Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podezřelé z vraždy pumpařky vedou k soudu
aktualizováno dnes 11:00
vražda v nelahozevsi

Obviněný z vraždy pumpařky: Nebyl jsem tam, křičel u soudu

Podezřelí z vraždy pumpařky Jany Š. dnes poprvé stanuli před soudem. V Mělníku od čtvrtečního rána rozhodují o jejich vazbě. Policisté obvinili 32letého Davida Š. z vraždy, 26letého Ivana H. z loupeže.

Zadržená češka v Pakistánu
dnes 07:46
Češka v Pákistánu

"Chtěla bych jít domů," vzlykala Tereza u soudu. Soudce ji zdrtil!

Češka Tereza H., podezřelá z pašování drog, je v pákistánském vězení už více než rok. Stále čeká na rozsudek, projednávání jejího případu se ale stále odkládá. Terezu teď nový soudce, který kauzu převzal, znovu zdrtil.

Odsouzená matka z Pardubic
aktualizováno včera 19:07
Skončí ve vězení

Vyhrožovala smrtí dítěte, pokud se k ní partner nevrátí. Padl rozsudek

Pět let ve věznici s ostrahou - takový je rozsudek nad matkou, která se v Pardubicích zpovídala hned ze tří trestných činů. Během jediného dne měla vyhrožovat, že své dítě shodí do chodbové šachty a poté ho měla nechat opuštěné na silnici, a to proto, aby se k ní vrátil partner.

Prásk.tv píše:

Vlaďka Erbová a Kateřina Kristelová
čtěte o tématu soud na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

McDonalds
aktualizováno včera 18:06
ochranná známka

McDonald’s přišel o Big Mac! Prohrál spor s irským fast foodem

Slavný americký fast food přišel o ochrannou známku svého populárního hamburgeru Big Mac. Soudní spor prohrál řetězec s irskou sítí rychlého občerstvení Supermac’s. McDonald´s se však proti rozhodnutí chce odvolat. O případu informoval list The Irish Times.

Soud řeší vraždu novorozence v pražských Stodůlkách
aktualizováno 15.01.
hrozí jí výjimečný trest

Dítě skončilo mrtvé v igelitce. Matka ho prý nestihla dát k adopci

Soud začal projednávat loňskou vraždu novorozence v pražských Stodůlkách. Matka ho podle obžaloby udusila a nechala v tašce na chodbě panelového domu.

David Rath
aktualizováno 15.01.
druhá korupční kauza

Rath je kvůli korupci znovu u soudu. Přinesl obrázek hlemýždě

Za přítomnosti většiny obžalovaných dnes u Krajského soudu v Praze začalo jednání v takzvané druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Obžaloba viní devět lidí a osm firem z uplácení a manipulací při zadávání veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic. Politik před začátkem zopakoval, že žádné úplatky nebral. Ani v odposleších o tom podle něj nejsou důkazy.

Nehoda motorkáře
aktualizováno 15.01.
hrozily mu 2 roky

Policista zastavil motorkáře autem. Soud rozhodl o trestu

Pražský městský soud definitivně zprostil obžaloby policistu Šimona Vaice. Ten před rokem zatarasil cestu motorkáři, který záměrně ujížděl dopravní hlídce. Muž, který měl několik zákazů řízení, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Vaicovi hrozil trest odnětí svobody až na dva roky, nebo zákaz činnosti.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 14.01.
Prezident proti soudu

Zeman znovu nejmenoval dva profesory. Škola zvažuje žalobu

Prezident České republiky Miloš Zeman nejmenoval docenty Univerzity Karlovy Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory. Učinil tak poté, co mu věc vrátil soud. Vedení univerzity zvažuje žalobu.

Helena Vondráčková - 1
13.01.
Pře

Soud nepravomocně zamítl žalobu Heleny Vondráčkové na TV Nova

Soud zatím nepravomocně zamítl žalobu Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala na televizi Nova. Před šesti lety si stěžovali na reportáže, v nichž jsme Vás informovali o jednom z největších daňových úniků, za nímž měl údajně stát i syn Martina Michala, Antonín.

Radek Březina před soudem
11.01.
Daňové úniky

Soud se členy lihové mafie. Ani po šesti letech ještě není u konce

Lihovou mafii měl ze Zlína řídit Radek Březina, který stál podle policistů za miliardovými daňovými úniky. I když se na čachry s nezdaněným lihem přišlo už v říjnu roku 2012, ještě v pátek stáli někteří aktéři před Krajským soudem v Olomouci.