Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sídlo VZP (ilustrační foto)
Aktualizováno Včera 22:07
soudní spor

Muž si musí hradit léčbu rakoviny ze svého. VZP nechce platit

Všeobecná zdravotní pojišťovna má problém. Hrozí jí, že bude muset zaplatit dva miliony korun muži, který trpí rakovinou. Jeho rodina se s pojišťovnou soudí a požaduje, aby mu zaplatila léčbu, což VZP odmítá. V pátek případ projednával Městský soud v Praze.

Smrt dívky na Orlíku
Aktualizováno Předevčírem 16:19
odvolal se!

Smrt Simony na Orlíku: Řidič skútru odmítl zaplatit odškodnění

Za tragédii na orlické přehradě uložil v červnu písecký soud mladíkovi podmíněný trest na tři roky. Svým vodním skútrem narazil do loďky, na které plula se svým přítelem osmnáctiletá Simona. Na následky střetu po převozu do nemocnice zemřela. Řidič skútru dostal podmínku a musí vyplatit odškodné. S jeho výší ale nesouhlasí a odvolal se.

kauza trafik ods

Nečas s Nečasovou znovu u soudu. Hrozí jim 6 a 8 let vězení

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes při výpovědi u soudu odmítl tvrzení obžaloby, že na konspiračních jednáních podplácel poslance příslibem lukrativních míst. Řekl, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné a že by bez nich nikdy nebylo dosaženo žádné dohody. Řekl, že se snažil vyřešit rozkol v ODS a jeho zájmem bylo nalezení politického kompromisu, nikoliv to, aby trojice rebelujících občanskodemokratických poslanců odstoupila z funkcí.

Prásk.tv píše:

Martin Kocián - 1
čtěte o tématu soud na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 19.7. 2017 22:04
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Soud za vraždu ženy
Aktualizováno 19.7. 2017 13:20
Hrozí mu vězení

Podnikatel žárlil na partnera své ex. Měl zaplatit muže, aby ho zbili!

Ústecký krajský soud začal řešit případ podnikatele, který podle obžaloby najal partu mužů na to, aby napadli jeho soka v lásce. Stalo se to loni v září na Děčínsku. Obžalovaný měl mužům, kteří zbili partnera jeho bývalé přítelkyně, dát asi 70 tisíc korun. Celé skupině teď hrozí až 12 let vězení.

Mladík zavraždil nevlastního bratra
Aktualizováno 19.7. 2017 20:52
Rozhodnutí soudu

Mladíka obviněného z vraždy bratra (8) poslal soud do vazby

Opavský soud dnes poslal do vazby devatenáctiletého mladíka, který čelí obvinění z vraždy svého nevlastního osmiletého bratra.

Nehoda sexuologa Weisse
Aktualizováno 18.7. 2017 11:58
půjde sedět?

Případ sexuloga Weisse uzavřen! Za smrt dvou lidí mu hrozí vězení

Kriminalisté na Vysočině ukončili vyšetřování tragické havárie známého sexuologa Petra Weisse. Ten loni v září na Pelhřimovsku podle policistů způsobil nehodu, při které po čelním střetu v druhém autě zemřeli dva lidé. Spis má teď státní zástupce a čeká se na nařízení hlavního líčení.

Vladimír Gottfield
Aktualizováno 14.7. 2017 17:49
bodl ji do krku

U soudu se složil! Plakal a odmítal vinu, za vraždu tchyně dostal trest

Krajský soud v Liberci v pátek vynesl rozsudek nad Vladimírem Gottfriedem. Za vraždu tchyně by si měl odpykat desetiletý trest. Muž u soudu několikrát plakal a tvrdil, že je nevinný.

Podnikatel Taube
Aktualizováno 13.7. 2017 20:39
rozhodnutí soudu

"Skřípali mu prsty kleštěmi!": Za smrt podnikatele padly tresty

Dohromady 43 let ve vězení mají strávit čtyři lidé za mučení a smrt podnikatele Karla Taubeho. Ten zmizel v roce 2015, jeho tělo našli kriminalisté po devíti měsících zakopané v lese u Vysokého Mýta. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soud s vrahy Borise Němcova - 4
Aktualizováno 13.7. 2017 11:26
Vražda Borise Němcova

Vrazi ruského opozičníka dostali přísné tresty, u soudu se smáli

Čečenec Zaur Dadajev, usvědčený z předloňské vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, byl dnes v Moskvě odsouzen k 20 letům odnětí svobody. Prokurátorka přitom žádala doživotí. Čtveřice spolupachatelů si má podle vojenského soudu odpykat tresty od 11 do 19 let, informovala agentura Interfax.