V centru německého Halle našli bombu z války, evakuovat se muselo 20 tisíc lidí.
Dělníci našli ve čtvrtek půltunovou nevybuchlou bombu z druhé světové války při hloubení příkopu v centru německého města Halle. Hustě osídlené centrum včetně nemocnice muselo být evakuováno, informuje agentura Bloomberg.
Policejní mluvčí Ulrike Dienerová oznámila, že evakuována musela být mateřská škola a mnoho dalších budov v okruhu 800 metrů od místa nálezu, včetně nemocnice sv. Alžběty s pěti stovkami pacientů. Policie celkem evakuovala na 20 tisíc lidí.
Pyrotechnici později bombu zneškodnili.
PSALI JSME TAKÉ:
EVAKUACE NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH! Probudil se tam podmořský vulkán...
Spolkovou zemi Sasko-Anhaltsko, kde Halle leží, během druhé světové války bombardovala letadla spojenců, která útočila na tamní chemický průmysl. Dosud se v oblasti nalézá mnoho nevybuchlých bomb.
Nálezy leteckých pum jsou časté i v jiných částech německa. Počátkem dubna loňského roku museli pyrotechnici zneškodnit bombu o váze 250 kilogramů objevenou při výkopových pracích u ranveje berlínského letiště Tegel.
V květnu roku 2010 muselo 9000 Berlíňanů opustit své domovy kvůli nálezu 500kilogramové letecké pumy z druhé světové války. Berlínské úřady se domnívají, že v zemi pod městem se stále nachází kolem tří tisíc bomb.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz