struhadlo na jablka?

Apple představil nový počítač za statisíce. IKEA se mu vysmála

Nový Mac Pro
Zdroj: IKEA, Profimedia.cz
Nábytářský gigant Ikea si z nového počítače od Applu dělá na svém facebookovém profilu legraci.
Téma:

Společnost Apple představila nový počítač Mac Pro určený pro profesionály. Ten jen v základní verzi začíná na 140 tisících korunách a cena dalších verzí šplhá přes milion. Na design počítače se ale snesla vlna kritiky a posměchu - vypadá totiž jako struhadlo!

Podle elektronického gigantu bude počítač lákat hlavně na extrémní výkon a možnost si jej libovolně upravit. Cena je ovšem astronomická. Základní verze stojí necelých šest tisíc dolarů (zhruba 140 tisíc korun), v plné výbavě i s monitorem budou ale muset případní zájemci sáhnout hodně hluboko do kapsy - sada by se měla prodávat okolo 50 tisíc dolarů (cca 1,4 milionu korun).


Ihned po představení nových produktů se ale stal Apple terčem posměchu. Počítač jako takový, tedy počítačová skříň, totiž vypadá jako struhadlo. A z prapodivného vzhledu už si střílejí nejen samotní uživatelé, ale i ostatní firmy. Vtipně zareagoval například nábytkářský řetězec Ikea:

 


Kromě počítačové skříně Apple představil i zmíněný monitor, který se také bude prodávat za astronomickou částku - pět tisíc dolarů (cca 114 tisíc korun). Ovšem ještě víc šokující bylo představení obyčejného stojánku k monitoru, který se bude prodávat zvlášť za 999 dolarů (téměř 23 tisíc korun). Za tolik peněz byste v zahraničí koupili například nový iPhone XS nebo základní verzi MacBooku.

 

GALERIE: Apple představil nové produkty, vypadají jako struhadlo a jsou jen pro nejbohatší

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Apple představil drahé novinky pro profesionály - 3


Žádnou z těchto z novinek nejhodnotnější firmy světa si asi obyčejný smrtelník nikdy nepořídí, Apple však řadou Pro míří na profesionální grafiky a filmaře, kteří pro svou práci potřebují skutečnou kvalitu.


Web Business Insider ale připomíná, že profesionálům stačí, když si koupí jen lepší displej, protože stojánek na něj už většinou mají. Kdo tedy bude předražené stojánky Applu kupovat, není vůbec jasné.

 


"Apple tím promeškal příležitost. Většina lidí si představí koupi monitoru už se stojánkem za jednotnou cenu. Mohli nabídnout monitor za šest tisíc dolarů a říct, že když stojánek nebudou chtít, tak bude o tisíc dolarů nižší," uzavřel technologický vlogger Marques Brownlee.

nor TN.cz