Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nezaměstnanost. Ilustrační foto
15.12.
novela zákona

Lidé dostávají část dávek v poukázkách! Je to nevýhodné, zuří

Lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí přes půl roku, dostávají část dávky v poukázkách. Změnu do novely o hmotné nouzi prosadili poslanci. Nezaměstnaní kvůli nim ale zuří. Nemohou například nakupovat v akci, nebo musí jezdit na nákup do větších měst.

Diamant míru
aktualizováno 05.12.
kámen míru

Tento diamant zachrání život celé vesnici! Prodal se za obří sumu

V New Yorku se v pondělí vydražil jeden z největších neopracovaných diamantů světa - a to za úctyhodných 6,5 milionu dolarů (140 milionů korun). Takzvaný "Diamant míru" má spasit vesnici v Sierra Leone, kde se našel.

Hostětín
01.12.

VÍKEND: Nejekologičtější vesnice v Česku

Když před pár lety navštívil princ Charles Česko, stálo mu za to trmácet se přes 300 kilometrů na moravsko- slovenské pomezí.

Prásk.tv píše:

Ufo
čtěte o tématu vesnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Albinen - 11
22.11.
lákavá nabídka

Švýcarská obec nabízí balík peněz za nastěhování! Jak na to? Návod

Švýcarská vesnice Albinen plánuje vyplácet vysoké odměny pro lidi, kteří se do ní rozhodnou nastěhovat. Po zveřejnění této informace do redakce TN.cz napsali lidé, kteří by o život v malebné horské vesničce měli zájem. Přinášíme více informací o nabídce.

Albinen - 6
aktualizováno 21.11.
v krásné přírodě

Švýcarská obec hledá obyvatele! Za nastěhování nabízí přes milion

Vesnička Albinen plánuje prosadit od konce listopadu velkou změnu. Chtěla by vyplácet vysoké odměny pro lidi, kteří se do ní rozhodnou nastěhovat. Musí ale souhlasit, že tam zůstanou žít minimálně deset let.

Zděšení, žena ve svém bytě našla zloděje
04.11.
ďábelský plán

Žena se chtěla zbavit manžela, nechtěně vyhladila čtvrtku vesnice

Aby mohla být se svým milencem, rozhodla se zabít svého manžela. Nešťastnou náhodou ale mladá Pákistánka připravila o život 17 lidí. Dalších deset vesničanů skončilo v nemocnici s vážnými zdravotními problémy.

Zima v Loužnici
aktualizováno 30.10.
výpadky proudu

"Nejde elektrika, mrzneme!": Lidé kvůli orkánu trpěli desítky hodin

Tisíce domácností v Česku byly kvůli orkánu několik hodin bez proudu. Bez elektřiny zůstali i lidé z Loužnice na Jablonecku, kteří nemají zavedený plyn ani veřejný vodovod. Pohroma ukázala, že právě taková místa jsou na elektřině závislá víc než velká města.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Křečci mají vlastní vesnici
aktualizováno 01.07.
galerie + video neskutečná práce!

Světový unikát: Křečci dostali své vlastní město, mají domy i vězení!

Do nejmenších detailů propracovanou vesničku jako z pohádky dostali křečci z Georgie. Najdete tu domečky s vlastními pokojíčky, obchody a dokonce i vězení. A protože i křečci jsou podobně jako lidé různých povahových vlastností, nechybí zdi na několika místech pokreslené graffiti, politické plakáty i nejrůznější hnutí.

Obří sesuv půdy z hor pod sebou pohřbil stovku lidí
aktualizováno 24.06.
Lavina z hor

Obří sesuv půdy pohřbil čínskou vesnici, zasypal na 140 lidí!

Po dnešním rozsáhlém sesuvu půdy ve vesnici Sin-mo v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny se pohřešuje přes 140 osob, informovala agentura DPA. Po přeživších pátrají stovky lidí, ale podle médií se zatím podařilo zachránit jen tři, nejvýše pět živých.