Královský potomek

Británie se raduje! Vévodkyně Meghan porodila chlapečka!

Téma:

V pondělí ráno se princi Harrymu a vévodkyni Meghan narodil chlapeček. Informaci potvrdil sám princ Harry. Zatím není jasné, jak se bude princátko jmenovat. První oficiální snímky by mohli rodiče zveřejnit už ve středu.

Obyvatelé Velké Británie i fanoušci britské královské rodiny po celém světě se radují. Vévodkyni a vévodovi ze Sussexu se narodilo první dítě - zdravý chlapeček. Zatím není jasné, zda Meghan porodila doma, nebo v nemocnici.

 

Informace se jako první objevila na instagramovém účtu páru. "Jsme rádi, že vás můžeme informovat o tom, že se vévodovi a vévodkyni ze Sussexu narodilo jejich první dítě ráno 6. května 2019. Jejich syn váží 3,2 kilogramů. Vévodkyně a dítě jsou v pořádku a zdravé a pár děkuje veřejnosti za sdílení jejich vzrušení a podpory během této důležité doby v jejich životě. Další podrobnosti budou zveřejněny v dalších dnech," napsal královský pár na svém instagramu.

 

Dění v Británii jsme sledovali online:

On-line reportáž

Porod vévodkyně Meghan

20:12

Buckinghamský palác oznámil, že princ Harry Nizozemsko přece jen v tomto týdnu navštíví. V Haagu by měl zahájit odpočet do příštích Her neporažených (Invictus Games), jejichž je patronem.

19:47

Jak se bude potomek Harryho a Meghan jmenovat? Podle sázkových kanceláří je v současnosti největším favoritem na jméno Arthur, Edward nebo James. O jméně můžete hlasovat v anketě zde!

19:26

Narození princátka by mohlo, zdá se, pomoci urovnat také veřejně probíraný spor mezi Meghan a jejím otcem i sestrou Samanthou. "Všechno, co se loni stalo, díky tomu prostě mizí. Chci, aby Meghan byla šťastná a klidná. Všichni musíme být pozitivní," prohlásila Samantha pro deník The Sun.

 

Meghan začala rodit v pondělí brzy ráno a po celou dobu byl u ní její manžel princ Harry, který posunul zahraniční cestu do Nizozemska, kam se měl vydat ve středu. Podle Buckinghamského paláce odcestuje ve čtvrtek. Ve Frogmore Cottage, které je sídlem královského páru, je také Meghanina matka Doria.


GALERIE: Británie se raduje! Vévodkyně Meghan porodila chlapečka!

1
/
6
Zdroj: ČTK
Británie se raduje! Vévodkyně Meghan porodila chlapečka! - 1

 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu už dříve oznámili, že podrobnosti o narození jejich potomka nezveřejní ihned. Toto pravidlo ale princ Harry nakonec spontánně porušil, když předstoupil před novináře několik hodin po porodu. Jeho první slova po narození syna najdete zde.

 

 

Harry také přiznal, že s manželkou stále zvažují, jak svého prvorozeného syna pojmenují. První fotografie královského potomka by měly být zveřejněny ve středu. "Aby všichni miminko viděli," dodal princ.

 

Už dříve se objevily spekulace, že se miminko narodilo. Naposledy to tvrdily britské sázkové kanceláře, podle kterých dítě přišlo na svět už v pátek a byla to holčička. 

reg/epa TN.cz