Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 12:41 15.10.2010

Charlie Straight uhranuli diváky MTV a dostali cenu!

685450
Video: Snídaně s Novou
Sdílet Přidat názor

Historicky první cenu MTV pro nejlepšího československého hudebního umělce vyhrála skupina Charlie Straight. Cenu předal ve čtvrtek v noci při předávání cen v Praze zpěvák Karel Gott.

"Toto je historicky první předávání cen pro československého umělce. Nominace proběhly podle počtu odvysílaných klipů od doby, kdy začalo vysílání. Vítěze vybrali sami diváci,“ řekla ředitelka hudební televize MTV Alex Růžek.

reklama


"Děkujeme moc. Byl to krásný zážitek být tady s vámi a vyhrát tuto cenu," řekli Charlie Straight po vyhlášení. Chtěli si zahrát s hip-hopovým zpěvákem Rytmus, ten to však odmítl.


O vítězi cen MTV Best Czech/Slovak Act rozhodli posluchači hlasováním prostřednictvím internetu.


Slavnostní předávání MTV ceny pro nejlepšího československého hudebního umělce zahájil koncert nominované skupiny Charlie Straight. Po něm následovala nominovaná Aneta Langerová, která svou hudební kariéru zahájila v roce 2004 vítězstvím v talentové soutěži Česko hledá SuperStar. Po ní následoval koncert Marka Ztraceného, Ewy Farné a slovenského hip-hopového zpěváka Rytmus.


Večerem provázela moderátorská dvojice Hana Zajíčková a Dominik Turza, kteří vyzpovídali nejen všechny nominované, ale i hosty jako například frontmana kapely Gypsy.cz Radka Banga nebo jednoho ze soutěžících Česko Slovenské Superstar Bena Cristovaa.


Slavnostní předávání MTV cen se v Česku pořádalo poprvé. Akce probíhala od devíti hodin večer v pražském klubu Sasazu v Holešovicích. Mezinárodní předávání cen pak bude mít na starosti v roli moderátora americká herečka Eva Longoria 7. listopadu. Uskuteční se v Madridu.


Skupina Charlie Straight vznikla v roce 2006. Hraje ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Johnny Cienciala (basa), Michal Šupák (klávesy) a Pavel Pilch (bicí). První album She's a Good Swimmer, které se na hudebním trhu objevilo teprve vloni, vzbudilo řadu pochvalných reakcí u kritiky i zájem fanoušků.


Formace získala ocenění Objev roku 2009 hudebního časopisu Filter a nominaci na Objev roku v anketě Český Slavík 2009. V roce 2010 vyhráli Charlie Straight tři sošky v cenách Anděl - za Objev roku, Album roku (She's a Good Swimmer) a Videoklip roku (Platonic Johny).

 

Mediafax

Související články

Hlavní zprávy

Rychlodům

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin. Stál jen 700 tisíc! GALERIE

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin

Parta nadšenců postavila dům snů za rekordních 37 hodin. Vyšel je přitom jen na necelých 700 tisíc. Jak dům vypadá, na to se podívejte ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin
Rychlodům

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin. Stál jen 700 tisíc! GALERIE

Parta nadšenců postavila dům snů za rekordních 37 hodin. Vyšel je přitom jen na necelých 700 tisíc. Jak dům vypadá, na to se podívejte ...

 Celý článek
Hlas - Majk, Marta a Dara
Pěvecká show

ON-LINE z Hlasu: Kdo (ne)přežil druhé kolo nemilosrdných Soubojů?

Pěvecká show Hlas ČeskoSlovenska dnes večer pokračovala druhým kolem Soubojů. V šesti duelech se proti sobě postavili zpěváci ze stejného ...

 Celý článek
1641622
Rady a tipy

Drtivá většina aut má přetočený tachometr! Víme, jak to poznáte!

Nedávná kontrola České obchodní inspekce v českých autobazarech skončila fiaskem - více než osmdesát procent kontrolovaných aut měla ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama