Apple

Uživatelé Applu přijdou o známou aplikaci! Firma řekla, co bude dál

Uživatelé Applu přijdou o známou aplikaci! Firma řekla, co bude dál
Zdroj: Profimedia

Nejhodnotnější firma světa, americký Apple, ruší milovanou i nenáviděnou aplikaci iTunes. Společnost to oznámila v pondělí. Později upřesnila, že aplikaci pro hudbu nebo filmy rozdělí do tří dalších.

Podle společnosti už stejně na mobilech, tabletech nebo počítačích od Applu podobné rozdělení existovalo, a tak šlo o logický krok. Podle webu americké televize CNN chce Apple dříve "povinný" program nahradit hned třemi aplikacemi, zvanými Music, TV a Podcasts (hudba, TV a podcasty).

Zajímavá by měla být hlavně aplikace TV, která nabídne obsah "smíchaný" z televizních společností HBO či Showtime a bude doplněný o originální výrobu a programování přímo z Applu.


"Pro podnikání Applu jde o strategický krok směrem od centrálního hardwaru k typu podnikání, který je založený na předplaceném obsahu a službách," uvedl pro CNN analytik Jack Kent. Apple má už nyní 56 milionů zákazníků platících za jeho služby, a tak podle odborníků přišly změny v pravou chvíli.

Související obsah


iTunes je program, který oficiálně vzniknul v roce 2001. Revolučním se stal ale až o dva roky později, kdy spustil svůj hudební obchod, přes který lze dodnes nakupovat jednotlivé písničky i celá alba.

Obchod vzniknul v době, kdy hudební business trpěl kvůli internetovým pirátům a stránkám, kde mezi sebou uživatelé zdarma sdíleli obsah. Bez iTunes se neobešly ani iPody, na kterých program fungoval jako multifunkční přehrávač a přes který se hudba do přístroje "vkládala".

Související obsah

iTunes zatím stále zůstane jako samostatná aplikace, kterou půjde zvlášť stáhnout pro mobily a počítače, nebude už ale automaticky součástí výrobků Apple při zakoupení.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Apple

Důležité Události

Píše se na Deník.cz