Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sousedi - ilustrační foto - 3
aktualizováno 25.03.
Sousedské války

Starousedlíci válčí s "náplavami". Někde lidi kastují i radnice

Teď se podíváme na problém, který v poslední době řeší hlavně obce u větších měst - takzvané satelity. Stěhuje se tam totiž stále více nových lidí a starousedlíci z toho zrovna moc nadšení nejsou.

VÍKEND: Znovuzrození Neratova v Orlických horách
16.02.

VÍKEND: Znovuzrození Neratova v Orlických horách

Do Neratova v Orlických horách kdysi lidé přicházeli díky víře v uzdravení. Zdejší soška Panny Marie a voda z místního pramene prý mají magickou moc.

Nezaměstnanost. Ilustrační foto
15.12.
novela zákona

Lidé dostávají část dávek v poukázkách! Je to nevýhodné, zuří

Lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí přes půl roku, dostávají část dávky v poukázkách. Změnu do novely o hmotné nouzi prosadili poslanci. Nezaměstnaní kvůli nim ale zuří. Nemohou například nakupovat v akci, nebo musí jezdit na nákup do větších měst.

Prásk.tv píše:

Ufo
čtěte o tématu vesnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Diamant míru
aktualizováno 05.12.
kámen míru

Tento diamant zachrání život celé vesnici! Prodal se za obří sumu

V New Yorku se v pondělí vydražil jeden z největších neopracovaných diamantů světa - a to za úctyhodných 6,5 milionu dolarů (140 milionů korun). Takzvaný "Diamant míru" má spasit vesnici v Sierra Leone, kde se našel.

Hostětín
01.12.

VÍKEND: Nejekologičtější vesnice v Česku

Když před pár lety navštívil princ Charles Česko, stálo mu za to trmácet se přes 300 kilometrů na moravsko- slovenské pomezí.

Albinen - 11
22.11.
lákavá nabídka

Švýcarská obec nabízí balík peněz za nastěhování! Jak na to? Návod

Švýcarská vesnice Albinen plánuje vyplácet vysoké odměny pro lidi, kteří se do ní rozhodnou nastěhovat. Po zveřejnění této informace do redakce TN.cz napsali lidé, kteří by o život v malebné horské vesničce měli zájem. Přinášíme více informací o nabídce.

Albinen - 6
aktualizováno 21.11.
v krásné přírodě

Švýcarská obec hledá obyvatele! Za nastěhování nabízí přes milion

Vesnička Albinen plánuje prosadit od konce listopadu velkou změnu. Chtěla by vyplácet vysoké odměny pro lidi, kteří se do ní rozhodnou nastěhovat. Musí ale souhlasit, že tam zůstanou žít minimálně deset let.

Zděšení, žena ve svém bytě našla zloděje
04.11.
ďábelský plán

Žena se chtěla zbavit manžela, nechtěně vyhladila čtvrtku vesnice

Aby mohla být se svým milencem, rozhodla se zabít svého manžela. Nešťastnou náhodou ale mladá Pákistánka připravila o život 17 lidí. Dalších deset vesničanů skončilo v nemocnici s vážnými zdravotními problémy.

Zima v Loužnici
aktualizováno 30.10.
výpadky proudu

"Nejde elektrika, mrzneme!": Lidé kvůli orkánu trpěli desítky hodin

Tisíce domácností v Česku byly kvůli orkánu několik hodin bez proudu. Bez elektřiny zůstali i lidé z Loužnice na Jablonecku, kteří nemají zavedený plyn ani veřejný vodovod. Pohroma ukázala, že právě taková místa jsou na elektřině závislá víc než velká města.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.