Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Voyo.cz

Sledujte tisíce filmů v HD kvalitě. Filmy na 7 dní zdarma na Voyo.

Voyo.cz

Výběr 60 nejlepších komedií všech dob!

Voyo.cz

Sledujte nejlepší české filmy online a bez reklam!

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Případ Roubal na Voyo!

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Iveta na Voyo!

Hry na Heureka.cz

Heureka.cz vám poradí, jak vybírat hry. Hry na Heureka.cz

Amazon Kindle na Heureka.cz

Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Amazon Kindle. Amazon Kindle na Heureka.cz

Krátká zpráva

Poplach v Severní Koreji. Země oficiálně přiznala první případ koronaviru

Severní Korea oficiálně přiznala první případ nakažení covidem-19 od začátku pandemie. Testy v hlavním městě Pchjongjangu odhalily neuvedený počet pozitivních na variantu omikron. Vůdce Kim Čong-un ihned svolal politbyro vládnoucí Korejské strany pracujících a vyzval k maximálnímu zvýšení preventivních opatření a vymýcení infekce. Země přes dva roky tvrdila, že nemá žádného nakaženého, o čemž odborníci ve světě značně pochybovali.

Koronavirus

Koronavirus

Nový typ koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, se rozšířil na konci roku 2019 z čínského města Wu-chan. Během dvou měsíců "dobyl" virus všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy. Na začátku března 2020 se epicentrum nákazy z Wu-chanu přesunulo do severní Itálie. Zejména odsud se koronavirus šíří do zbytku Evropy včetně Česka.

Česká vláda postupně zavedla opatření, která měla co nejvíce zabránit dalšímu přenosu infekce. Dlouhé měsíce platil nouzový stavnutné bylo omezení volného pohybu osobuzavřela se řada obchodů a provozoven, omezeny byly také cesty do a ze zahraničí. Přibyla povinnost nosit na veřejnosti a v hromadné dopravě roušky, vlivem dalších vln epidemie se tato povinnost vrátila i na podzim a přetrvala i v následujícím roce 2021.

Jaké jsou příznaky, prevence a další doporučení proti šíření koronaviru, čtěte zde. Důležité informace pro občany zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, další se dozvíte na stránkách WHO. Na našem webu můžete sledovat také aktuální počty nemocných a testovaných v Česku, údaje za celý svět najdete zde.

Pokud potřebujete v souvislosti s nákazou s něčím poradit, obraťte se na Státní zdravotní ústav. Infolinka na telefonních číslech 724 810 106 a 725 191 367 funguje nonstop.