Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Koronavirus

Koronavirus

Pro sledování aktuálního počtu nakažených v Česku sledujte nejnovější grafy šíření nákazy Covid-19 ve vašem kraji i okrese.

Nový typ koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, se rozšířil na konci roku 2019 z čínského města Wu-chan. Během dvou měsíců "dobyl" virus všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy. Na začátku března se epicentrum nákazy z Wu-chanu přesunulo do severní Itálie. Zejména odsud se koronavirus šíří do zbytku Evropy včetně Česka.

Česká vláda postupně zpřísňuje opatření, která mají co nejvíce zabránit dalšímu přenosu infekce. Od 12. března platí v Česku nouzový stav, od 16. března omezení volného pohybu osob. 19. března přibyla povinnost nosit na veřejnosti roušky. Zavřená je většina obchodů s výjimkou potravin, lékáren a dalších. Omezeny jsou také cesty do a ze zahraničí.

Jaké jsou příznaky, prevence a další doporučení proti šíření koronaviru, čtěte zde. Důležité informace pro občany zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, další se dozvíte na stránkách WHO. Na našem webu můžete sledovat také aktuální počty nemocných a testovaných v Česku, údaje za celý svět najdete zde.

Pokud potřebujete v souvislosti s nákazou s něčím poradit, obraťte se na Státní zdravotní ústav. Infolinka na telefonních číslech 724 810 106 a 725 191 367 funguje nonstop.