Záškoláctví

Bratři zameškali dohromady přes 500 hodin! Matka má kuriózní výmluvu

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 13:02
6.2. 2020 12:46

Dvěma případy záškoláctví se zabývá pardubická policie. V jednom z případů dva bratři zameškali dohromady 500 hodin. Jejich matka měla u výslechu kuriózní výmluvu.

Matka tvrdila, že přivezla autem chlapce před školu, jenže oni prý nechtěli vystoupit. Policistům řekla, že jim občas absenci ve škole omlouvala. Později prý ale nezodpovědné chování přestala tolerovat a omluvenky už jim nepsala.

 

Ke konci loňského roku měl její starší syn 214 neomluvených hodin, mladší dokonce 251. Jako by každý z nich nepřišel zhruba sedm týdnů v kuse.

 

Devítiletá školní docházka je povinná a právě rodič nese odpovědnost za chování dítěte. Kvůli tomu začali policisté matku stíhat a hrozí jí dvouleté vězení.

 

 

Není to ale v regionu jediný případ, z podobného činu je obviněna i matka z Chrudimska. Její ratolest dokonce zameškala 321 hodin a učitelé už zřejmě zapomínají, jak žákyně vypadá. Od listopadu ji prakticky neviděli.

 

Paradoxní je, že její matku už policie v minulosti za stejný trestný čin stíhala a dokonce za něj pykala deset měsíců ve vězení. Proto jí nyní hrozí až pětileté odnětí svobody.
 

epa TN.cz