Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehody bývalého policisty Kadlece
aktualizováno 29.09.
Souhrnný trest

Expolicista Kadlec u soudu: Za nehody v opilosti dostal podmínku

Bývalý policista Karel Kadlec znovu stanul před soudem. Za nabourání desítek aut v opilosti mu soud uložil dvacetiměsíční podmínku, čtyři roky také nesmí řídit. Jde o souhrnný trest za dvě nehody, které podle rozsudku Kadlec způsobil.

Odběr krve - 1
22.09.
Jak to udělal?

Opilému řidiči málem vyšel podlý trik: Zaměnil krev ve zkumavce!

Zdálo se, že to bude jasný případ. Slovenští policisté chytili na dálnici muže, který překročil povolenou rychlost. Dechová zkouška navíc prokázala, že je opilý. Řidič to ale zpochybnil a chtěl, aby mu odebrali krev. Právě tím začal jeho téměř dokonalý trik...

Opilý řidič ujížděl strážníkům
aktualizováno 14.08.
Nadýchal 3,5 promile

VIDEO: Opilec ujížděl strážníkům, nedbal ani zákazu vjezdu!

Hned dva opilce za volantem přistihli v neděli pražští strážníci. V jednom případě řidič nadýchal 3,5 promile. Strážníkům se navíc opilý řidič snažil ujet. S dopravními předpisy si přitom moc hlavu nelámal, proháněl se zákazem vjezdu i přes tramvajový pás.

Prásk.tv píše:

Paula Grzelak-Schultz - 1
čtěte o tématu alkohol za volantem na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme

Udělali byste rádi vaše okolí ještě zajímavější a rádi byste navíc podpořili nějakou neziskovou či příspěvkovou organizaci, která se snaží pomáhat lidem? V tom případě se s námi zapojte do programu - Vy rozhodujete, my pomáháme!

Dechová zkouška - ilustrační foto
aktualizováno 28.07.
Severní Morava

Opilci za volantem: Řidič nadýchal čtyři promile, cyklista téměř pět

Na Novojičínsku policisté zastavili řidiče, který nadýchal téměř 4 promile alkoholu. Odebrali mu proto řidičák. Nejedná se ale o ojedinělý případ. Jen o pár dní dříve naměřili cyklistovi skoro 5 promile.

Muž s kocovinou - Ilustrační foto
aktualizováno 17.07.
Odbourávání alkoholu

Perná noc? Zkontrolujte si, za jak dlouho vystřízlivíte! KALKULAČKA

Léto přímo vybízí k různým oslavám nebo jen posezení s přáteli na hospodské zahrádce. Pokud si pak byť po jednom pivu sednete za volant nebo na kolo, riskujete pokutu i vlastní zdraví. Podívejte se, za jak dlouho alkohol odbouráte.

Smrtelná nehoda na Plzeňsku
aktualizováno 18.06.
Dva těžce zranění

Opilý řidič na Plzeňsku otočil auto na střechu! Spolujezdec zemřel

Při noční nehodě u Zhůře na Plzeňsku zemřel 32letý muž, další dva lidé jsou těžce zraněni. Řidič byl podle policie opilý. Auto skončilo na střeše, méně frekventovaná silnice třetí třídy ve směru na Jarov byla čtyři hodiny uzavřená.

Opilec zaparkovat auto nad garáží
aktualizováno 05.06.
kuriózní nehoda

Opilec zaparkoval nad garáží. Jak se mu to podařilo?

Kuriózní nehoda, která se stala v neděli v obci Jevišovka na Břeclavsku, pobavila veřejnost. Řidiči osobního auta se podařilo zaparkovat nad vjezdem do garáže.

Alkohol za volantem
29.05.
přehled

Čermák měl po nehodě 1,5 promile! Přestupek nebo trestný čin?

Česko šokovala nehoda fotbalisty pražské Sparty Aleše Čermáka. Kapitán reprezentace do 21 let zničil v noci na neděli svůj vůz. Nadýchal přitom 1,5 ‰ alkoholu. Do jaké hladiny alkoholu v krvi je řízení pod vlivem přestupek a od kdy trestný čin?

Opilý řidič
aktualizováno 24.05.
Varování pro ostatní

Opilý kamioňák nemohl ani chodit! Půjde za mříže, i když neboural

Opilý řidič kamionu, kterého chytili celníci koncem dubna na dálnici D2, půjde do vězení, i když nezpůsobil žádnou nehodu. Soud rozhodl o přísném trestu, aby varoval ostatní řidiče. Opilec totiž ohrozil desítky lidí.

Policejní honička v Praze - 1
09.05.
Měl 1,25 promile

Opilý řidič ujížděl strážníkům a zkoušel je přejet! Hrozí mu 6 let

V neděli krátce po půlnoci pro strážníky z Karlových Varů změnila se rutinní hlídka v pořádné drama. Když se pokusili zastavit řidiče, který jel agresivně a zkoušel dělat smyky, šlápl šofér na plyn a chtěl hlídce ujet. Když ho strážníci dojeli, zkoušel do nich nabourat a pak na ně najížděl.