Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Křečci mají vlastní vesnici
aktualizováno 01.07.
galerie + video neskutečná práce!

Světový unikát: Křečci dostali své vlastní město, mají domy i vězení!

Do nejmenších detailů propracovanou vesničku jako z pohádky dostali křečci z Georgie. Najdete tu domečky s vlastními pokojíčky, obchody a dokonce i vězení. A protože i křečci jsou podobně jako lidé různých povahových vlastností, nechybí zdi na několika místech pokreslené graffiti, politické plakáty i nejrůznější hnutí.

Obří sesuv půdy z hor pod sebou pohřbil stovku lidí
aktualizováno 24.06.
Lavina z hor

Obří sesuv půdy pohřbil čínskou vesnici, zasypal na 140 lidí!

Po dnešním rozsáhlém sesuvu půdy ve vesnici Sin-mo v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny se pohřešuje přes 140 osob, informovala agentura DPA. Po přeživších pátrají stovky lidí, ale podle médií se zatím podařilo zachránit jen tři, nejvýše pět živých.

Prásk.tv píše:

Bormida
čtěte o tématu vesnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Ska Kellerová - uprchlíci
aktualizováno 20.06.
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

Banát
25.05.

VÍKEND: Výprava do rumunského Banátu

Takový unikát nikde ve světě nenajdete. Šest vesnic uprostřed nedotčené rumunské přírody, ve kterých žijí potomci českých přistěhovalců. Mluví sto let starou češtinou, žijí tak, jak se na českém venkově žilo před dávnými časy a jsou nezávislí na moderních výdobytcích, někdy i včetně traktoru.

2003605
aktualizováno 28.05.
reportáž Koření

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.

Magické oči na trámu
aktualizováno 19.05.
Zázrak na Slovensku

Před dívkou se zjevily magické oči! K trámu už míří první poutníci

Ve slovenské vesnici Čirč mají obrovskou senzaci. Šestnáctiletá dívka tvrdí, že měla zjevení. Nejdříve viděla zelené světlo a pak se na trámu před ní objevily oči. Osadníci to považují za boží znamení a výjev už přitahuje hordy věřících.

Záhada na Slovensku
16.04.
Záhada na Slovensku

Družku vyhodil z domu, ráno našel na zápraží její zkrvavené tělo!

Tragédie otřásla jednou vesnicí na Slovensku. Gabriela se tady měla pohádat s partnerem, který ji vyhodil z domu. Když se Pavol probudil, našel družku na zápraží v kaluži krve. Policie teď vyšetřuje, jestli jí ublížil on, nebo to udělal někdo jiný.

Malý obchod
06.03.
anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Malý obchod
aktualizováno 30.01.
soumrak prodejen

Ministerstvo zemědělství chce zachránit malé obchody v obcích

Ministerstvo zemědělství chce zachránit krachující obchody v menších obcích. Pomoct mají dotace, daňové slevy nebo bonusy. Menší prodejny se totiž už dlouhodobě potýkají s problémy a postupně jich čím dál víc končí. Za posledních 20 let jich definitivně zavřelo zhruba 6 000, tedy asi třetina původního počtu.