci Rudých Khmérů dostali doživotí

Soud v Kambodži dnes shledal dva bývalé vysoce postavené představitele Rudých Khmerů vinné z genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. Podle agentury AFP je to poprvé v historii, co mezinárodní soud označil v souvislosti s Rudými Khmery za genocidu jejich brutální postup vůči menšinám - etnickým Vietnamcům, muslimské komunitě a dalším náboženským minoritám. Hlavní ideolog Rudých Khmerů Nuon Chea a někdejší premiér Khieu Samphan byli odsouzeni na doživotí.

Cizinci před soudem
15.11.
Několikátý případ

Tři cizinci surově zbili návštěvníky herny. Soud je poslal do vazby

Soud poslal do vazby trojici cizinců, kteří měli podle policistů koncem září v Pardubicích v Polabinách napadnout návštěvníky herny. Za poslední dobu se jedná o několikátý podobný případ. Už dříve tam policisté vyšetřovali i úmrtí ženy, která za nejasných okolností vypadla z okna ubytovny.

Petr Weiss - nehoda
15.11.
Tragická nehoda

Soud potvrdil trest pro sexuologa Weisse. Při nehodě zemřeli 2 lidé

Táborský odvolací soud potvrdil rozsudek za tragickou dopravní nehodu pro známého českého sexuologa Petra Weisse. Stala se před dvěma lety a zemřeli při ní dva lidé.

Prásk.tv píše:

Právník obvinil dívku že si může za znásilnění - 1
čtěte o tématu soud na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Za zneužití dětí dostal pět let
15.11.
dostal 5 let

Pedofil zneužil sourozence. Zamkl je a nechtěl pustit domů

Pětiletým vězením potrestal soud muže z Mostu za zneužití dvou nezletilých dětí. Podle rozsudku nutil devítiletého chlapce a jeho o dva roky starší sestru k různým sexuálním praktikám. Za ty pak dětem sliboval hračky a dal jim padesátikorunové stravenky.

Bývalý ředitel půjde do vězení
aktualizováno 14.11.
zneužívání dětí

Bývalý ředitel s žáky spal nahý i masturboval, odsedí si tři roky

Bývalý ředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr půjde na 3 roky do vězení za zneužívání studentů. Trest za jedno znásilnění a několikanásobný sexuální nátlak a ohrožování výchovy mu potvrdil pražský městský soud.

Zadržená češka v Pakistánu
aktualizováno 13.11.
Češka v Pákistánu

Pašeračka Tereza už se nesměje! Trápí ji zvláštní potíže

V Pákistánu pokračuje soud s Češkou Terezou H., která je podezřelá z pašování drog. Tereza už ale nerozdává úsměvy na všechny strany, k úternímu stání přišla skleslá a podle místních médií také nemocná. Řízení bylo znovu odloženo.

Soud s mužem, který měl dvakrát vraždit
aktualizováno 13.11.
rozhodnutí soudu

Za dvě vraždy dostal muž výjimečný trest, odsedí si 28 let

Za dvě vraždy lidí bez domova v České Lípě dnes potrestal soud v Liberci třiadvacetiletého bezdomovce úhrnným výjimečným trestem 28 let. František Havel si ho má odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Až mu trest vyprší, měl by být umístěn do zabezpečovací detence. Soud tak rozhodl na doporučení znalců, podle nich je Havel pro společnost nebezpečný. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.

Soud v Ostravě
aktualizováno 13.11.
zneužití pravomoci

Policistka si neoprávněně nafotila synův spis, hrozilo jí až pět let

Policistka (40), která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě, podle soudu neoprávněně nahlížela do spisu a také si jeho část ofotila. Krajský soud v Ostravě jí zakázal činnost na rok a půl a také uložil podmínku.

Šílenec v Melbourne
13.11.
Útok v Melbourne

Muž autem zabil šest lidí včetně miminka! Odsoudili ho za vraždy

Australana Jamese Gargasoulase, který loni v lednu najel v Melbourne do davu lidí, odsoudili za šestinásobnou vraždu. Ukradeným autem zabil i tříměsíční miminko, dalších 27 lidí zranil. O trestu rozhodne soud později.

Znásilnění
aktualizováno 12.11.
rozhodnutí soudu

Muž se měl vrhnout na školačku, lidé bez zájmu chodili kolem

Děčínský soud poslal do vazby dvaadvacetiletého mladíka. Podle policie se měl v pátek v podvečer pokusit znásilnit školačku. Jen díky její kamarádce, která přivedla rychle pomoc, násilník svůj čin nedokonal. Kolem přitom prošlo několik lidí, nikdo ale nepomohl.