Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obžalovaný z vědomého šíření nákazy virem HIV
aktualizováno včera 22:51
nečekaný rozsudek

Pavlovi hrozilo dvanáct let za šíření HIV! Soud ho zprostil viny

Pro mnohé překvapivě zprošťujícím rozsudkem skončila kauza Pavla Sousedíka z Vizovic. Ten měl podle obžaloby úmyslně šířit virus HIV mezi homosexuály. Nemoc AIDS propukla u jednoho muže, se kterým měl pohlavní styk.

Lukáš Nečesaný
aktualizováno včera 20:52
zproštěn obžaloby

"Budu se věnovat rodině," jásá Nečesaný! Podle soudu je nevinný

Lukáš Nečesaný je nevinný. Tak zní pondělní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové v případu pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Ostře sledovaný proces ale ještě není u konce. Zatímco obžalovaný a jeho rodina jásali, státní zástupkyně se v soudní síni odvolala.

Ivan Ošťádal
aktualizováno včera 16:46
chtěl uznat profesuru

Soud zamítl stížnost fyzika Ošťádala na prezidenta Zemana

Ústavní soud (ÚS) dnes zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala na prezidenta Zemana.Ten nesouhlasil s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze, které zamítly žalobu na nečinnost prezidenta Miloše Zemana. U Ústavního soudu však dnes také nepochodil.

Prásk.tv píše:

Michael Komape - 1
čtěte o tématu soud na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Hradecký soud případ Lukáše Nečesaného řeší už počtvrté
aktualizováno včera 12:47
Napadení kadeřnice

Nevinen! Nečesaného zprostil soud obžaloby, chybí důkazy

Krajský soud v Hradci Králové pro nedostatek důkazů zprostil Lukáše Nečesaného, který byl obžalován z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že to byl Nečesaný, kdo v únoru 2013 kadeřnici napadl.

Petr Bendl
aktualizováno 19.11.
Preferenční hlasy

ODS musí vyměnit poslance! Bendl vypadl, nahradí ho Kupka

Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích.

Lukáš Nečesaný s otcem
aktualizováno 16.11.
V soudní síni

Rodinu Nečesaných čeká soudní maraton. Po synovi i rodiče

Rodinu Nečesaných čekají další soudní tahanice. Zatímco v Hradci Králové navrhla státní zástupkyně Lukáši Nečesanému opět 13letý trest za údajný pokus o vraždu kadeřnice, liberecký krajský soud oznámil termín líčení s jeho otcem a matkou.

Přepadení ženy
aktualizováno 16.11.
odvolal se

Soud: Martin natíral ženy výkaly a močil na ně, může na svobodu!

Martin Macko měl v roce 2015 útočit na ženy fekáliemi i močí a ačkoli sám vinu dříve přiznal, teď ji popírá. Soud v Bratislavě mu nyní dal osmiměsíční podmínku s více než ročním odkladem a byla mu nařízena sexuální léčba. I přes nepříliš tvrdý trest se muž na místě odvolal a tvrdí, že je nevinný.

Julián Tříska a jeho syn Matyáš - komplikace
aktualizováno 16.11.
tahanice o dítě

Nový domov: V mámě Matýska se hnulo svědomí, chce ho zpátky

Ve středečním dílu reality show Mise nový domov jste se seznámili s Juliánem a jeho čtyřletým synkem Matyáškem. Julián bojuje za to, aby dostal chlapce do výhradní péče, jeho máma je totiž drogově závislá. Jenže ta se ho úplně vzdát nechce.

Jiří Fajt
aktualizováno 16.11.
spor s prezidentem

Ředitel galerie žene Zemana k soudu! Chce se stát profesorem

Ředitel Národní galerie Jiří Fajt stále nevzdává svůj boj proti prezidentu Zemanovi, který mu odmítl udělit titul profesora. Fajt je mezi třemi posledními akademiky, kterým Zeman titul neudělil. Dalšími jsou Ivan Ošťádal a Jan Eichler. Ředitel samotný si však myslí, že si titul zaslouží a brání se podáním ústavní stížnosti přesto, že v minulosti před soudy neuspěl.

Muž vybrzdil auto
aktualizováno 15.11.
Zbytečná smrt

Za vybrždění, nehodu a smrt kojence dostal řidič tvrdý trest!

Krajský soud v Praze poslal na devět let do vězení řidiče, který loni v prosinci na dálnici D10 vybrzdil jiné auto. Při následné nehodě zahynul teprve osmiměsíční kojenec. Soud také šoférovi uložil devítiletý zákaz řízení a má platit 1,4 milionu korun.