Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Krátká zpráva

Velká Británie začne očkovat třetí dávkou lidi nad 50 let

Obyvatelé Velké Británie starší 50 let se budou moci od příštího týdne nechat naočkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Rovněž tak všichni zdravotníci či lidé se sníženou imunitou. Podmínkou je uplynutí alespoň šesti měsíců od druhé dávky.

Koronavirus

Koronavirus

Pro sledování aktuálního počtu nakažených v Česku sledujte nejnovější grafy šíření nákazy Covid-19 ve vašem kraji i okrese.

Nový typ koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, se rozšířil na konci roku 2019 z čínského města Wu-chan. Během dvou měsíců "dobyl" virus všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy. Na začátku března se epicentrum nákazy z Wu-chanu přesunulo do severní Itálie. Zejména odsud se koronavirus šíří do zbytku Evropy včetně Česka.

Česká vláda postupně zpřísňuje opatření, která mají co nejvíce zabránit dalšímu přenosu infekce. Od 12. března platí v Česku nouzový stav, od 16. března omezení volného pohybu osob. 19. března přibyla povinnost nosit na veřejnosti roušky. Zavřená je většina obchodů s výjimkou potravin, lékáren a dalších. Omezeny jsou také cesty do a ze zahraničí.

Jaké jsou příznaky, prevence a další doporučení proti šíření koronaviru, čtěte zde. Důležité informace pro občany zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, další se dozvíte na stránkách WHO. Na našem webu můžete sledovat také aktuální počty nemocných a testovaných v Česku, údaje za celý svět najdete zde.

Pokud potřebujete v souvislosti s nákazou s něčím poradit, obraťte se na Státní zdravotní ústav. Infolinka na telefonních číslech 724 810 106 a 725 191 367 funguje nonstop.