Turecko

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Zástupci Turecka, Ruska, Sýrie a Íránu se setkají v Moskvě. Zabývat se budou Sýrií

Ministři obrany a šéfové tajných služeb Turecka, Ruska, Sýrie a Íránu se v úterý setkají v Moskvě. Probírat budou vypjatou situaci v Sýrii a jejím okolí. "Naším cílem je vyřešit nastalé problémy pomocí vyjednávání a nastolení míru a klidu v regionu," uvedl podle TRT World turecký ministr obrany Hulusi Akar.

Krátká zpráva

Turecký parlament schválil vstup Finska do NATO

Turecko ve čtvrtek ratifikovalo členství Finska v obranné alianci NATO, informuje agentura AFP. Jeho zákonodárci jednomyslně schválili vstup severské země dva týdny poté, co ho prezident Recep Tayyip Erdogan veřejně podpořil. Šéf NATO Jens Stoltenberg ratifikaci uvítal a na twitteru uvedl, že díky ní "bude celá rodina NATO silnější a bezpečnější".

Krátká zpráva

Turecko zasáhly další silné otřesy. Jeden člověk zemřel

Turecko zasáhlo další silné zemětřesení. Podle tamní agentury Anadolu mělo sílu 5,6 magnituda. Otřesy způsobily další kolapsy budov. Jeden člověk při neštěstí zemřel, další asi dvě desítky lidí skončily v nemocnici. Otřesy hlásí také ukrajinské Zakarpatí. U hranic se Slovenskem naměřili seismologové zemětřesení o síle 3,3 magnituda. Žádné oběti ani zranění z místa nejsou hlášeny.