Tragická nehoda

Auto v Humpolci srazilo kočárek s dvěma dětmi, chlapeček nepřežil!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 31.7. 2019 21:07
Téma:

Středeční ráno poznamenala strašlivá tragédie. V Humpolci před devátou hodinou nabouralo osobní auto do kočárku, ve kterém byly dvě děti. Jedno bohužel strašlivý střet nepřežilo, druhé transportoval vrtulník do nemocnice.

Tísňová linka přijala informaci o nehodě v 8:45, záchranáři a policisté okamžitě vyrazili do Hradské ulice v Humpolci, kde osobní auto srazilo kočárek, ve kterém byly dvě děti.

 

Jedno dítě strašlivou nehodu nepřežilo. "Druhé transportoval záchranářský vrtulník do zdravotnického zařízení," doplnila pro TN.cz policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Podle informací TV Nova byla zraněna i babička, která tlačila kočárek s vnoučaty. Tu převezli záchranáři do nemocnice v Pelhřimově. Zhruba roční holčička byla transportována ve velmi vážném stavu do nemocnice v Brně. Zraněním podlehl o rok a půl starší chlapeček.

 

 

Zatím není přesně jasné, co se na místě stalo. Střet musel přijít ve velké rychlosti, kočárek skončil zhruba 30 metrů od místa nárazu.

 

Orientační dechová zkouška byla negativní. Příčiny nehody nyní vyšetřuje policie, která na místě zasahovala až do dopoledních hodin.

 

Podle místních tady řidiči často překračují rychlost a to i přesto, že nedaleko je základní škola a parčík. Na křižovatce, kde se tragédie stala, nejsou přechody pro chodce. I to mohlo mít nějaký vliv třeba na pozornost řidiče. 

Související témata:
TN.cz