krádež na youtube

Českému youtuberovi ukradli účet s 310 tisíci lidmi! Smazali i videa

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 20:13
29.12. 2019 11:40
Téma:

Hodně pokažené Vánoce má český youtuber Adam Jícha, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Roth Wellden. Jeho youtube kanál, na kterém měl 310 tisíc odběratelů, mu někdo ukradl a on se k němu nemůže dostat zpět.

"Někdo hacknul můj youtube kanál se 310 tisíci odběrateli a smazal moje videa. Co můžu dělat? Nemohu nikoho kontaktovat, prosím pomozte,“ napsal zoufalý youtuber Adam Jícha na svůj twitterový účet v sobotu večer.

 

Jícha se ještě v noci připojil na streamovací platformu Twitch.tv a všechno ještě jednou dopodrobna popsal. "Hacknuli mi youtube kanál. Stalo se to dneska (v sobotu) ve 21:09 přesně. Vím to, koukal jsem se na email, co mi to tam hodilo. Přišel mi mail: Už nejste vlastníkem kanálu Roth Wellden, nebo něco takového," popsal nepříjemný moment youtuber. "Začal jsem to řešit a něco jsem zjistil. Ta stránka, co tam je, s tím nemá nic společného."

 

 

A opravdu, když se podíváte na jeho profil na videoplatformě youtube, nezobrazí se vám jeho profil, ale někdo jménem „Changpeng Zhao [Binance CEO CZ]“. Na kanálu nejsou vidět žádná Adamova videa, ale jen dva záznamy živých vysílání, kde nějaký muž mluví pravděpodobně o virtuální měně Bitcoin.

 

 

V odpovědích na twitterovém účtu Adama Jíchy píší uživatelé, že podobných útoků bylo v poslední době více. "Vypadá, že Roth není sám... Poslední 2 měsíce bylo hacknuto opravdu dost účtů a většina z nich právě streamuje anebo se přejmenuje na kanál spojený s Bitcoinem. Jinak doufám, že snad bude vše v pořádku,“ napsal pod Adamům tweet Antonín.

 

 

Další v komentářích také tvrdí, že muž, který na Adamově účtu vysílá, je v celé záležitosti opravdu nevinně a za vším jsou nějací "scammeři z Ruska".  Jícha se samozřejmě snaží kontaktovat centrálu Youtube, aby se účet vrátil do jeho vlastnictví.

 

Nezbývá než věřit, že bude úspěšný a zloděj jeho kanálu bude potrestán."Řeší to, čekám až mi napíšou," říká Jícha a popsal i jak ke krádež asi došlo: "Přišla mi nabídka v emailu na spolupráci se stránkou. Dali mi kód na aktivaci toho programu, tak jsem na to kliknul, stahoval se setup, který měl necelých 700 mega. Zapnul jsem to a nic se nestalo. Takže to nejspíš byl nějaký keylogger, nebo tak něco," popsal Jícha úspěšný útok hackerů.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz