léčení imunitou

Chemoterapiím pomalu odzvonilo, experti mají převratný způsob léčby!

Rakovina
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
28.12. 2019 13:48
Téma:

Rakovina je jednou z nejčastějších příčin úmrtí v Česku a i přes pokročilé znalosti moderní medicíny není léčba vždy úspěšná. Převratnou novinkou by měla být léčba pomocí vlastního imunitního systému, která je podle studií úspěšnější a má méně časté nežádoucí účinky.

Imunoterapii mnoho specialistů považuje za revoluční způsob léčby rakoviny. Studie ukázaly, že je často účinná i v pokročilém stadiu rakoviny, kdy ostatní metody selhávají. Její podstatou je boj s nemocí pomocí imunitního systému pacienta. Naše tělo si podle tohoto přístupu s rakovinou dokáže poradit samo, jenom mu v tom musíme pomoci.

 

Výhodou je nejen zlepšení kvality života nemocných a prodloužení doby přežití, ale také méně časté nežádoucí účinky, než je tomu u chemoterapií nebo radioterapií, které se soustředí na ničení nádorových buněk.

 

 

Ukázalo se, že imunoterapie je úspěšná v případě rakoviny plic, močového měchýře, ledvin nebo kůže. A vědci usilovně pracují na uplatnění této léčby i u dalších druhů rakoviny. Především rakovina plic a kůže jsou v Česku nechvalně známé těžkým průběhem a tragickými následky.

 

Rakovina kůže je velmi agresivní a rychle postupuje. Rakovinu plic je zase téměř nemožné odhalit v raném stadiu, kdy jsou vyhlídky na uzdravení nejvyšší. Imunoterapie sice v těchto případech nedokáže úplně nemoc pokořit, umí ale až třikrát prodloužit pacientům dobu přežití.

TN.cz