seznam kandidátů

Babiš už má několik kandidátů na ministry, sám finance nepovede

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia, DAN MATERNA / MAFRA
Téma:

Vítězi voleb Hnutí ANO se už prý pomalu daří shánět osobnosti, které by měly obsadit ministerské posty v budoucí vládě. Celkově má mít Andrej Babiš už deset jmen ministrů.

Jako o možném novém ministrovi průmyslu a obchodu se mluví o Tomáši Hünerovi, v minulosti působil v tomto resortu jako náměstek. Mezi nimi má údajně mít také jméno ministra pro resort financí. Babiš vyloučil, že by coby premiér tento úřad vedl.

 

Objevilo se také jméno Elišky Kaplicky Fuchsové na vedení ministerstva kultury. To ale Babiš odmítl.

 

Na Ministerstvu obrany České republiky už nebude Stropnický, údajně má jít na Ministerstvo zahraničních věcí ČR, ale kdo ho nahradí, zatím není jasné. Spekuluje se o Karle Šlechtové, která by se tam mohla přesunout z Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Kde zatím nemá jasná jména ministrů, jsou resorty kultury, školství, zdravotnictví a zemědělství. Ministerstva životního prostředí, spravedlnosti a dopravy by měly mít stejné ministry.

 

 

Nejasnosti ale zatím panují ohledně toho, jaké strany budou patřit k opozici a jaké budou koaliční. To bylo velkým tématem i dnes, kdy se měly u kulatého stolu sejít strany, které podle předsedy Pirátů budou opoziční.


Na reportáž TV Nova o volebním vyjednávání a výběru ministrů se můžete podívat zde:

tn.cz / TV Nova