Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Johnson & Johnson - logo
aktualizováno 13.07.
škodlivé produkty

J&J musí ženám s rakovinou vaječníku zaplatit přes 100 miliard!

Společnost Johnson & Johnson musí odškodnit ženy, které po používání hygienických potřeb obsahujících mastek s azbestem onemocněly rakovinou vaječníku. Celkově se pokuta vyšplhala na 4,69 miliardy dolarů (přes 104 miliardy korun).

Soud se śtrážníkem
12.07.
podmínka a odškodnění

Roky měl strážník sexuálně útočit na podřízenou! Soud potvrdil trest

Brněnský krajský soud potvrdil dvouletou podmínku bývalému strážníkovi, který čtyři roky sexuálně obtěžoval svou podřízenou. Odsouzený má také zaplatit odškodné 150 tisíc korun za způsobenou újmu. Muž vinu popírá a chce se odvolat k nejvyššímu soudu.

David Rath - 10
12.07.
druhá větev případu

Kauza Ratha kvůli úplatkům nekončí. Obžalovali 9 lidí a 8 firem

Státní zástupce Jiří Pražák ve středu podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Týká se zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Případem se bude zabývat Krajský soud v Praze. Státní zástupce to uvedl na webu.

Prásk.tv píše:

Nahir Galarza - 1
čtěte o tématu soud na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Nález mrtvého miminka
11.07.
Dítě se udusilo

Vyvolala porod, miminko hodila do popelnice! Soud potvrdil 8 let

Nejvyšší soud potvrdil osmiletý trest matce, která pohodila své novorozené dítě do kontejneru. Zamítl její dovolání. Porod v sedmém měsíci těhotenství vyvolala žena potratovou pilulkou. Poté si prý myslela, že se miminko narodilo mrtvé, proto ho odložila.

Tereza H. opět u soudu
09.07.
Soud v Pákistánu

Zoufalé pašeračce Tereze svítá naděje! Případ se konečně posune

Pákistánský soud by se měl konečně zabývat případem české pašeračky Terezy H. Dosud se jednání kvůli nejrůznějším důvodům odkládalo - včetně kriketového turnaje nebo nepřítomnosti svědků. Právě celníky, kteří mají svědčit, soud nechal předvést.

Zavražděný Čech v Londýně Zdeněk M.
05.07.
konečný verdikt

Evropský soud zamítl stížnost na Británii za smrt Čecha v Londýně

Evropský soud pro lidská práva dnes zamítl stížnost na Británii, kterou k němu podala rodina Čecha zabitého v roce 2016 v Londýně. Štrasburský tribunál ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvedl, že britské úřady podle něj nepostupovaly v rozporu s evropskou úmluvou o lidských právech. Verdikt je konečný.

Andrej Babiš
aktualizováno 03.07.
hrozí mu čtyři roky

Mladý hacker měl vydírat Babiše. Ukradl mu fotky manželky i dětí!

Dvacetiletý mladík z Ostravy měl podle obžaloby vydírat premiéra Andreje Babiše. Zároveň se měl účastnit i hackerských útoků na vládní a další webové stránky. Případem se bude zabývat Okresní soud v Ostravě, mladíkovi hrozí až 4 roky vězení.

Tereza H. opět u soudu
aktualizováno 02.07.
Pákistánská kauza

Nejdřív úsměvy, pak pláč. Tereze H. v Pákistánu tečou nervy

V pondělí se u soudu v pákistánském Láhauru opět objevila Češka Tereza H., která podle zdejších vyšetřovatelů v kufru pašovala skoro deset kilo heroinu. Blondýnka ovšem narozdíl od jiných jednání tentokrát neudržela nervy na uzdě.

Policejní zásah v zahrádkářské osadě Český Újezd na Ústecku
30.06.
konec vyšetřování

Vyšetřování brutální vraždy a sebevraždy ve Střížovicích končí

Policie ukončila vyšetřování velmi brutální vraždy manželů ze Střížovic na Ústecku. Došlo k ní letos v lednu a kromě zabitého muže a ženy měl pachatel znásilnit i jejich dvě nezletilé dcery. Motivem se bude zabývat soud, policie pracuje s verzí, že si organizátor přepadení, který spáchal vzápětí po činu sebevraždu, přišel do chaty pro osm milionů korun, které údajně měla rodina zdědit.

Evropská unie
aktualizováno 28.06.
sporné změny

Evropská komise zažaluje Polsko, nelíbí se jí justiční reforma

Evropská komise (EK) zažaluje Polsko u unijního soudu, a to kvůli kontroverznímu zákonu, na jehož základě bude začátkem července nuceno odejít do důchodu asi 40 procent soudců polského nejvyššího soudu. S odvoláním na nejmenované unijní činitele to dnes uvedla agentura Reuters.