Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »

aktualizováno 18:35 27.1.2010

Oheň odpadků u Luční boudy. Kouř vyděsil hosty

Luční bouda
Video: TV Nova
Sdílet Přidat názor

V Krkonoších byli v permanenci hasiči i zaměstnanci horské služby.

Kolem půl osmé večer dostali hasiči echo, že na slavné Luční boudě u Sněžky vypukl požár. Nicméně mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková uvedla, že v Luční boudě je zřejmě "zakouřený prostor“.

reklama


Ta v 21:30 uvedla, že oheň je pod kontrolou. "Zadoutnal odpad v čističce odpadních vod. Čistička je naproti objektu, ve kterém jsou hosté," řekla Žahourková.


Hasiči však asi po hodině a půl požár odvrátili, čerpali vodu z nedalekého jezírka. "Teď se prostory odvětrávají," dodala mluvčí v 21:30. Na místo se dostali rolbami horské služby.

 

"Na Luční boudě hořely odpadky v hospodářské části budovy, podařilo se je ale po deváté hodině uhasit," řekl tn.cz mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza. "Nikdo nebyl ohrožen na životě," dodal.

 

Oheň lokalizovaly hasičské jednotky z Trutnova, Pece pod Sněžkou, Horního Maršova a Svobody nad Úpou. Cestu k místu požáru jim ztěžoval těžko přístupný terén, proto museli vozidla nechat v Peci pod Sněžkou a využít sněžných roleb policie a horské služby.
 

"Vyšetřovatel hasičů uvedl jako příčinu zahoření komunálního odpadu a papírových krabic nedbalostní jednání osoby," uvedl policejní mluvčí. Požár zničil elektroinstalaci, kalovou nádrž, částečně i nádrž čistírny vod a přívod vody. Předběžnou škodu odhadl správce budovy na 300 tisíc korun. Nikdo se nezranil, ubytovací prostory Luční boudy nebyly ohroženy.

tn.cz / ora s přispěním Filipa Pultara

Související články

 

Hlavní zprávy

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Výpověď chlapce který lhal

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek

Hlavní zprávy

Výpověď chlapce který lhal
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
Požár lesa
Hasiči bojují s požárem lesa

Obří požár hasiči likvidují už druhou noc. LETECKÉ ZÁBĚRY

Více než 600 hektarů lesa hoří u Bzence na Hodonínsku. Hasiči už na pomoc povolali tři helikoptéry a tři speciální letadla. S ohněm bojují už dva dny.

 Celý článek
996399
velká Zpověď matky

Matka chlapce (7), který osahával děti ve školce: Dělali to všichni!

Teprve sedmiletý chlapec sexuálně obtěžoval nejméně čtyři děti v mateřské školce v Hradci Králové. Jeho matka syna brání. Prý všechno začal jiný chlapec a dělali to všichni.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama