Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vozíčkář
aktualizováno 14.02.
Přelomový verdikt

O postižené se musí postarat kraje, rozhodl Ústavní soud

Ústavní soud vydal zásadní rozhodnutí o vymahatelnosti sociální péče. Posuzoval případ 24letého autisty, jehož rodina už se o něj nedokázala dál starat, proto žádala o pomoc Středočeský kraj. Podle soudu mají kraje povinnost postiženým lidem zajistit odpovídající péči.

Soud s údajnými podvodníky
aktualizováno 13.02.
krajský soud

Naoko měli zaměstnávat postižené a vydělat miliony, hrozí jim 10 let

Krajský soud v Brně v úterý projednával případ údajných podvodníků. Ti měli podle obžaloby vylákat více než tři sta milionů korun tím, že naoko zaměstnávali zdravotně postižené. Od státu dostávali milionové příspěvky, ale postiženým podle policie dávali jen pár tisícovek. Na případ před devíti lety upozornila televize Nova.

Nathan Hrdlicka s přítelkyní
aktualizováno 04.11.
krásný příběh

Muž se narodil bez stehen. Navzdory postižení našel lásku

Nathan Hrdlicka (34) z amerického Santa Fe se narodil se vzácnou anomálií. Kolena má hned pod bederními kostmi a chybí mu stehna. Je jedním z 25 lidí na světě, které toto onemocnění postihlo. Navzdory svému zdravotnímu stavu není sám.

Prásk.tv píše:

Chlapeček bez končetin hraje fotbal
čtěte o tématu postižení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická
02.11.
video jiný život?

Jak vypadá život v domově pro postižené? Budete překvapeni!

Jsou věci, o kterých se nejen v médiích, ale i ve společnosti obecně, příliš nemluví. Jednou z nich je život s postižením. Proto jsme navštívili domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který poskytuje pobytové sociální služby pro lidi s mentálním, případně i kombinovaným postižením. Jak se žije lidem, kteří neměli takové štěstí jako my?

Porod
aktualizováno 26.10.
soud pokračuje

Lucinka se narodila s postižením mozku, kvůli chybě při porodu

Letitý soudní spor rodičů postižené dívky s olomouckou fakultní nemocnicí kvůli porodu, po kterém se dítě narodilo s poškozeným mozkem, se vrací k okresnímu soudu. Podle krajského soudu je potřeba doplnit posudky. Rodiče žalují nemocnici o 17 milionů korun.

Podezřelý z vraždy Dominika
aktualizováno 09.10.
Ubodání na Děčínsku

Vražda Dominika zůstane bez trestu! Mladík se přitom přiznal

Dubnová vražda 19letého Dominika z Varnsdorfu na Děčínsku nebude potrestána. Obviněný je podle znalců psychicky nemocný, a proto nemůže být trestně stíhaný. A to i přesto, že se k vraždě přiznal. Znalecké posudky určily, že je postižen schizofrenií a v době vraždy tzv. nebyl při smyslech.

Děti ve škole
04.09.
Postižení ve školách

Účet za inkluzi rychle bobtná, bude stát ještě několik miliard

Letošní školní rok přichází s jednou obrovskou novinkou. A tou je takzvaná inkluze, tedy začlenění handicapovaných dětí do běžných tříd. Účet za inkluzi ovšem velmi rychle roste, školy řeší i problémy se speciálními pomůckami.

Adámek
11.07.
pomozte i vy

Je jen líný, tvrdil o Adamovi lékař. Zjistili mu nevyléčitelnou nemoc

Když se Adámek před téměř čtyřmi lety narodil, byl jako každé jiné zdravé dítě. Jenže o 13 měsíců později přišla krutá rána -chlapečkovi diagnostikovali nevyléčitelné onemocnění. Od té doby se život rodiny od základu změnil.

Nemocná Sofinka ze Slovenska
09.05.
těžký osud

Podle lékařů už neměla žít. Síla rodičů malé Sofinky je nezlomná

Sofince ze slovenské Nitry je dnes dva a půl roku, a přestože nechodí, neslyší ani nevidí, rodiče bojují dál a neztrácejí naději.

Čtyřnohé dítě
aktualizováno 22.03.
smutný osud

Úděl jak od zlé sudičky: Holčičce na zádech rostlo dvojče! VIDEO

Americkým lékařům se podařilo při náročné operaci oddělit dvě končetiny ze zad desetiměsíčního miminka. Holčičce z afrického Pobřeží slonoviny tam zůstaly dvě nohy a páteř jejího nevyvinutého dvojčete.