APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

KRÁDEŽ v Egyptě! Při protestech UKRADLI SOCHY TUTANCHAMONA

KRÁDEŽ v Egyptě! Při protestech UKRADLI SOCHY TUTANCHAMONA
Zdroj: oficiální zdroj

Z Egyptského muzea v Káhiře zmizelo během protestů osm vzácných artefaktů, včetně částí soch krále Tutanchamona. Informuje o tom v neděli agentura AFP.

"Mezi odcizenými artefakty je pozlacená dřevěná socha krále Tutanchamona a bohyně a části pozlacené dřevěné sochy Tutanchamona s harpunou," uvedl představitel egyptského úřadu pro památky Zahí Havás.

Když při nepokojích v Káhiře vnikli vandalové na konci ledna do Egyptského muzea, bylo poškozeno přes sedmdesát starožitností, včetně dvou mumií. Poškozené artefakty nyní opravuje tým restaurátorů.

ČTĚTE TAKÉ:

TŘINÁCT MRTVÝCH po pádu domu v Egyptě. Záchranáři prohledávají trosky

Většina vandalů, kteří chtěli v muzeu krást, si však místo vzácných artefaktů odnesla pouze upomínkové předměty z obchodu se suvenýry.

Egyptské muzeum je na náměstí Tahrír, které se stalo centrem protestů proti prezidentovi Husnímu Mubarakovi. V muzeu jsou vystavené památky nevyčíslitelné hodnoty staré tisíce let.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz