cestujeme bezpečně

Cestovky hlásí rekordní prodej zájezdů! V srpnu bude malý výběr

Téma:

I přes velké problémy kvůli odstaveným Boeingům 737 MAX hlásí české cestovní kanceláře rekordní prodej zájezdů. Zájem o dovolenou v zahraničí letos projevilo zhruba o 20 procent víc lidí než loni. K nejoblíbenějším destinacím patří Řecko, Turecko nebo Španělsko.

Letní prázdniny jsou v plném proudu a do zahraničí od jejich začátku vyrazily už tisíce Čechů. Další se na dovolenou k moři teprve chystají a v cestovních kancelářích padají prodejní rekordy.

 

"Zatím ta letošní sezóna je úspěšnější než ta loňská rekordní, očekáváme dvojciferný nárůst v tržbách a v počtu klientů," řekl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. "Nárůst je, je to destinace od destinace, ale dá se říct, že 15 až 20 procent lze očekávat," napsal Petr Šatný z CK Alexandria.

 

Rekordní sezónu v počtu odbavených cestujících zaznamenává i Letiště Václava Havla. Letecky vyráží na dovolenou zhruba deset procent Čechů. "I přes ty problémy s boeingy se sezóna vyvíjí docela dobře, zájezdy samozřejmě ještě k dispozici jsou," řekl místopředseda české Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

 

Pokračuje zájem o Turecko, Egypt, Tunisko, Řecko, Španělsko, Mallorku a další země. O pětinu vyšší než loni jsou i prodeje last minute zájezdů.

 

 

"Během prázdnin stále ještě je z čeho vybírat, ale pochopitelně ta místa mizí rychle," dodal Bezděk. "Třeba zákazníci, kteří přijdou opravdu na tu poslední chvíli, budou muset činit určité kompromisy ve výběru," doplnil Šatný.

 

"Na druhou polovinu srpna už jich bude opravdu málo, ten výběr nebude tak pestrý jako například v loňské sezóně a musí se počítat s o něco vyšší cenou," upozornil Papež. Průměrná cena last minute zájezdů se v současnosti pohybuje okolo deseti a půl tisíce korun.

Související témata:
mik TN.cz