silný vítr

Bouře Xavier v Německu zabila sedm lidi! Orkán mířil i do Česka

Téma:

Ve čtvrtek zasáhla sever Německa bouře Xavier. Vítr dosahuje rychlosti až 120 km/h. Úřady vyzvaly obyvatele Hamburku, aby nevycházeli na ulici. Padající stromy zabily sedm lidi.

Podle portálu Bild si bouře vyžádala první oběť na životě. V Hamburku ve čtvrti Horn na auto spadl strom a uvěznil dva lidi uvnitř. Čtyřiapadesátiletá žena zemřela a další člověk byl vážně zraněn. V Hamburku si vítr vyžádal také další lidský život

 

Orkán podle varování meteorologů míří i do Česka. Situaci sledujeme zde.

 

Padající stromy mají na svědomí také dalších pět oběti. Čtyři mrtvé hlásí policie v Braniborsku. Řidič kamionu zemřel v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Jedna žena zemřela také v Berlíně. V Brémách zranil padající strom vážně ženu, která teď bojuje v nemocnici o život.

 

Úřady varují, aby obyvatelé Hamburku neopouštěli své domovy. Výstraha platí minimálně do desáté hodiny večerní. Hasiči se zde potýkají s vyvrácenými stromy a spadanými větvemi, které komplikují dopravu.

 

V Hamburku přestala jezdit i nadzemka S-Bahn. Vlaky nejezdí celkem ve čtyřech spolkových zemích. Uzavřená je i cesta ze severu země do Berlína.

 

 

 

Podle německých meteorologů bouře dosáhne síly orkánu. Před silnými větry varují meteorologové i v Česku.

kik TN.cz