Bohatá ložiska písku získala na jaře těžařská firma jako pozemek zahrnutý do konkurzní podstaty.
Stát na jaře přišel za podezřelých okolností o desetitíce metrů čtverečních pozemků u Lovosic. Získat zpět se je nepodařilo ani po půl roce a do ztracena míří také vyšetřování policie.
V místě zamýšlené vlakové rychlodráhy zmizelo z majetku státu 250 tisíc metrů čtverečních v oblasti s bohatými ložisky písku.
"Podle mého názoru se jedná o podvodné jednání celé organizované skupiny," řekl advokát Martin Tocik.
V kraji byl vyhlášený konkurz na zadlužený zemědělský podnik Střížovice a konkurzní správce zahrnul do jeho majetku, tedy do konkurzní podstaty firmy, i desetitisíce metrů čtverečních pozemků u Lovosic. A část jich později prodal tamnímu těžaři písku.
"Zákony jsou tu proto, aby platily a tady všechny zákony padly," shrnul situaci starosta obce Lukavec Josef Hlaváček.
Stát pozemky zpět nezískal ani po půl roce a není jisté, jestli vůbec ještě někdy získá. Na mrtvém bodě skončilo i policejní vyšetřování. Původně přitom byl majetek blokovaný pro případné vrácení církvi, které dříve patřil.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz