dovolená v zahraničí

Češi řeší zákaz cest do Tuniska. Cestovka nás nutí jet, stěžují si lidé

Eliška Kopánková
Eliška Kopánková
1.7. 2021 21:11
Téma:

Za čtyři dny začne pro Čechy platit zákaz cestování do Tuniska. Většina kanceláří klientům, kteří tam měli odletět, nabídla náhradní termín, případně změnila destinaci. Některé cestovky ale lidem, kteří do Tuniska vycestovat nechtějí, na výběr nedávají a hrozí 100% stornem.

Místo vysněné dovolené musí klienti cestovní kanceláře odcestovat, dalo by se říct, z povinnosti. I přesto, že lidé žádali o změnu termínu nebo případně změnu destinace, bylo jim řečeno, že odletět musí.


"Volali jsme tam, jestli by se třeba mohla změnit destinace, nebo jestli bychom mohli jet jinam, ale Blue Style odmítl. Exim Tours okamžitě nabídl, že změní destinaci,“ popsala situaci klientka cestovky Lidie Jobšová.

 


"Blue Style s námi vůbec nejedná, píše nesmysly na facebooku, vyjadřuje se v televizi, ale tady s námi nechce nikdo nic mít. Prostě odletíte, nebo 100% storno,“ rozčiluje se další klientka Magda Benešová.


"Změny klientů vyřizujeme přednostně podle data odletu, ale jedná se o stovky těch, kteří byli tímto rozhodnutím zasaženi. Mohla nastat lidská chyba jednotlivce a je nám to samozřejmě velice líto. Opravdu se snažíme dělat maximum, abychom všem zájemcům vyhověli včas,“ tvrdí mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.


Těsně před odletem zkoušela paní Benešová situaci na letišti řešit a doufala, že do Tuniska nebude muset. Marně. "Byli jsme v devět hodin na pobočce a pán nám řekl, že ne, že on nic neřeší,“ rozesmutnilo Benešovou.

 


Nepomohla ani návštěva jiné pobočky. "Nic není a nic nám nezmění. Po čtvrtém bychom neletěli, teď máme smůlu,“ doplnila Benešová.


Paní Lenka má do Tuniska letět v pátek. Chtěla změnit destinaci. Cestovní kancelář s ní ale nekomunikovala. Reportérka TV Nova se jí rozhodla pomoci. "Volám celý den. Teď díky vám jsem se dovolala a mluvčí Blue Stylu mi sdělila, že se mi tedy někdo ozve,“ řekla Lenka Vokatá. Lence nakonec cestovní kancelář nabídla dovolenou v Turecku.

 

Klienti jsou v právu. Co lidem radí advokát Ondřej Preuss? Podívejte se na rozhovor:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz