Série otřesů

Chorvatsko zasáhly po týdnu další otřesy! Katastrofa, zoufají si místní

Odklízení trosek po ničivém zemětřesení v Chorvatsku
Zdroj: Profimedia
Zemětřesení zasáhlo Chorvatsko už minulý týden
Petr Zelený
Petr Zelený
6.1. 2021 20:02
Téma:

Po sérii zemětřesení, při níž na přelomu roku zemřelo v Chorvatsku několik lidí a zůstaly rozsáhlé hmotné škody, se stát u Jadranu otřásl ve středu pozdě odpoledne znovu. Otřesy měly podle seismologů sílu pěti stupňů na Richterově stupnici.

Město Petrinja nedaleko Záhřebu se ještě nestačilo vzpamatovat z devastujícího zemětřesení z minulého týdne a už se otřáslo znovu. "Okamžitě se vrátil strach, pláč. Tady na náměstí jsme skoro všichni popadali, všechno je znovu poničené. Den ode dne je to tu víc a víc nebezpečné, je to katastrofa, popsal podle portálu Dnevnik.hr koordinátor v Petrinje Domagoj Delač.

 

Seismolog Krešimir Kuk přitom varoval, že po silných otřesech z minulého týdne se další zemětřesení silná podobně jako to aktuální, dají očekávat ještě několik měsíců.

 

Zranění či úmrtí zatím narozdíl od hmotných škod hlášená nejsou. Centrum města Petrinja už ale obsadila policie, v terénu už jsou také vojáci.

 

 

Minulé úterý měly otřesy v Chorvatsku sílu 6,3 stupně, zemřelo při nich nejméně sedm lidí. Země se chvěla tak silně, že otřesy pocítili i lidé v dalších státech - včetně Česka a Slovenska.

 

Pusťte si nedělní reportáž TV Nova:

 

Související témata:
TN.cz