Kontroverzní video

Autor rasistického videa promluvil: Řekl, proč ho natočil

Rasistické video - holčička bije polštář
Zdroj: facebook
Téma:

Video, na kterém šestiletá dívka mlátí baseballovou pálkou do polštáře a otec ji u toho povzbuzuje a ptá se jí, zda si představuje Romy nebo muslimy, obletělo Česko. Teď se k videu vyjádřil muž, který jej natočil, otec dívky.

"Budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?" ptá se na videu muž, který dívku mlátící do polštáře baseballovou pálkou, natáčí. "Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho," radí dívce. Pak se jí ptá, "Co jsou cikáni" a dívka odpoví "zlí".

 

Muž ji povzbuzuje k jiné odpovědi a po krátkém váhání mu holčička řekne to, co slyšet chce. "Jsou to zmr*di!"

 

Muž, který video natočil, otec malé dívky, prozradil, co ho k natočení vedlo. Svůj krok, včetně toho, co dívku naučil, jako pochybení nevnímá. Má ale obavy z toho, že video začali vyšetřovat policisté.

 

Nahrávka prý vznikla poté, co na otce s dívkou během návštěvy Prahy měli v metru pokřikovat Romové. Dívka podle něj byla z toho hulákání vyděšená.

 

 

"Já jsem tím chtěl jen ukázat, že i malé dítě se dokáže ve finále bránit. Nemohou si myslet, že když je ten člověk slabý a o něco menší, tak si na něj mohou dovolovat," řekl webu Aktuálně.cz autor videa.

 

Muž se ale nebojí, že by dívka byla třeba agresivní na své romské vrstevníky. Podle něj si dcera moc dobře uvědomuje, že lidem se neubližuje. Polštář je ovšem něco jako boxovací pytel, do kterého mlátit je v pořádku, je přesvědčený otec.

 

Kontroverzní video, které šokovalo Česko:

 

Video na Facebooku sdílel správce skupiny "Výroky slušných Čechů - Hall of fame"s přezdívkou Olloph Samorost. Na dívčina otce již bylo podáno trestní oznámení a videem se zajímá policie, ta ale na případ uvalila informační embargo - více ZDE.

 

Co si o videu myslí dětský psycholog, si můžete přečíst ZDE.

 

Reportáž Televizních novin:


 

Související témata:
vbo TN.cz