středočeský kraj

Žena se bála nákazy, do kávy si dala 200 mililitrů dezinfekce a vypila ji

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
13.5. 2020 9:03
Téma:

Zdravotnická záchranná služba středočeského kraje zasahovala minulý týden u případu, kdy seniorka v domově s pečovatelskou službou vědomě vypila dezinfekci AntiCovid, aby se ochránila před nákazou. Samozřejmě si způsobila zdravotní potíže.

Před týdnem vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Zdic k seniorce do domova s pečovatelskou službou. Na pokoji záchranáři nalezli ženu, která nekomunikovala a urputně zvracela. "Od ošetřujícího personálu se záchranáři dozvěděli, že už oni museli ženě pomáhat ze společenské místnosti, neboť už nebyla skoro schopna chůze. Také uvedli, že z jejího hrnku na kávu je cítit divný zápach,“ uvedli záchranáři na sociální síti.

 

Po vyšetření a zajištění pacientky záchranáři doslova očicháním dospěli k závěru, že se jedná o dezinfekci. Podle pachu pak i určili druh dezinfekce a našli zásobník umístěný nedaleko společenské místnosti, ve kterém byl AntiCovid. "Pacientka byla i se vzorkem obsahu hrnečku přepravena do hořovické nemocnice.“

 

 

"Žena pak sama přiznala, že vypila asi 200 mililitrů dezinfekce AntiCovidu s obavou z nákazy Covid-19 a že se tak chtěla nákaze bránit. Dezinfekci si "napumpovala" do hrnečku s kávou ze zásobníku. "Znovu prosíme, promluvte si se svými staršími rodinnými příslušníky. Bojí se nemoci, bojí se, protože ví, že patří do rizikové skupiny, neumí si vyfiltrovat informace, které se na ně valí z médií. Potřebují se (klidně i opakovaně) svěřit, potřebují vaši radu a uklidnit,“ vyzývají záchranáři veřejnost.

TN.cz