Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ska Kellerová - uprchlíci
Aktualizováno 20.6. 2017 13:47
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

VÍKEND: Výprava do rumunského Banátu

Takový unikát nikde ve světě nenajdete. Šest vesnic uprostřed nedotčené rumunské přírody, ve kterých žijí potomci českých přistěhovalců. Mluví sto let starou češtinou, žijí tak, jak se na českém venkově žilo před dávnými časy a jsou nezávislí na moderních výdobytcích, někdy i včetně traktoru.

2003605
Aktualizováno 28.5. 2017 18:27
reportáž Koření

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.

Prásk.tv píše:

Bormida
čtěte o tématu vesnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Magické oči na trámu
Aktualizováno 19.5. 2017 10:28
Zázrak na Slovensku

Před dívkou se zjevily magické oči! K trámu už míří první poutníci

Ve slovenské vesnici Čirč mají obrovskou senzaci. Šestnáctiletá dívka tvrdí, že měla zjevení. Nejdříve viděla zelené světlo a pak se na trámu před ní objevily oči. Osadníci to považují za boží znamení a výjev už přitahuje hordy věřících.

Záhada na Slovensku

Družku vyhodil z domu, ráno našel na zápraží její zkrvavené tělo!

Tragédie otřásla jednou vesnicí na Slovensku. Gabriela se tady měla pohádat s partnerem, který ji vyhodil z domu. Když se Pavol probudil, našel družku na zápraží v kaluži krve. Policie teď vyšetřuje, jestli jí ublížil on, nebo to udělal někdo jiný.

anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Malý obchod
Aktualizováno 30.1. 2017 20:27
soumrak prodejen

Ministerstvo zemědělství chce zachránit malé obchody v obcích

Ministerstvo zemědělství chce zachránit krachující obchody v menších obcích. Pomoct mají dotace, daňové slevy nebo bonusy. Menší prodejny se totiž už dlouhodobě potýkají s problémy a postupně jich čím dál víc končí. Za posledních 20 let jich definitivně zavřelo zhruba 6 000, tedy asi třetina původního počtu.

Ohromný náklad blokuje silnici
Aktualizováno 11.12. 2016 22:44
pozdní příjezd

Silnici v obci blokuje obří náklad, do pohybu se dá až v lednu

Nezvyklý vánoční dárek dostali obyvatelé obce Sloup na Blanensku. Přepravní společnost u nich zaparkovala obří náklad dlouhý čtyřiadvacet metrů, který zablokoval celou silnici. Přepravce si nevyřídil povolení na další cestu a tak tam bude kolos až do ledna.

podnikatelský plán

U Teplic se chystají stavby arabských vesnic. Místní se bojí

Lidé v okolí Teplic jsou znepokojeni tím, že v jejich okolí vykoupili pozemky ke stavbám rodinných domů investoři z Kuvajtu. Vyrůst by mohlo až 250 staveb, které by ale zřejmě bohatí Arabové využívali většinou jen několik měsíců v roce jako apartmány. Informuje o tom dnešní vydání MF Dnes.

Vesnice roku
Aktualizováno 1.7. 2016 15:23
Vesnice roku

Nej obce České republiky! Tady jsou vítězové ze všech krajů

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo 13 krajských vítězů soutěže o vesnici roku 2016. Ze třináctky krajských vítězů vzejde na konci léta obec, která se bude moci chlubit titulem Vesnice roku 2016. Hodnotitelé posuzují hned několik kritérií.