Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VÍKEND: Výprava do rumunského Banátu

Takový unikát nikde ve světě nenajdete. Šest vesnic uprostřed nedotčené rumunské přírody, ve kterých žijí potomci českých přistěhovalců. Mluví sto let starou češtinou, žijí tak, jak se na českém venkově žilo před dávnými časy a jsou nezávislí na moderních výdobytcích, někdy i včetně traktoru.

reportáž opuštěná obec

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.

Magické oči na trámu
Aktualizováno 19.5. 2017 10:28
Zázrak na Slovensku

Před dívkou se zjevily magické oči! K trámu už míří první poutníci

Ve slovenské vesnici Čirč mají obrovskou senzaci. Šestnáctiletá dívka tvrdí, že měla zjevení. Nejdříve viděla zelené světlo a pak se na trámu před ní objevily oči. Osadníci to považují za boží znamení a výjev už přitahuje hordy věřících.

Prásk.tv píše:

Bormida
čtěte o tématu vesnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Záhada na Slovensku

Družku vyhodil z domu, ráno našel na zápraží její zkrvavené tělo!

Tragédie otřásla jednou vesnicí na Slovensku. Gabriela se tady měla pohádat s partnerem, který ji vyhodil z domu. Když se Pavol probudil, našel družku na zápraží v kaluži krve. Policie teď vyšetřuje, jestli jí ublížil on, nebo to udělal někdo jiný.

anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Malý obchod
Aktualizováno 30.1. 2017 20:27
soumrak prodejen

Ministerstvo zemědělství chce zachránit malé obchody v obcích

Ministerstvo zemědělství chce zachránit krachující obchody v menších obcích. Pomoct mají dotace, daňové slevy nebo bonusy. Menší prodejny se totiž už dlouhodobě potýkají s problémy a postupně jich čím dál víc končí. Za posledních 20 let jich definitivně zavřelo zhruba 6 000, tedy asi třetina původního počtu.

Ohromný náklad blokuje silnici
Aktualizováno 11.12. 2016 22:44
pozdní příjezd

Silnici v obci blokuje obří náklad, do pohybu se dá až v lednu

Nezvyklý vánoční dárek dostali obyvatelé obce Sloup na Blanensku. Přepravní společnost u nich zaparkovala obří náklad dlouhý čtyřiadvacet metrů, který zablokoval celou silnici. Přepravce si nevyřídil povolení na další cestu a tak tam bude kolos až do ledna.

podnikatelský plán

U Teplic se chystají stavby arabských vesnic. Místní se bojí

Lidé v okolí Teplic jsou znepokojeni tím, že v jejich okolí vykoupili pozemky ke stavbám rodinných domů investoři z Kuvajtu. Vyrůst by mohlo až 250 staveb, které by ale zřejmě bohatí Arabové využívali většinou jen několik měsíců v roce jako apartmány. Informuje o tom dnešní vydání MF Dnes.

Vesnice roku
Aktualizováno 1.7. 2016 15:23
Vesnice roku

Nej obce České republiky! Tady jsou vítězové ze všech krajů

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo 13 krajských vítězů soutěže o vesnici roku 2016. Ze třináctky krajských vítězů vzejde na konci léta obec, která se bude moci chlubit titulem Vesnice roku 2016. Hodnotitelé posuzují hned několik kritérií.

MOCNÁ PŘÍRODA

Zmizelá vesnice Potosi se vynořila po 32 letech z hlubin přehrady

Venezuelská ves, ve které kdysi žilo 1 200 lidí, byla 32 let pod vodou. S letošním suchem se opět objevila. Stala se tak zajímavou atrakcí nejen pro místní.